כתבות ומידע בנושא תשמישי קדושה ויודאיקה

מאת: ליאור פרג'
לקראת חג החנוכה, אספנו לכם כמה עובדות מעניינות על ההיסטוריה של הסמל המרכזי של החג. ולא, אלה לא הסופגניות, אלא החנוכיות
 
 
 
מאת: מערכת דפי זהב
התקנת מזוזות
התקנת מזוזה מתבצעת כמעט בכל בית יהודי במדינת ישראל. תפקידה של המזוזה הוא לציין את האמונה באל ולהזכיר הלכה למעשה, לתושבי ובאי הבית, כי האמונה קיימת.
 
 
 
מאת: מערכת דפי זהב
תשמישי קדושה
תשמישי קדושה הם חפצים שבהם משתמשים לשם קיום מצווה. חפצים אלו יכולים להיות: תפילין, כיפה, חנוכייה, טלית, ציצית ועוד. כל חפץ המוגדר כתשמיש קדושה אינו בר עיקול.
 
 
 
מאת: מערכת דפי זהב
פמוטים
ישנם שימושים רב גונים לפמוטים. הם מהווים קישור לדת היהודית שכן אנו מדליקים בהם נרות שבת וחג, הם גם משמשים ככלי קישוט, תורמים ליצירת אווירה חגיגית או רומנטית ועוד.
 
 
 
מאת: מערכת דפי זהב
משמעות הכיפה
כיפה היא סריג או פיסת בד המונחת בדרך כלל על ראשיהם של גברים יהודים. הכיפה מסמלת את היות אותו אדם ירא שמיים. במגזר הדתי הגברים נוהגים לחבוש כיפה על ראשם במשך כל שעות היום ובמגזר החילוני גברים לרוב חובשים כיפה רק כאשר הם משתתפים בטקסים דתיים, חגים ונמצאים במקומות הנחשבים כקדושים לעם היהודי.
 
 
 
מאת: מערכת דפי זהב
יודאיקה
יודאיקה היא למעשה אמנות יהודית. יודאיקה במשמעותה המסורתית כוללת תשמישי קדושה שונים של העם היהודי. כיום, יודאיקה הוא שם כולל לכל החפצים ההיסטוריים הקשורים לתרבות ולמסורת היהודית ולעיצובים המודרניים של אותם תשמישי קדושה מסורתיים.
 
 
 
מאת: מערכת דפי זהב
תשמישי קדושה
בואו נעשה סדר בחפצים: יש את עולם תשמישי הקדושה ויש את עולם תשמישי המצווה, ולכל זה קוראים יודאיקה. אז מה אפשר לקנות וכיצד נתגונן מפני זיופים?