כתבות בנושא קבלני צבע - תמונת אווירה

קבלני צבע - צביעת קירות בלי דאגות מיותרות

על פי הסטטיסטיקה, כאן בישראל, אחת לארבע שנים אנחנו בוחרים לצבוע את הבית - בין אם מדובר בצביעה כללית, ובין אם בצביעה של חדר מסוים. עוד מאותה סטטיסטיקה: שלושה מכל ארבעה ישראלים בוחרים לצבוע את דירתם לבד. אמנם אכן מפתה לעשות זאת לבד, אך מהר מאוד תגלו שמדובר במלאכה לא קלה, מה גם שאינכם מקצועיים כמו צבע מיומן, כך שאת הפגמים והליקויים אתם צפויים לראות עם סיום העבודות. כמובן שיש גם צד חיובי לעניין: אין כמו לעבוד יחד, כתף אל כתף, ולצבוע את הדירה בשמחה, וגם לעלויות ולחיסכון הכספי יש כאן שיקול מכריע, ובמקרים רבים הוא השיקול בעל המשקל הגדול ביותר.

בכתבה זו:
מה חשוב לדעת כשצובעים בית? | אז למה לכם צבע עכשיו? | איך לחסוך בכסף? | איך לבחור צבע טוב?

נמאס לכם מהגוון המיושן? לא יכולים עוד לשאת את הכתמים על הקירות? צביעת קירות היא פתרון מצוין לרענון מראה הבית, בלי להיכנס להוצאות גדולות על שיפוץ, הריסת קירות, ריצוף מחדש וכיוצ'. אבל, אם כבר החלטתם לצבוע קירות, זה הזמן לשקול היטב אם אתם באמת רוצים לעשות זאת בעצמכם, או שאולי כדאי בכל זאת להשקיע מעט יותר, ולהסתייע בקבלן צבע שעשוי לחולל ניסים ונפלאות על קירות ביתכם. מדוע כדאי להזמין איש מקצוע מיומן? מהם היתרונות המובהקים שבמהלך כזה, וכמובן - כיצד לבחור בקבלן הטוב ביותר בשבילכם, שיבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, בלי טריקים, בלי שטיקים ובלי ליקויים?

מה חשוב לדעת כשצובעים בית?

גם כשמחליטים להפקיד את נושא הצביעה בידיו של איש מקצוע, חשוב לדעת כיצד לצבוע את הבית, כדי לוודא, בין היתר, שהצבע עושה את עבודתו בצורה איכותית. אם כן, הנה כמה טיפים בנוגע לצביעת חדרים שונים ופריטים שונים בבית:

צביעת דירה כללית
 
לפני שפוצחים במלאכת צביעת דירה, חשוב מאוד למדוד את שטח הקירות המיועדים לצביעה. לא מדובר בתהליך קצר, אך הוא חשוב מעוד להערכת כמות הצבע הנדרשת לצביעה. מה עושים? מודדים את גודל הקירות, מחסירים מכל שטח קיר את שטח החלונות והדלתות ומחברים יחדיו.
 
לאחר שעשיתם את זה, חשוב שתדעו כי צביעת בית נכונה כוללת הכנה מתאימה: אם יש  סדקים בקירות, יש לחשוף אותם ולמלא אותם במלט לפני הצביעה. אם יש קילופים, צריך להסיר אותם לחלוטין כדי לאפשר צביעה נכונה. אם יש מקומות שהתנפחו, יש להסיר גם מהם את הצבע הישן. אם יש נקודות מלוכלכות, חשוב לנקותן כדי שהצבע החדש ייתפס.
צביעת הסלון
 
לכאורה, צביעת סלון לא אמורה להיות שונה מצביעה של כל חדר אחר. בפועל, מדובר בעניין שונה, משום שזהו חדר האורחים - המקום שבו אנחנו מבלים יותר מכול, והחדר שמשמש כחלון הראווה של הבית. לכן, לבחירת הצבע יש כאן חשיבות עצומה.
 
