צמיגים בטיחותיים

צמיגי הרכב, הם אלה הבאים במגע עם הדרך הסלולה ועם הדרך הלא סלולה. אם מתרחש מצב בו אין לחץ אוויר נכון בצמיגים, הרכב יכול לאבד את יציבותו על הכביש, ולהוות סכנה עבור הנוסעים בו או מי שנמצא בסבית הרכב. כמו כן, אם הצמיגים שחוקים, קיימת סכנה של תקר או התפוצצות של הצמיגים, בשל סוליית הגומי הדקה והשחוקה, דבר שעלול לגרום לתאונות. על כן, הדבר הראשון שיש לוודא לפני רכישת צמיגים לרכב, הוא שאכן מדובר בצמיגים בטיחותיים.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג תיקון ומכירת צמיגים

לחץ אוויר

כאשר אנו ניגשים למלא אוויר בגלגלים, נעזר בטבלה המפרטת מהו לחץ האוויר המתאים בצמיגים האחוריים ובצמיגים הקדמיים של הרכב. הפילוח של טבלה זו, הוא על פי סוג היצרן ודגם הרכב, לכל צמיג יש לחץ אוויר המתאים לו. חשוב לדעת, כי ללחץ האוויר בכל צמיג, יש השפעה ישירה על הבטיחות שלכם. לחץ אוויר תקין הוא זה, שיגרום לכם לשלוט במכונית בצורה המקסימאלית, כלומר, הוא זה שישפיע על הבלימה של המכונית, המהירות, ההאצה ושינויי הכיוונים שלה. כאשר אתם מחליטים לרכוש צמיגים לרכב, וודאו כי הנכם רוכשים צמיגים בטיחותיים עם לחץ אוויר תקין.

 

הסוליה של הצמיג

כל צמיג מורכב מסוליית גומי שבה מוטבעים חריצים. חריצים אלו נושאים תפקיד משמעותי בבטיחות הנסיעה. הם אלו אשר יגרמו ליציבה ואחיזה טובה יותר של הצמיגים בכביש, כמו גם הורדת החום שנוצר בעקבות החיכוך הטבעי בין הצמיגים לבין המשטח שעליו הם מתגלגלים. חשוב מאוד לבדוק את מידת שחיקתם של הסוליות באופן קבוע, שכן סוליה תקינה תהפוך את הצמיגים לצמיגים בטיחותיים.

 

משקל

לכל מכונית יש צמיגים בטיחותיים אשר מתאימים לה, וזאת משום שכל כלי רכב שוקל באופן אחר ממשנהו. אם אתם בוחרים בצמיגים אשר לא מתאימים למסת המשקל של הרכב, קרוב לוודאי כי עד מהרה הצמיגים יישחקו ולא יהיו עוד צמיגים בטיחותיים.

 

צמיגים בטיחותיים- מתי הם אינם בטיחותיים?

כעת, כאשר אתם יודעים מהם צמיגים בטיחותיים, חשוב שתדעו מתי הם אינם בטיחותיים, והגיע הזמן להחליף אותם. להלן מספר נקודות חשובות.

 

אם אתם מבחינים כי קיימת שחיקה מאסיבית של סוליית הצמיג, צמיג זה אינו בטיחותי ויש להחליף אותו באופן מיידי.

 

סדקים ובליטות בצמיג דורשים החלפה מידית של הצמיג.

 

ירידה מהירה בלחץ האוויר של הצמיג, למרות שמילאתם בו אוויר.

 

רעידות של הצמיג או רעשים.

 

סיכום

חשוב מאוד לשכלל את הפרמטרים הבאים: היסטוריית התחזוקה של הצמיגים שברשותכם, היסטוריית השימוש בהם, תנאי האחסון שלהם והביצועים שלהם בעת נסיעה. שכלול זה יוביל אתכם לתשובה האם הצמיגים שלכם הם צמיגים בטיחותיים, או שיש להחליפם באופן מיידי.


 

>>לאיתור פנצ'ריות המתמחות בהתקנת צמיגים בטיחותיים

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא תיקון ומכירת צמיגים
האם המאמר עזר לך?