439,004 עסקים | 235,051 חוות דעת
כתבות בנושא צילום מסמכים - תמונת אווירה

צילום מסמכים - בצבע או בשחור לבן, שקפים, חוברות או תוכניות בניין

עבודת מקור, בין אם היא מסמך חשוב, ספר, שרטוט מדויק ומוקפד או ציור ייחודי, דורשת השקעה מרובה של זמן ועבודה קשה, וכדי לשמר אותה או להפיצה ברבים בדרך קלה ומהירה, יש צורך בשירותי צילום מסמכים בכל גודל, בכל צבע ולכל מטרה. על מגוון ייעודיהם של שירותי צילום מסמכים, ועל אפשרויות הצילום, בכתבה שלפניכם.

בכתבה זו:
צילום מסמכים | צילום ספרים וחוברות | צילום תוכניות ושרטוטים | צילום שקפים | צילום והפקת פוסטרים

שנות ה-30 של המאה הקודמת. עורך דין אמריקאי בשם צ'סטר פ.קרלסון רושם את הפטנט הראשון על הליך הצילום החשמלי. ב-1944, עוד לפני שהמדינה שבה אנו חיים הייתה כזו, מוצא קרלסון גוף שמספיק להשקיע בהמצאה שלו, ותוך כמה שנים מכונת הצילום הראשונה כבר משווקת. בעשרות השנים שחלפו מאז, מיותר אולי לציין, המשיכו המכונות להשתכלל, כך שכיום הן נדרשות במגוון רחב של מצבים. וכאן בדיוק נכנסים לתמונה שורה ארוכה של שירותי צילום מסמכים, שנדרשים גם בעידן הממוחשב שבו אנו חיים.
אז מהם שירותי הצילום הנפוצים כיום, ומהם הדגשים החשובים לביצוע הצילום בצורה היעילה ביותר?

צילום מסמכים

השירות החשוב הראשון שאליו נתייחס, ויש שיגדירו כמעין "קטגוריית על", הוא צילום מסמכים. כאן, כמובן, יכולים להיות אלה שורה ארוכה של מסמכים, אשר המכנה המשותף המרכזי שלהם הוא שנדרש ליצור העתקים שלהם. בין אם המדובר הוא במסמכים רשמיים מטעם מוסדות שונים, בחוזים מכל סוג, במאמרים אקדמיים, בדפי עבודה לילדים או בכל דבר אחר, מכונות הצילום מספקות, תוך שניות, את המענה הנדרש, ובמחיר שווה לכל נפש. כמובן שבמכונות המתקדמות יותר ניתן לשלוט על היבטים שונים בתהליך, דוגמת גודל המסמך המצולם, רמת הבהירות, הניגודיות בין הגוונים השונים וכיוצא בזה.
 
הבחנה מרכזית שחשוב לעשות, מהבחינה הזו, היא בין צילומים בשחור-לבן, ובין צילום של מסמכים צבעוניים. כאשר המסמך המצולם כולל בתוכו לא רק מלל, כי אם שרטוטים, ציורים או תמונות, לא פעם מתברר שאין ברירה אלא להכניס את הצבע לתוך המשוואה. הדבר,  מיותר לציין, מייקר את עלות ההדפסה. צילום שחור לבן בגודל A4 סטנדרטי יעלה לרוב בין חמש עשרה אגורות לארבעים אגורות, בעוד שעבור צילום צבעוני באותו גודל יידרש סכום של שניים או שלושה שקלים לעמוד. לכן, מומלץ מאד לצלם בצבע רק את מה שחייב להיות בצבע.

צילום ספרים וחוברות

השירות הבא שאליו נתייחס, מכניס לתמונה, בעיקרו של דבר, את אוכלוסיית התלמידים והסטודנטים. צילום ספרים וחוברות הוא מרכזי בסל השירותים של חברות הדפוס למיניהן,  והוא כולל בתוכו כמה מאפיינים המבדילים אותו מהצילומים המסורתיים יותר שתוארו מעלה. ראשית, העובדה שספר סטנדרטי זקוק לכריכה כדי שיאגד בתוכו את מספר העמודים הרב שמרכיב אותו. זו גם הסיבה ששירות משלים עיקרי שמציעים בתי הדפוס הוא כריכה לספר, שעשויה להיות קשיחה, כריכת ספירלה וכיוצא בזה, הכול בהתאם לצרכים ולרצונות הספציפיים של מזמין הצילום.
 
ההיבט המשמעותי השני הוא שצילום ספרים וחוברות, כדי שיתבצע בצורה מהירה וחסרת טעויות (למשל, פספוס או חזרה על עמודים), חייב להתבצע בצורה המתאימה ביותר למאפייני הספר הספציפי. צילום ספרים, או למעשה שכפולם, נעשה גם בקצב עבודה גבוה במיוחד, שמונע המתנה של שעות ארוכות עד לתוצר הסופי. מה שחשוב להתייחס אליו הוא שטרם הצילום יש לבדוק את זכויות היוצרים של הספר האמור - כאשר מצוין כי אין לצלם או לשכפל אותו ללא אישור, המבצעים זאת עוברים למעשה על החוק.

