חלקי חילוף מקוריים

יש לכם בעיה עם הרכב? אתם צריכים חלקי חילוף לרכב? כדאי שתדעו את כל העובדות, לפני שתחליטו האם לרכוש חלקי חילוף מקוריים לרכב או חלקי חילוף משומשים.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג חלקי חילוף לרכב

חלקי חילוף מקוריים

יש לכם בעיה עם הרכב? אתם צריכים חלקי חילוף לרכב? כדאי שתדעו את כל העובדות, לפני שתחליטו האם לרכוש חלקי חילוף מקוריים לרכב או חלקי חילוף משומשים.

 

מה הם חלקי חילוף מקוריים?

חלקי חילוף מקוריים לרכב, מיוצרים אצל היצרן או אצל קבלן משנה, המייצר עבור יצרן המקור על פי הזמנה מפורטת ומדויקת. איכותם של חלקי חילוף מקוריים לרכב, מבוקרת בדרך כלל על ידי היצרן, והם נמכרים באמצעות יבואן הרכב הרשמי של היצרן. לרוב, חלקי חילוף מקוריים לרכב עוברים את כל מבחני הריסוק והבטיחות, ולכן הם יקרים יותר מחלפים לא מקוריים.

 

חלקי חילוף תואמים

יש סוג נוסף של חלקי חילוף לרכב שניתן לרכוש. חלקי חילוף אלו אמנם זהים לחלפים המקוריים, אבל הם נרכשים אצל היצרנים שמהם בנוי הרכב. חלקי חילוף אלו נקראים OEM. מבחינה בטיחותית, חלקי חילוף לרכב מסוג כזה, שווים לחלפים מקוריים לרכב, המשווקים על ידי יבואן הרכב, אבל זולים מהם במידה רבה.

 

חלקי חילוף חלופיים

חלקי חילוף חלופיים לרכב, הם חלפים של יצרנים שונים, שאינם נושאים את סימון מותג הרכב ואינם ספקים של יצרן הרכב. חלקי חילוף חלופיים לרכב, עשויים להיות איכותיים, אך לעיתים, אפשר להתקל בחלקי חילוף חלופיים, באיכות ירודה. כדאי לזכור, כי התקנת חלקי חילוף לרכב מסוג כזה עלולה לפגוע בבטיחות ובאמינות הרכב שלכם.

 

חלקי חילוף- חשוב לבדוק

לפני שאתם מתקנים את הרכב וקונים חלקי חילוף לרכב, כדאי שתבדקו מהי עמדת חברת הביטוח שלכם. לעתים, חברת הביטוח מתעקשת על חלקי חילוף מקוריים, ואז אין ברירה אלא לרכוש רק חלקי חילוף מקוריים. לפני שאתם רוכשים רכב, כדאי שתבדקו היכן ניתן להשיג חלקי חילוף לרכב שרכשתם, כמה הם עולים, והאם אפשר להתקין גם חלקי חילוף תחליפיים או תואמים.

 

בחירת המוסך המתאים

לפני שאתם מחליטים על תיקון הרכב ורכישת חלקי חילוף לרכב, כדאי שתשאלו במוסך שבו אתם מטפלים ברכבכם. לעתים המוסכניק יידע יותר מכל אחד אחר לגבי טיב החלפים, היעילות של התקנתם, וכמובן המחיר, שלהם מול חלפים מסוג אחר. בנוסף, ניתן לברר מול המוסכניק שלכם, על רכישת חלקי חילוף לרכב ממנו, ואז יש סיכוי שתשלמו על התיווך, אבל תקבלו חלקי חילוף לרכב מקוריים מהיצרן.

 

חלקי חילוף ובטיחות

בסופו של דבר הרכב שלכם משמש אתכם ואת בני משפחתכם. לכן, התקנת חלקי חילוף לרכב היא לא רק החלטה כלכלית, אלא בעיקר החלקה בטיחותית.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא חלקי חילוף לרכב
האם המאמר עזר לך?