בחירת צבע לסלון צריכה להיעשות בהתאם לסגנון שאתם רוצים לשדר. אם יש לכם רהיטים כבדים ועתיקים, צבעים מעט כהים עשויים להיות מתאימים - אך גם בהירים, כדי להדגיש את הניגודיות. לסגנון מודרני יתאימו בדרך כלל צבעים בהירים ונעימים. אגב, דעו כי צבעים כהים 'מקטינים' המרחב בסלון, ובהירים 'מגדילים' אותו. הסלון הוא גם המקום "להתפרע" עם תעוזה אמנותית. אפשר לצבוע קיר שלם בטכניקות צביעה מיוחדות. להפוך את הקיר למנצנץ, ל"מעושן", לבעל מרקם ייחודי, לבעל מראה דמוי טפט ועוד-ועוד. בבחירות מסוג אלה עולה חשיבותו של איש מקצוע מיומן, שיידע לבצע את הצביעה המיוחדת באופן מקצועי לעילא, ובלא תקלות בלתי צפויות.   

צביעת דלתות
 
לרוב, בעת צביעת הבית נותרות דלתות הבית ללא התייחסות נאותה, ואינן זוכות לשכבת צבע חדשה ורעננה. זאת, על אף שצביעת דלתות משפיעה על המראה הכללי, ומשמעותית  לא פחות מצביעת קירות. אם החלטתם לצבוע את הדלתות בבית, חשוב מאוד לעשות זאת תוך צביעת הדלת בלבד, ללא החלקים הנלווים. במילים אחרות, לפני תחילת הצביעה ודאו כי המנעולים, מנגנוני הנעילה והצירים מכוסים, כדי שלא יצופו בצבע שיפריע לפעולתם החלקה.
צביעת דלתות מחייבת התאמה לחומר שממנו הדלת עשויה. אם מדובר בדלת עץ, מומלץ לצבוע את הדלת עם צבעים מבוססי טרפנטין, ולאחר מכן להוסיף צבע לכה. אם מדובר בדלת פלדה, יש להשתמש בצבעים המיועדים למשטחי מתכת, ומומלץ שאלו יהיו צבעים מונעי חלודה (גם אם הדלת עשויה כולה פלדה).
צביעת משקופים
 
לכאורה, מובן מאליו שצביעת משקופים היא בלתי נפרדת מצביעת דלתות, אך לא כך הדבר.  במקרים רבים, המשקוף עשוי מחומר שונה מזה שממנו עשויה הדלת, ויותר מכך - צביעת המשקופים היא הזדמנות ליצור מראה שונה בבית, על ידי בחירת צבע שישתלב בצבע הדלת, אך יהיה שונה ממנו. גם כאן, הצביעה צריכה להיעשות בהתאם לחומר שממנו עשוי המשקוף, ורצוי לפתוח את הדלת, או להוציאה לחלוטין מציריה, אם זה אפשרי, לפני תחילת הצביעה. כך הפעולה תהיה פשוטה יותר.

אז למה לכם צבע עכשיו?

כאמור, לא מעט ישראלים מעדיפים לצבוע את ביתם שלהם בעצמם. יש בכך משום חיסכון בכסף, ואף יצירת קרבה בין זוגות ומשפחות. שיקול נוסף שמצטרף לעניין הוא בנושא הנוחות: הרי אין דבר יותר נוח מלצבוע בעצמך את הבית שלך, כשאתה שומר בצורה הטובה ביותר על הרכוש והציוד שלך, ונזהר שלא ללכלך, אך בחירה של צבע מומלץ ומקצועי תבטיח שלא זו בלבד שהוא יידע כיצד לשמור על הבית שלכם בצורה מושלמת, אלא שכשהוא יסיים את עבודתו, איש לא ירגיש שהיה שם מישהו בכלל, והרמז היחיד שיישאר הוא קירות הבית כשהם צבועים לעילא ולעילא. 
היתרונות שבצביעה על ידי צבע הם:
חיסכון בזמן
 
ברור לכול שצבע אשר עובד במקומכם, חוסך לכם זמן רב. במקום לבזבז ימי עבודה שלמים (צביעת בית על ידי אדם לא מיומן יכולה להימשך גם ארבעה ימים), אתם מפקידים את העניין בידיו, ויודעים שתוך יום וחצי הכול מסתיים. אתם? יכולים לשבת ולשתות קפה. רק אל תשכחו להציע גם לו, כי חשוב להישאר מנומסים.
חיסכון באנרגיות
 
עד שלא צבעתם בית בכוחות עצמכם, אינכם יודעים כמה אנרגיות דרושות לכך. צוואר תפוס, שרירים כואבים וגב דואב הם חלק בלתי נפרד מהעבודה הזו עבור מי שאינו מנוסה. אתם צפויים לסיים את המלאכה הזו ולדרוש חופש נוסף מהעבודה, רק כדי להתאושש.
דיוק ואיכות
 
כשמדובר בצבע מנוסה, אתם יכולים להיות בטוחים שהעבודה תיעשה על הצד הטוב ביותר. כל הסדקים והקילופים יוסרו עוד לפני תחילת העבודות, שתי שכבות של צבע יימרחו בצורה אחידה על הקיר, לפי הספר, ואתם תקבלו רמת צביעה שכמוה טרם ראיתם. אם תזכו לצבע באיכות כזו, ייתכן ולא תצטרכו לצבוע את הדירה גם בעוד שבע שנים. מי יודע.
בחירה נכונה של חומרים
 
היות ואינכם צבעים מנוסים, סביר להניח שאינכם יודעים בוודאות אילו חומרים יתאימו לקירות שלכם, לדלתות, למשקופים וכדומה. צבע ותיק ומקצועי יידע להתאים את הצבע לסוג החומר כך שהוא לא יתקלף, ישמור על אחידות, יהיה איכותי, יתאים לייעודו ויישאר עמיד לאורך זמן רב. מדובר בדברים חשובים מאוד אשר מסמלים את איכות הצביעה, והם למעשה  הבסיס לכל מלאכת הצביעה.

איך לחסוך בכסף?

כמובן שנושא העלויות הוא מוטיב חוזר גם כאן, וזאת בשל היותו מרכיב חשוב בהחלטה אם לצבוע את הבית לבד, או לא. ראשית, דעו כי צביעה של הבית באופן עצמאי יכולה להסתכם בכ-3,000  ש"ח במקרים מסוימים - מחיר שאותו תשלמו על הצבע ועל ציוד הצביעה, אם אין ברשותכם כזה - כאשר צביעה על ידי צבע יכולה לעלות גם פחות מ-5,000 ש"ח. מומלץ להביא זאת בחשבון בשיקולי הצביעה.
מלבד זאת, זכרו כי רכישת הצבעים בעצמכם, ולא באמצעות קבלן צבע, יכולה גם היא לחסוך לכם כסף. אמנם הקבלן עצמו ירכוש את הצבע במחירים זולים יותר עבורו, אך הנחה זו לא תשתקף בצורה משמעותית במחיר. כמו-כן, צביעה בסיד סינטטי (שמתאימה במקרים שבהם  יש צבע קיר מאותו סוג עוד קודם לכן) תהיה זולה יותר. כדאי גם להביא בחשבון שצביעה מהירה יותר תדרוש כמות רבה יותר של עובדים, והמחיר יעלה בהתאם.

רוצים לדעת כמה תעלה צביעת הדירה? הכינסו למחירון צבעים של דפי זהב

איך לבחור צבע טוב?

צבע טוב ומומלץ הוא כזה שעשה עבודות צבע בדירות של בני משפחה, חברים או מכרים -  ואלו היו מרוצים מהתוצאה. חפשו חברים שצבעו את הבית לאחרונה, שאלו על מחירים, בדקו עם בני משפחה ובררו כל פרט חשוב: החל משיטת העבודה, דרך הזמן שלקח לצבע להשלים את עבודתו, היחס שלו אליהם ועוד.
חשוב שתבררו את המחיר קודם לעבודות, ותבחנו את תגובתו של הצבע בנוגע לכוונתכם לרכוש את הצבעים בעצמכם. אם תגובתו תהיה אגרסיבית ומתגוננת, מדובר באדם שמעוניין להרוויח כסף ותו לא. אם הוא יקבל זאת בהבנה או אפילו בשלווה, מדובר באדם שכנראה בא לעבוד ולתת לכם שירות איכותי.
אל תשכחו שצבע אשר מציע לכם מחירים נמוכים במיוחד, הוא לאו דווקא אחד שבא לקראתכם, אלא כזה שמנסה לחסוך על חשבונכם באיכות החומרים והעבודה. מחירים נמוכים כמוהם כמחירים גבוהים: חשודים, לא ברורים וכאלו שכדאי לבדוק טוב-טוב את מה שעומד בבסיסם.

אנשים שחיפשו קבלני צבע חיפשו גם

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools