מוצרי בטיחות לרכב: לנסיעה בטוחה

כלי רכב אשר לא נוהגים בהם בהתאם לכללים ובזהירות מרבית עלולים להיות מסוכנים ולגרום לקטל בכבישים. משום ידיעה זו מרבית מן היצרנים משיקים מוצרי בטיחות לרכב אשר מסייעים למניעת תאונות הדרכים ומגבירים את הבטיחות בכבישים. מוצרי הבטיחות נמכרים בחנויות לכלי רכב, ברשתות שונות ובמוסכים הפזורים ברחבי הארץ.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג אביזרי רכב

כלי רכב אשר לא נוהגים בהם בהתאם לכללים ובזהירות מרבית עלולים להיות מסוכנים ולגרום לקטל בכבישים. משום ידיעה זו מרבית מן היצרנים משיקים מוצרי בטיחות לרכב אשר מסייעים למניעת תאונות הדרכים ומגבירים את הבטיחות בכבישים.

מוצרי הבטיחות נמכרים בחנויות לאביזרי רכב, ברשתות שונות או מוסכים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב להבין כי החשיבות של נושא הבטיחות ברכבים היא גדולה עד כי קיימות חנויות רבות אשר אינן קשורות לתחום הרכבים המוכרות מוצרי בטיחות לרכב. כיום, ניתן למצוא מוצרי בטיחות לרכב גם בחנויות למוצרי ילדים כשהדגש הוא על מוצרי בטיחות לרכב לקהל היעד של הילדים, חנויות למכשירים סלולאריים ועוד.

במאמר הבא אנו נציג בפניכם מעט מאותם מוצרים אשר מוצעים למכירה ומסייעים להגברת הבטיחות של הנהג, הנוסעים והולכי הרגל.

 

אביזרי חובה לבטיחות ברכב

ישנם מוצרי בטיחות כלליים אשר רצוי להתקין בכל רכב, אך קיימים גם מוצרי בטיחות לרכב המיועדים לקהל יעד ספציפי ומוגדרים כחובה.

  • כסאות בטיחות - בכל משפחה בה ישנם ילדים עד גיל שש, הנסיעה הופכת להיות מעט יותר מלחיצה בשל הידיעה כי לא הכול תלוי בנו בכביש. אנו כהורים אחראים על ילדינו וכל דבר אחר אינו מעניין או מתקבל על הדעת, על כן כאשר אנו נוסעים עם ילדינו במושב האחורי אנו מושיבים אותם על כסא בטיחות. כיסא הבטיחות כשמו כן הוא, תפקידו הוא להגן על ילדינו בזמן תאונה או פגיעה ברכבנו. חלק מכיסאות הבטיחות יקשרו כאשר פני הילד מופנים קדימה ובכיסאות אחרים הפנים יופנו כנגד כיוון הנסיעה. כסאות בטיחות יגיעו עם רצועות בטיחות עבות אשר יתמכו ויחזיקו את הילד בצורה הבטוחה ביותר בעת הנסיעה.
  • דיבורית למכשיר הנייד - העידן הנוכחי לא מאפשר לרובנו להעביר עשר דקות של נסיעה מבלי לנהל שיחת טלפון עם אחד מעמיתנו לעבודה או עם אחד מבני משפחתנו. אחד המקומות שבהם נוח לבצע את אותן שיחות טלפון הוא הרכב בו אנו מבלים את הנסיעה מהעבודה אל העבודה ועוד. מעבר לעובדה שהחוק מחייב כל נהג לבצע את שיחות הטלפון עם דיבורית או אוזנייה אנו עדיין זוכים להיתקל באנשים המדברים ללא דיבורית.
  • תוכנת ניווט (GPS)- אחד האביזרים הפופולאריים יותר כיום הם הג'י.פי. אסים אשר מנווטים את דרכינו ממקום אחד אל מקום אחר. בעבר, נהגנו למצוא את דרכינו בעזרת מפה אשר פעמים רבות סיכנה את חיינו בתאונה אופציונאלית משום שהיא הסיטה את תשומת הלב שלנו מהכביש אל המפה. נווט, (הנקרא גם נוויגטור) המשמש אותנו לאיתור המסלול מנקודה אחת אל נקודה שנייה על ידי פקודות ווקאליות עוזר לנו לשמור על בטיחותנו.

רשימה מפורטת של מומחים בתחום תוכלו למצוא במערכת סינונים מתוחכמת לאיתור אביזרי רכב.
 

>>בואו לדבר על זה בפורום אביזרי רכב.
>>בואו להתעדכן במחירון אביזרי רכב.


 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא אביזרי רכב
האם המאמר עזר לך?