צילום תוכניות ושרטוטים

את הסריקה אנחנו ממשיכים עם שירות שכבר נוגע יותר למגזר העסקי, או לכל הפחות לאנשי מקצוע מסוימים הפועלים בתוכו. הדוגמה המובהקת לכך היא צילום תוכניות בנייה,  שנחשב לאחד מסוגי הצילום המורכבים ביותר הקיימים בנמצא כיום. המדובר הוא בתוכניות אשר מתפרסות על פני שורה ארוכה של עמודים, וחשוב לא פחות - עמודים שנוטים להיות גדולים במיוחד. כאן נכנס לתמונה סוג מיוחד של מדפסות, אשר אינו מובן מאליו בכל בית דפוס, והוא פלוטרים. המדובר הוא, ברמה הכללית, במדפסות שבאמצעותן אפשר לבצע הדפסות גדולות מימדים, באורך שאינו מוגבל. מבחינת הרוחב, הרי שהדפסה בפלוטרים היא ברוחב סטנדרטי של 90 סנטימטרים, אם כי ניתן למצוא גם מימדים הגדולים יותר בעשרות סנטימטרים.
 
דגש משמעותי אחר בתכניות בנייה חייב להיות מושם על דיוק בהדפסה, שבו לא יכול להימצא ולו פגם אחד. זו גם הסיבה שבגינה מבוצעות הדפסות מהסוג הזה בשיטה של העתקות אור, המאופיינת לא רק ברמת דיוק גבוהה, אלא גם מתבצעת על גבי ניירות גדולים במיוחד. המכונות האיכותיות כוללות בתוכן גם מכשירים ייעודיים אשר מבצעים פעולות חיוניות דוגמת חיתוכו של הנייר על פי המימדים שהוגדרו למשימה הספציפית, קיפול הנייר או חלוקה לסטים.

צילום שקפים

את הסקירה של שירותי צילום מסמכים נפוצים אנחנו ממשיכים עם צילום שקפים, שאף הוא  חלק מהותי בפעילותם של אינספור בתי דפוס בישראל. המאפיין העיקרי של צילום זה נוגע לשקיפותו של התוצר הסופי, מה שהופך אותו לאידיאלי למגוון מטרות. את השקפים המצולמים אפשר להקרין באמצעות מכונות מתאימות, מה שאידיאלי בעיקר עבור יצירת מצגות. צילום שקפים הוא פתרון מצוין גם עבור אלה המעוניינים ביצירה של תמונות מרשימות בעלות חדות מרהיבה. במקרה הזה, חשוב לוודא כי השקף הוא נטול חומצה כדי למנוע מצב שבו ההדפסה תאבד מהגוונים שלה עם הזמן.
 
בעת בחירת שירותי צילום שקפים, יש לוודא בדיוק את סוג השקף הנדרש. מלבד הבדלים בגודל ובצורה, אפשר למצוא כמה סוגים של שקפים. כך למשל, את השקפים הדביקים אפשר להדביק על שורה ארוכה של משטחים, מה ששם את החשיבות האסתטית שלהם בראש. שקף לבן עם ציפוי מיוחד, אם ניקח דוגמה נפוצה אחרת, יהיה מובלט הרבה יותר מזה הבסיסי יותר.

צילום והפקת פוסטרים

כמעט לכל אחד מאתנו, בשנות הנעורים שלו, היו פוסטרים שונים בחדר. בין אם המדובר הוא בסרט אהוב, בזמר או בלהקה נערצים או בקבוצת הספורט האהובה, הפוסטרים היו יותר מאשר פריט המשפר את מראה החדר, אלא כזה המאפשר לנו ביטוי עצמי מלא. גם כיום הפוסטרים לא איבדו מכוחם, שעה שבאינספור חנויות ניתן למצוא פוסטרים מוכנים, בכל גודל ובכל סגנון. אנחנו נתייחס כאן לאפשרות של יצירת פוסטר מ"אפס", מה שנעשה, ניחשתם נכון, באמצעות שירותי צילום.
 
צילום והפקת פוסטרים נעשים כיום באמצעות העברת הקובץ למכונת הצילום במספר דרכים,  כאשר הדגש חייב להיות על מכונות שאינן גורמות לאיבוד ערכו של הצילום או הציור עם ההגדלה. גם כאן, ניתן לבחור בין פוסטרים במגוון גדלים, כאשר, בדומה למקרה של צילום תוכניות בנייה, האורך אינו מוגבל, בעוד הרוחב עומד סביב כ-100 סנטימטרים. בהמשך לכך, ניתן לבחור מבין מגוון חומרים את החומר שבבסיס הפוסטר, ובכלל זה ויניל, מדבקה, נייר פוטו, שמשוניות וכיוצא בזה.
 
ואגב, מלבד היותם של הפוסטרים פריטים בעל נוכחות חזותית מרשימה, הם גם נחשבים לאחד מאמצעי הפרסום והשיווק היעילים ביותר שקיימים כיום. זו גם הסיבה שהפקת פוסטרים נפוצה בקרב חברות עסקיות רבות, באירועים דוגמת כנסים או תערוכות, ומתוך מטרה ברורה להתבלט ולהעביר שורה של מסרים לקהל היעד.

>> לאיתור שירותי צילום מסמכים בכל הארץ.
>> בואו להתעדכן במחירי צילום מסמכים.


scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools