כתבות בנושא חומרי בניין - תמונת אווירה

לרקום עור וגידים - עבודות שלד בבנייה ושיפוצים

כל קבלן בניין, שיפוצניק או אדם מן הרחוב יסכימו עם האמרה לפיה מה שחשוב הוא הבסיס. הנחה זו נכונה במיוחד ומקבלת משנה תוקף כשאר מדובר במבנה ? אם היסודות שלו חזקים, המבנה (בית, בית מגורים) יהיה איתן; ואם הם רעועים, סביר כי הבניין יקרוס ביום מן הימים. על כן חשובה כל כך בנייתו ואיכותו של שלד המבנה. בין אם אתם בעלי מקצוע (קבלנים, בנאים, שיפוצניקים) או אנשים שבחרו לעשות זאת בעצמם ולשפץ את בית המגורים, השלמת עבודות השלד מהווה שלב חשוב ביותר בהליך השיפוצים ו/או בניה. כדי להשלימו בצורה טובה וראויה יש להקפיד על ביצוע איכותי של עבודות השלד, תוך שימוש בחומרי בניין נחוצים ומתאימים.

בכתבה זו:
מה זה עבודות שלד? | מדוע עבודות השלד כל כך חשובות? | חמישה שלבים בדרך להצלחה | שלב ראשון ? רכישת ידע וניסיון ו/או התקשרות עם בעל מקצוע (קבלן שלד): | שלב שני - רכישת כלי עבודה: | שלב שלישי ? רכישת חומרי עבודה: | שלב רביעי ? בחירת מכשירי חשמל: | שלב חמישי - רכישת ציוד אישי:

אז מה הן עבודות שלד, מדוע הן כה חשובות ואילו חומרי בניין נחוצים להשלמתן? כל זאת בכתבה הבאה

מה זה עבודות שלד?

"עבודות שלד" כשמן כן הן, קשורות לשלד הבית. כשאנו אומרים שלד, במקרה של בניין מגורים, אנו מתכוונים למנעד רחב של עבודות הכוללות את חדר המדרגות, החלקת תקרת השלד, יציקת תקרת הקומות השונות, הקמת מחיצות גבס, עבודות בטון ו/או טיט ו/או טיח, בניית הקירות של פיר המעליות, גג הבניין, קביעת עמודי הבניין, הקירות הפנימיים והחיצוניים של הבניין, המרתף, כל עבודות התשתית והאינסטלציה, עבודות חשמל ותקשורת (תשתית לטלוויזיה, אינטרנט וכבלים), הכנת תשתית לחלונות והכנת תשתית לדלתות.
לעומת זאת אם מדובר בבית פרטי, כוללות עבודות השלד את מדרגות הפנים, הרצפות, גג הבית, הכנת תשתית לחלונות, עבודות בטון ו/או טיט ו/או טיח, יציקת תקרות, הכנת תשתית לדלתות, עמודים, קורות, קירות פנימיים וחיצוניים של הבית, עבודות אינסטלציה, מרתף ועבודות חשמל ותקשורת. 

מדוע עבודות השלד כל כך חשובות?

השלד כשמו כן הוא, הוא הבסיס עליו מוקדם הבית. בהתאמה, איכותו של הבסיס משפיעה על איכותו של המוצר המוגמר. כאשר עבודות השלד לא מושלמות כראוי, במוקדם או במאוחר, המבנה יינזק ויתחילו להתעורר ליקויים שיפריעו לחייהם התקינים של דיירי הבית. חוזק השלד משפיע על יציבות הבניין, על יכולת המבנה לשאת עומסים ולעמוד בפני זעזועים (ירי טילים, רעידות אדמה, שיטפונות, סופות וכדומה) וכמובן על האפשרות להמשיך בבניית המבנה בהתאם לכוונת המתכנן. שלב ההקמה של שלד המבנה משפיע על שאר שלבי הבנייה בצורה ישירה, כך שניהולו באופן לקוי ימנע מאנשי מקצוע אחרים להשלים את מלאכתם, תוך הגדלת ההוצאות על תהליך הבנייה היקר ממילא. 
בין אם אתם אנשי מקצוע (קבלנים, קבלני בנייה, אנשי שיפוצים, מומחים לעבודות בניין) ובין אם אתם אנשים מהשורה שבחרו ללכת על שיטת "עשה זאת בעצמך", עליכם להיערך לביצוע מושלם וראוי של עבודות השלד. אסור להקל ראש בהשלמת עבודות אלה בשל חשיבותן הרבה. 

חמישה שלבים בדרך להצלחה

שלב ראשון ? רכישת ידע וניסיון ו/או התקשרות עם בעל מקצוע (קבלן שלד):

ביצוע עבודות שלד הם לא עניין של מה בכך אלא עניין של מומחיות. אם תבחרו לעשות זאת בעצמכם, עליכם ללמוד את התחום ולהבין בדיוק מה נחוץ לכם. בנוסף, רצוי שתיוועצו במומחים בתחום לגבי חומרי הבנייה הדרושים וסדר הפעולות הרצוי. 
אם תחליטו לבחור באופציה השנייה ולבחור בבעל מקצוע עליכם להתקשר עם קבלן עבודות שלד. זהו האיש שיפקח על הנעשה ויעשה כל הדרוש כדי להשלים את כל עבודות השלד הנחוצות מ'  עד ת'. עבודתו כוללת לא רק ביצוע עבודות שלד בפועל, אלא הפקה של כל שלב ושלב בתהליך תוך התקשרות עם אנשי המקצוע המשלימים כגון אינסטלטור, חשמלאי וכיוצא באלה. הפיקוח על כל בעלי המקצוע, התיווך ביניהם והשלמת הפעולות השונות בסדר הרצוי הן רק חלק ממה שיעשה עבורכם קבלן עבודות שלד. הוא אף יפקח על פעולות אנשי המקצוע ויוודא שימוש בחומרי גלם איכותיים וביצוע העבודות באופן הנדרש ללא עיגולי פינות. ברור כי כדאי לבחור קבלן שלד וותיק בעל ידע וניסיון בביצוע עבודות שלד ולכן אל תהססו לבקש פרטים של לקוחות לשעבר ולבחון את טיב עבודתו. זכרו כי חשוב שקבלן השלד יהיה בקיא בכל תהליכי העבודה ובתקנים הנדרשים על מנת לנהל את שלב בניית השלד, הכה חשוב, בצורה תקינה ויעילה שתשפיע על הבנייה כולה. 

שלב שני - רכישת כלי עבודה:

אם תבחרו לעשות את עבודות השלד בעצמכם או אם עיסוקכם הוא קבלני שלד, כלי העבודה הנדרשים להשלמת התהליך חייבים להיות איכותיים וטובים. בין כלי העבודה שיש לרכוש - מומלץ ממקום מוכר המספק תעודות אחריות ומציע כלי עבודה של חברות בעלות שם – נכללים רובה, מסור, קונגו, גרזנים, חומרי עץ, צבתות, ברזלנים, מפתחות לכיפוף ברזל, לומים, גגות, גדרות, פרופילי ניתוק, כלי עבודה לטיח, פינות לטיח, פחי אשפה, כלי עבודה לריצוף, תעלות עיגון, מוטות ואביזרים שונים שמשמשים תבניות, מוטות דריכה, מערכת להפסקת יציקה, עוגנים שונים לקרקע, מתקני הרמה של אלמנטים טרומיים, אינסרטים, כף בנאים, פטישי טפסן, קורות פלדה, פרופילים, רגזים, ברזלים, רשתות ברזל ליציקה, ספייסרים, כלונסאות, כיפות למוטות מסמרים, צינורות, פילרים, עצים לבניין ועוד. עבודות שלד כאמור, כוללות גם עבודות אינסטלציה ולכן מחייבות רכישתם של כלים סניטריים. את כל המוצרים המשלימים הדרושים לביצוע עבודות השלד ניתן כמובן למצוא בחנויות לחומרי בניין. 

שלב שלישי ? רכישת חומרי עבודה:

ביצוע עבודות שלד מחייב שימוש בחומרי בנייה איכותיים. חומרים אלה רבים ומגוונים וכוללים, בין היתר, קרמיקה, חומרי בניין, חול, מלט, קרטון, רעפים, סיד, בלוקים, אבן, לבנים, עץ, ניילון, צבעים, חומרים לטיח, דבקים שונים, אריחים, חצץ, שומשום, מלט, גבס, סיד, קלקר, פוליאפין, שיש, מרצפות ועוד. 

שלב רביעי ? בחירת מכשירי חשמל:

שלב מהנה לכל הדעות שלרוב יירכש לפי צורך וטעם אישי.  

שלב חמישי - רכישת ציוד אישי:

ביצוע עבודות שלד לא מצריך רק חומרים מתאימים אלא גם בגדי עבודה, לרבות סרבל, נעלי עבודה, כפפות, בגדי עבודה, קסדה, מגן עיניים, מסיכות ועוד. אין להקל בכך ראש, שכן הן אינם חשובים פחות מהעזרים הפיזיים הנדרשים להשלמת העבודות. גם את הציוד האישי הנדרש לעבודות השלד תוכלו למצוא בכל חנויות חומרי הבניין. 
וכעת, אחרי שהצטיידתם התחילו לעבוד. אם אתם מבצעים בעצמכם את העבודה פעלו במתינות ובזהירות. אם קבלן עבודות שלד מבצע אותה עבורכם - עקבו אחר פעולותיו, היו מעורבים, אל תהססו לשאול שאלות ודרשו עדכונים ותשובות בכל שלב. אם תהססו בשלב הקמת השלד, תתביישו לשאול את השאלות הנכונות ולא תשימו לב, ייתכן כי תשלמו מחיר יקר. כל טעות שתתרחש בשלב הבסיס תקרין על העתיד, כל מה שפגום בשלד יפגום בגוף המבנה העתידי ופגמים אלה יגרמו לתגובת שרשרת בלתי רצויה ברבות הימים. שלב עבודות השלד הוא שלב קריטי ביותר וחייבים לעשות מה שניתן כדי שיושלם באופן מיטבי, זכרו – זה באחריותכם. 

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools