438,889 עסקים | 235,192 חוות דעת
כתבות בנושא הדברה - תמונת אווירה

הדברה לקראת פסח - מדבירים באביב ונהנים משקט כל השנה

האביב הגיע והחרקים מגיעים לחגוג בשמחה. זוהי בדיוק העונה שבה שלל המזיקים מתעוררים מתרדמת החורף שלהם ומגיעים לבקר. חג הפסח זה בדיוק הזמן להכניס לרשימת הניקיונות שלכם, משימה נוספת - הדברה. רגע לפני שאתם מסתערים על רשימות המדבירים, כדאי לדעת אילו סוגי מזיקים עלולים להתנחל בסביבתכם, באמצעות אילו סוגי הדברה אפשר להתמודד אתם ומהי בכלל הדברה ירוקה

בכתבה זו:
שירותי הדברה - מה הם כוללים? | הדברה ירוקה או הדברה אורגנית | הדברת טרמיטים או הדברת נמלים? | הדברת פרעושים - מהי? | הדברת עכברים | הדברת מזיקים - סוגים נוספים | שירות הדברה - כל מה שחייבים לדעת

יש סבירות גבוהה שבזמן ניקיונות הפסח שלכם, כאשר תגיעו לפינות נסתרות בבית, או אפילו באזורים שאינם חבויים במיוחד, תפגשו בקני נמלים, בגללים של תיקנים או חלילה בסימני שיניים של מכרסמים ועוד. כשזה יקרה, אל תילחצו אלא פשוט הזמינו הדברה מקצועית לפסח. ואולם, גם אם לא מצאתם שום סימן שמעיד על הימצאותם של חרקים ומכרסמים בבית, עדיין כדאי לבצע הדברה טרם עונת הקיץ החמה, שמבריחה אותם היישר אל הבתים ואל מקורות המזון והמים שלכם. 

שירותי הדברה - מה הם כוללים?

הדבר הראשון שמדביר צריך לעשות הוא לבדוק אילו מזיקים נמצאים בבית. נכון שבדרך כלל אתם תפגשו בהם קודם, אבל כבעל מקצוע עליו לזהות שאכן מדובר באותו סוג מזיק שעליו דיווחתם,  ולוודא שאין מכרסמים או סוגים אחרים נוספים של מזיקים. לאחר מכן, על המדביר לעקוב אחר הסימנים, ולזהות את מוקד הבעיה העיקרי. בהתאם לכך עליו להחליט באיזו שיטה ובאילו חומרים עליו להשתמש. מבחינתכם, חשוב לבדוק מהם החומרים, ואיך להתנהל מולם מבחינת בטיחות וניקיון בימים הקרובים, בייחוד, אם יש ילדים בבית.
 
מדוע לא כדאי לבצע את ההדברה לבד? התשובה לכך מאוד פשוטה. למרות שלל חומרי ההדברה הנמכרים ברשתות השונות, את החומרים המקצועיים והיעילים יכולים רק אנשי מקצוע לרכוש, מטעמי בטיחות, לפיכך אם אתם רוצים ליהנות מבית נקי ממזיקים לאורך זמן, כדאי לעשות זאת בעזרת מדבירים מומלצים ומיומנים ולוודא שימוש בחומרים אפקטיביים.

הדברה ירוקה או הדברה אורגנית

לאחרונה, הדברה ירוקה הפכה מאוד פופולארית, הודות למודעות הציבור לחשיבות השמירה על איכות הסביבה, ולאור המחקרים המרתיעים על אודות השפעותיהם של חומרים כימיים על הסביבה. הדברה ירוקה, משמעה שימוש בחומרים שאינם מסוכנים לבריאות האדם ושאינם מזיקים לסביבה.

 

סוגי הדברות. צילום: shutterstock

ההדברה יכולה להיות הדברה ביולוגית (שימוש ברעלנים טבעיים ובחומרים טבעיים) או הדברה ללא חומרים כלל, אלא שימוש בשיטות מיוחדות להרחקה או ללכידה של חרקים ומכרסמים למיניהם. היתרון הבולט של הדברה ירוקה הוא, כמובן, שימוש בחומרים שאינם מזיקים לקרקע ו/או למי התהום וכמובן לסביבה האנושית.

לעומת זאת, הדברת מזיקים או הדברת תיקנים כימית, שהייתה פופולארית עד לא מזמן, אמנם מחסלת מזיקים, אך גם גורמת לתופעות לא רצויות של השמדת אורגניזמים אחרים שנחוצים לטבע.

הדברת טרמיטים או הדברת נמלים?

נמלים וטרמיטים נראים דומים, ואם אתם לא מומחים בתחום תתקשו להבדיל ביניהם. כעיקרון, צבע הטרמיטים הוא שקוף או אדום, והם פעילים כל השנה ותמיד זקוקים ללחות, חום ומזון. עם זאת, אל חשש כיוון שהם לא עוקצים.

הנזק העיקרי שלהם הוא לרכוש. ריסוס לבית נגד טרמיטים, מומלץ במיוחד בזמן בנייה או שיפוץ הבית, וחיוני במיוחד בבית עם רהיטי עץ רבים, כגון פרקטים, שולחנות, ספריות ועוד. במקרים אלו, מומלץ לבצע ריסוס ייחודי ע"י איש מקצוע שיכלול: ריסוס שטח הבנייה לפני הקמת היסודות, וריסוס רצפת הבטון והחול לפני הריצוף.

הדברת פרעושים - מהי?

הפרעושים אמנם חיים בנחת על חיי חיות המחמד שלנו, אך הביצים לא נשארות על הפרווה, אלא נושרות לקרקע, כך שהרימות מן הביצים מסתתרות בכל רחבי הבית, וחיש מהר הופכות לפרעוש. הדברת הפרעושים בגוף חיות המחמד, תיעשה באמצעות אבקות ותרסיסים, ואילו בבית נתחיל עם שאיבת אבק וניקיון יסודי של הבית. את הרימות והגלמים יש להדביר באמצעות ריסוס על כל שטחי מחייתם. חשוב לציין כי בכל שלב התפתחות יש טיפול שונה, ורק מדביר פרעושים מקצועי יידע לאבחן ולטפל כראוי.

הדברת עכברים

הימצאות עכברים בבית או במחסן עלולה לגרום לזיהום ולמחלות עד מוות. לכן, זה לא משחק ילדים,  וחייבים לטפל בבעיה במהרה וביעילות מרבית. אפשר לבחור בהדברת עכברים כימית, הדברת עכברים ירוקה או באמצעות שלל טכניקות כדוגמת מלכודות. השיטה הכי מוכרת של הדברת עכברים היא רעל, אפשרות זו משמשת בעיקר כאשר מדובר במספר רב של עכברים. אם לא זהו המקרה, ואם מדובר רק בעכבר אחד או בכמה עכברים, כדאי לשקול פיזור מלכודות באזור הספציפי. גם כאן איש מקצוע יידע לאבחן את המצב, לבחון את תנאי הסביבה וכך להמליץ על האפשרות הטובה ביותר עבורך.

הדברת מזיקים - סוגים נוספים

מלבד הדברה ירוקה, הדברה כימית וטכניקות מגוונות ללכידת מזיקים ו/או מכרסמים ולסילוקם, יש  עוד שיטות, קצת פחות מוכרות. הראשונה שבהן היא הדברה בג'ל, שיתרונה הבולט נעוץ בחוסר הריח שלה (וזה לא אומר שאין מדובר ברעל!).

לעומת זאת, החיסרון הוא בכך שצריך להתאזר בסבלנות, כיוון שהפעולה היא הדרגתית וזה לוקח כמה ימים עד להיעלמות המזיקים. הדברה באמצעות מדבקה, היא השיטה הנוספת שמוכרת יותר כמלכודת דבק לעכברים. כאן מדובר במדבקות שמפיצות ריח (לא רעיל) המושך את החרקים אליהן, וכך הם נדבקים אליהן. גם כאן מדובר בפתרון המצריך סבלנות ואורך כמה ימים.

שירות הדברה - כל מה שחייבים לדעת

הזמינו מדביר באביב - תחילת הקיץ, זהו הזמן האידיאלי.
להדברת תיקנים (ג'וקים) מוענקת אחריות לשנה. להדברת נמלים, מוענקת אחריות של חצי שנה וליתר, עפ"י רוב, אין אחריות.
אין  צורך בריכוז גבוה ומוגזם של חומר ההדברה. 'המגזימנים' הם המדבירים הלא מקצועיים, שאינם יודעים לחשב את הכמות היעילה לפי הצורך.
לכל סוג חרק יש חומר מתאים אחר.
זרחן אורגני הוא חומר מסוכן ובניגוד לחוק, אל תסכימו להכניסו הביתה!
מדביר מקצועי חייב להיות בעל רישיון, בדקו זאת.
היו מודעים לכל הסכנות הטמונות בחומרי ההדברה, והישמרו ממגע עמם. 
אל תשהו בבית, לפחות שלוש שעות, לאחר הריסוס.

כך תימנעו מהדברה
יש כמה כללי יסוד שהקפדה עליהם תסייע במניעה או לפחות בצמצום תופעת החרקים בביתכם:
התקנת רשתות בחלונות הבית
ריסוס בור הביוב, החיצוני לבית, אחת לשנה
שמירה על ניקיון הבית
טיפול מהיר בפרעושי חיות המחמד
אחסון ואטימה של מוצרי המזון במטבח
scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools