בחירת הצמיג המתאים

בחירת הצמיג המתאים לרכבכם, היא פעולה פשוטה, אם יודעים כיצד לבצע אותה. צמיגים, הינם חשובים לרכבינו, הן מבחינה תפעולית והן מבחינה בטיחותית. במאמר זה נפרט בפניכם את הנקודות החשובות, אותן יש לקחת בחשבון, בעת החלפת צמיגים ברכבכם.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג תיקון ומכירת צמיגים

8 דברים שחשוב לזכור כשבוחרים צמיג

  1. יצרן מוכר- חשוב כי תבחרו צמיג של יצרן מוכר. אל תרכשו צמיגים מיצרנים אנונימיים שאינם מוכרים בשוק, רק משום שעלות הצמיגים זולה. חשוב לזכור, כי צמיגים מהווים אביזר חיוני ובטיחותי לרכבכם.
  2. מידה- בחרו צמיג על פי מידת הרכב המדויקת. אם אינכם יודעים מהי המידה, בדקו זאת ברישיון הרכב.
  3. שנת ייצור- חשוב במיוחד הוא מועד ייצור הצמיגים, לכן בדקו תמיד מהי שנת הייצור של הצמיגים. בכל צמיג מוטבעות ארבע ספרות. שתי הספרות האחרונות מורות על שנת הייצור של הצמיג, ואילו שתי הספרות הראשונות, מורות על מספר השבוע של אותה שנה בה יוצר הצמיג. בדיקה זו חשובה, שכן היא נותנת לכם את האפשרות לדעת, אם מדובר בצמיג ישן או חדש.
  4. איכות- חשוב מאוד לבחור בצמיג איכותי. לעיתים, עלותם של גלגלים איכותיים המיוצרים על ידי יצרן מוכר, יקרה יותר מאשר של יצרן לא מוכר, אך אין עובדת היותו של יצרן מוכר או פחות מוכר, מעידה בהכרח על טיב הצמיג.
  5. אחריות- כאשר אתם רוכשים צמיגים, חשוב כי תקבלו תעודת אחריות שבה יהיו רשומים הפרטים הבאים: דגם הצמיג, הסוג שלו, המידות, שנת הייצור, היכן הוא מיוצר ושם היצרן.
  6. בטיחות- צמיג חייב להיות בטיחותי, וכן, לשאת בתו תקן של תקני הבטיחות הבינלאומיים.
  7. עומק- חשוב מאוד לבדוק כי העומק של התעלות החרוטות בצמיג, יהיה לפחות שני מילימטר.
  8. מהירות- רכבכם יכול להגיע עד למהירות מסוימת, וחשוב לבחור בצמיג שיוכל להגיע לאותה מהירות, ללא נזקים.
 

מחשבון התאמת צמיגים

אתרי אינטרנט רבים מציעים היום לגולשים מחשבון התאמת צמיגים עבור רכבים או אופנועים. מחשבון זה מבקש מהגולש המעוניין לרכוש צמיגים חדשים, להכניס את יצרן הרכב, סוג הרכב, מודל הרכב, השימוש של הרכב (רכב שטח, מונית, רכב פרטי) ולבחור ביצרן המועדף עליו. התוצאה תהיה: הצגת הצמיגים המתאימים ביותר לרכב שלכם, על פי הפרטים שציינתם.

 

נקודות חשובות

צמיגים זהים- אם אתם מתכננים להחליף את כל ארבעת הצמיגים של הרכב שלכם בבית עסק כמו מוסך או פנצ'ריה, חשוב כי הצמיגים אותם תרכשו יהיו כולם של אותו יצרן, דגם ומידות זהות. פג תוקף- בשום פנים ואופן אל תרכשו צמיגים שיוצרו לפני יותר מ-12 חודשים. לחץ אוויר- וודאו כי לחץ האוויר של הצמיגים שאתם קונים, הוא בהתאם להוראות יצרן.

 

>>לרשותכם מערכת סינונים לאיתור פנצ'ריה


 
 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא תיקון ומכירת צמיגים
האם המאמר עזר לך?