כתבות בנושא קארטינג - תמונת אווירה

סוגי קארטינג ופעילויות קארטינג - ספורט מוטורי לחובבנים ולמקצוענים

קארטינג הוא פעילות מהנה שעבור חלק מהאנשים נחשב לתחביב קבוע, עבור אחרים זהו בילוי חד פעמי ועבור ה"משוגעים לדבר" מדובר בספורט של ממש שבו הם משתלבים כמקצוענים. הספורט המוטורי הכולל מירוץ מכוניות של רכבי קארט, הפך לטרנד ממכר בישראל. ילדים, מבוגרים, נשים וגברים טועמים ומתמכרים. בואו לקרוא על סוגי קארטינג ופעילויות קארטינג ואולי גם אתם תתמכרו לספורט שסוחף את העולם.

בכתבה זו:
מה זה קארטינג? | סוגי קארטינג | קארטינג לקהל הרחב | קארטינג לחובבים | פעילויות קארטינג: | מי יכול להשתלב בפעילויות קארטינג?

מה זה קארטינג?

קארטינג הוא ספורט מוטורי המתמקד במירוץ מכוניות המכונות קארט. הקארט היא מכונית בעלת מאפיינים ייחודיים המאפשרים לה לככב כמכונית מירוץ אולטימטיבית. זוהי מכונית זעירה בעלת מנוע בנזין בנפחים שונים שלרוב מגיעה עם שלדה ללא כל אביזרים. המבנה המיוחד של מכונית המירוץ הקטנה והנמוכה, משקלה הנמוך ומנועה החזק מאפשרים לה לטוס ולשעוט על מסלולי המירוץ, ולספק חוויית נהיגה בלתי נשכחת למי שמעז להתיישב בה. 
אל תיבהלו, יש כיום גם קארטים פחות מפחידים שלא מאיצים כמו קארט מירוץ מפלצתי, אלא בנויים למירוצי קארטינג מתונים,  ויש אף כאלה שמככבים בפעילויות קארטינג המתקיימות בפארקים מוטוריים. שם משכירים אותם כל מי שרוצה, והם משמשים קהל רחב ומזדמן. 

סוגי קארטינג

כאשר מדברים על קארטינג, אפשר לחלק באופן גס את הספורט המוטורי הממכר הזה לשלושה סוגים מרכזיים: האחד -  ספורט לקהל הרחב המתקיים במסלולי קארטינג המציעים פעילויות לנהגים חסרי כל ניסיון או מומחיות בתחום. במקומות אלה, גם ילדים יכולים להיות נהגי קארטינג לרגע. כן, יש 'חיה' כזאת - קארטינג לילדים.
הסוג השני הוא קארטינג לחובבים. מדובר בחובבים שאינם חובבנים. כאלה שהפכו את הקרטינג למומחיות, ופיתחו מיומנויות ויכולות של נהג קארטינג. חובבים אלה משתתפים באופן קבוע בפעילויות קארטינג, הם נוף קבוע במסלולי הקארטינג המקצועיים הפזורים ברחבי הארץ והם נוהגים בקארטים משובחים וסמי מקצועיים.
הסוג השלישי הוא קארטינג למקצוענים. כאן מדובר על נהגי מירוץ מיומנים ומשופשפים (ולא רק ממכות וחבלות) שמתחזקים קריירה של נהגי מירוצים, ומשתתפים בתחרויות בעיקר ברחבי העולם, אך משתייכים גם לליגות מקומיות מכובדות. הם נוהגים על מכוניות קארט משובחות המתפקדות ככלי מירוץ מקצועיים.

קארטינג לקהל הרחב

לכל אורך המדינה יש מרכזי פעילות המציעים פעילויות קארטינג לקהל הרחב. בפארקים המוטוריים הללו יש מסלולי מירוץ משובחים יותר ופחות, ושלל מתקנים המאפשרים לקהל רחב ומגוון להתנסות בנסיעה על קארטינג ואפילו בהשתתפות במירוץ.
פעילויות קארטינג לקהל הרחב כוללות כיף של יחידים, שמגיעים ושוכרים קארטינג לזמן מוגבל כחוויה חד פעמית; למי  שבוחרים להשתתף בהדרכות, חוגים וסדנאות וכן לאחרים שמגיעים כחלק מקבוצה בפעילות גיבוש, יום כיף, חגיגה פרטית, אירוע משפחתי או חברתי וכן הלאה.
פעילות קארטינג לקבוצות היא מאד פופולארית בשל הכיף, הריגוש והסקרנות שהיא מעוררת; בשל החוויה והאתגר ובזכות האפשרות ליהנות מספורט מוטורי גם ללא כישרון מיוחד. 

קארטינג לחובבים

ענף הקארטינג לחובבים בישראל משגשג אף הוא. ישראלים, מסתבר, אוהבים ספורט מוטורי. חלק מהמרכזים הפועלים בארץ מציעים קארטינג מקצועי - מה שאומר: מכוניות משובחות, מסלולי מירוץ ראויים ופעילויות קארטינג מאורגנות, כגון: מירוצים, תחרויות, פעילויות, התכנסויות, אימונים, פעולות תחזוקה ותפקודי קבוצות תמיכה למכורים לדבר.
רבים מנהגי הקארטינג הישראלים ממש נכנסנו ל"סצנה" של הקארטינג, ומנהלים חיים שלמים סביב תחביב ספורט מוטורי זה. מפגשים קבועים, אימונים והשתתפות בתחרויות הם חלק מחיי היום יום שלהם ושל שותפיהם לתחביב שהופכים עם הזמן לחברים. את החובבים המכורים הללו ודאי תמצאו פעילים בתחום הקארטינג במסגרת אחת מהליגות הקיימות בישראל.
ליגות קארטינג בארץ הן כבר חזון נפוץ, אולם רבים נמנעים מלקרוא להן בשמן. החקיקה טרם הסדירה את התחום, ולכן לא מתאפשר לייסד פה ליגה רשמית, אולם, הלכה למעשה, רבים מספורטאי הקארטינג נמנים עם מאחת הליגות הבאות  המאופיינות בהתאם לקארט המשתתף במירוץ - ליגת ימאהה (Formula Yamaha) המכונה על ידי כל מביני העניין ליגת השתי פעימות (קארט עם מנוע שתי פעימות); ליגת רוטוקס שהמשתייכים אליה מתאמנים ומתחרים באמצעות הקארט רוטוקס שנחשב לחזק ומורכב טכנולוגית.
על פעילות הקארטינג לחובבים בישראל מפקחת התאחדות הקארטינג הישראלית שהוכרה על ידי הרשות לנהיגה ספורטיבית כגוף המייצג את ענף הקארטינג בישראל.‏
מי שמעוניין להשתתף בליגות הללו, ולקחת חלק בפעילויות קארטינג שונות, יכול לבחור בין רכישת קארט (מתאים למכורים או למשתמשים כבדים מאוד), או השכרת קארט לשם אימונים, פעילות או השתתפות במירוץ. השכרת קארט מתאפשרת במקומות רבים בישראל, אולם אז, לרוב, מדובר בקארטים בעלי מנועי 4 פעימות.
התחרויות המתקיימות באופן תכוף במסלולי קארטינג ברחבי הארץ, הן מוקד משיכה לחובבי התחום, לנהגי המירוץ, לבני משפחותיהם וגם לקהל מתעניינים שלאט לאט הולך ומתרחב. 
מי שמעוניין להפוך את התחביב למקצוע, או לפחות לתחביב מקצועי, יכול להתחיל באחד מהפארקים המוטוריים ברחבי הארץ. רצוי לבחור פארק מוטורי עם קארטים איכותיים, מסלול מירוצים ארוך, מדריכים מנוסים, רמת בטיחות גבוהה, כלים שונים חשובים (כמו מצלמת וידאו שתתעד אתכם בזמן הפעילות כדי שתוכל לסייע לכם בלמידה ובאימון, מכשירים מודדי זמן ועוד), מקום המקיים חוגים, סדנאות והדרכות וכזה שאיננו חובבני במיוחד. 

פעילויות קארטינג:

פעילויות הקארטינג נחלקות בין פעילויות לקהל הרחב לבין פעילויות לחובבים ולמקצוענים. בין השירותים המגוונים אפשר למצוא: 
2. הדרכות קארטינג
3. אימוני קארטינג
4. קארטינג להשכרה
5. מירוצי קארטינג
6. קורסים מקצועיים לקארטינג
7. סדנאות קארטינג

מי יכול להשתלב בפעילויות קארטינג?

1. ילדים: יש קארטינג לילדים. מדובר על קארטינג המתאים לילדים מגיל 9. פעילות מוטורית חווייתית של קארטינג איננה רק בשביל הכיף, יש לה הרבה איכויות בעיקר לילדים: היא תורמת פיתוח מיומנויות שונות, פיתוח קואורדינציה וכישורים מוטוריים, פיתוח כישורים חברתיים, תמיכה וייעול של טיפול בהפרעות קשב וריכוז, פיתוח כישורים קוגניטיביים ועוד. 
2. בני נוער: כדי לנהוג ברכב קארטינג, אין צורך ברישיון נהיגה, וכנראה שזו הסיבה לכך שנערים בגיל ההתבגרות ממלאים את הפארקים המוטוריים.
3. מי שמעוניין להתחיל לפתח ספורט מוטורי: קארטינג הוא בהחלט שלב ראשון ומומלץ בדרך להשתלב בענף הספורט המוטורי. רוב ענפי הספורט המוטורי דורשים מיומנויות וכישורים שניתן לרכוש ו/או לחזק באמצעות אימוני קארטינג,  ביניהם: יכולת נהיגה מהירה, יכולת לנצח מירוץ, פיתוח אינסטינקטים, יכולת להגיב תגובות מהירות, פיתוח יכולת שליטה מדויקת בכלי רכב מוטורי, יכולת לקבל החלטות במהירות ותחת לחץ, יכולת תמרון גבוהה, הבנה טכנית בקארט וכבסיס להבנת כלים מוטוריים אחרים ועוד. בפועל, עבור רבים מנהגי המירוצים הטובים בעולם, היה זה הקארטינג שהחל את דרכם. מיכאל שומאכר, פרננדו אלונסו, לואיס המילטון ורבים וטובים אחרים, התחילו לרכוש ידע על מסלולי קארטינג לחובבים. 
4. מי שמעוניין לחגוג עם החבר'ה בדרך לא שגרתית שכולה 'פאן': בר מצווה, יום הולדת, מסיבת רווקים, ימי גיבוש, פעילות לקבוצות - בכל אלה יכולות פעילויות הקארטינג לככב ולהעניק ערך מוסף לפעילות החברתית.

>> לאיתור קרטינג בכל הארץ.
>> בואו להתעדכן בעלויות קארטינג


אנשים שחיפשו קארטינג חיפשו גם

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools