אלווי אמיתי, קליביה ועוד: על צמחים מיוחדים בישראל

צמחים מיוחדים, נמכרים הן במשתלות והן בחנויות פרחים שונות ברחבי הארץ. אם גם אתם חובבי צמחים מיוחדים, מאמר זה יספק עבורכם מעט מידע על הצמחים הנמכרים וגדלים בישראל.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג משתלות

צמחים מיוחדים

צמחים מיוחדים, נמכרים הן במשתלות והן בחנויות פרחים שונות ברחבי הארץ. אם גם אתם חובבי צמחים מיוחדים, מאמר זה יספק עבורכם מעט מידע על הצמחים הנמכרים וגדלים בישראל.

 

צמחים מיוחדים- חרצית שיחית

החרצית השיחית, היא צמח בעל פופולאריות רבה בשנים האחרונות. עד השנים האחרונות לא נהגו לרכוש את החרצית השיחית, והשנים בהם הצמח היה מועדף, הן שנות השישים והשבעים המוקדמות. בשיא צמיחתו, הוא יכול להגיע לגובה של מטר אחד, והוא ירוק לאורך כל השנה. בעונת הסתיו והאביב ניתן לראות את גלי הפריחה של החרצית השיחית. לצמח זה קיימים מיני זנים שונים (מעל לעשרה סוגים).

אחד היתרונות של צמחים מיוחדים מסוג החרצית השיחית, הוא כי צמח זה אינו דורש טיפול מיוחד או אחזקה. בעת צמיחתו, הגינה מתמלאת בפרחים קטנים הנובטים מהצמח. כמות המים שיש להשקותו הינה כמות קטנה, ואת העלים היבשים ניתן לגזור בעזרת מספריים בעת הצורך. מזג האוויר העדיף על הצמחים הללו הוא שמש או מעט צל.

 

צמחים מיוחדים- אקווילגיה

צמחים מיוחדים הידועים כמדהימים ביופיים, הם צמחי האקווילגיה. גידול הצמח הזה, הוא לא פשוט, אך מי שבוחר בזאת, זוכה לתוצאות מרהיבות ולגינה עוצרת נשימה. האקווילגיה ידוע כאחד מאותם צמחים מיוחדים המתאים לכל עונות השנה (רב עונתי), אך בחום השורר בישראל בחודשי הקיץ, אין הוא מצליח לשרוד, ועל כן יש לקחת בחשבון כי צמחים מיוחדים אלו מתאימים לישראל אך ורק בחודשי החורף או בעונות המעבר. את הצמח יש לדאוג ולדשן וכמובן לדאוג להשקיה מדי פעם בפעם ויש להשאירו באזור בו הוא חשוף לשמש.

 

צמחים מיוחדים- אלווי אמיתי

צמח נוסף המשתייך לקטגוריית הצמחים מיוחדים לגינה הוא צמח הנקרא: אלווי אמיתי. מצמח זה מפיקים את משחת האלוורה המרגיעה את העור, ובנוסף משמש גם לייצור מוצרים מתחום הקוסמטיקה טבעית. צמחים מיוחדים אלו מגיעים עד גובה של מטר וחצי בשיא צמיחתם, וישנם אף צמחים שמצליחים לעבור את הגובה הזה. אחד היתרונות היותר מהותיים של צמח זה, הוא כי הוא אינו זקוק כלל להשקיה בבגרותו, כלומר הוא יכול לחיות ולצמוח בכל אקלים אם מדובר בצל ואם תחת השמש.

צמח הקליביה מתאים במאת האחוזים לגינות בישראל, אין הוא צורך מים והוא צומח מן הבצל. את הצמחים המיוחדים הללו ניתן לגדל באדנית בבית, אך היופי שלהם מתאים יותר לגינות, כמו כן הפרודוקטיביות שלהם גדולה יותר כאשר שותלים אותם בגינות. את הצמחים הללו מגדלים בתנאי צל, וניתן אף לשתול אותם למרגלותיו של עץ. אמנם לצמח הקליביה לוקח זמן להתפתח אך כשזה קורה הוא מתפשט ומכסה אזורים שלמים בגינותינו.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא משתלות
האם המאמר עזר לך?