435,596 עסקים | 237,016 חוות דעת
כתבות בנושא חברות הובלה ומובילים - תמונת אווירה

מעבר דירה ? כל התשובות לכל השאלות

אילו גורמים משפיעים על עלות ההובלה, מדוע חשוב להחליף צילינדר לאחר המעבר ומה חשוב לברר כשמדברים עם נציגי חברת ההובלות? כל התשובות לכל השאלות, במדריך שלפניכם

בכתבה זו:
כמה עולה מנוף הרמה? | כמה עולה הובלת דירה 4 חדרים? | מדוע כדאי להזמין חברת הובלות גם כשמדובר בהובלות קטנות? | מתי צריך להזמין חברת הובלות? | מה צריך לבדוק עם חברת הובלות דירה? | איך לארוז לקראת מעבר דירה? | האם מגיעים ימי חופשה על מעבר דירה למורה? | למה להחליף צילינדר אחרי מעבר דירה?

מעבר דירה הוא אף פעם לא עניין של מה בכך. אריזת החיים בארגזים, ההתנהלות מול חברת ההובלות, חוסר הוודאות בנוגע לחלל החדש שבו נגור והחרדה מהלא נודע: כל אלה הופכים את יום המעבר לאירוע מלחיץ ומאתגר מאוד מבחינה רגשית. כדי להקל עליכם את החוויה, לפחות מבחינה לוגיסטית, הכנו עבורכם מדריך מפורט הכולל תשובות למגוון שאלות שנוטות להתעורר לקראת יום המעבר. בהזדמנות זו גם נאחל לכם מעבר חלק (ואפילו מהנה) והצלחה מרובה.

כמה עולה מנוף הרמה?

במקרים רבים על מנת לשנע פריטים מסוימים לדירה החדשה, יש להשתמש במנוף הרמה לקומות גבוהות. למעשה ישנם גם מקרים שבהם תתקבל ההחלטה להעביר את כל הפריטים כולם באמצעות מנוף. בדרך כלל עלות השימוש במנוף הרמה מתומחרת לפי משך השימוש, כשהעלות נעה לרוב בין 600-300 שקלים לשעה. 
 
חשוב מאוד לדעת כי לא כל חברת הובלה מספקת שירותי הרמה במנוף: אם אתם מאמינים שישנו צורך במנוף הרמה, זכרו לברר האם החברה מספקת שירותי הרמה במנוף מבעוד מועד. 
 
שימוש במנוף הרמה
מאת: Shutterstock

כמה עולה הובלת דירה 4 חדרים?

עלות הובלה של דירת ארבעה חדרים משתנה בהתאם למגוון רחב של גורמים שונים, המשפיעים על המחיר הסופי. כך לדוגמה הובלת דירה מקומה 3 בבניין ירושלמי ללא מעלית לדירה בקומה 3 בבניין חיפאי ללא מעלית, עשויה לעלות פי שניים ואף פי שלושה מהובלה של דירת קרקע לדירת קרקע אחרת, באותה העיר. 
 
כך גם עלות ההובלה תהיה שונה מאוד בין דירה שיש בה מדיח כלים, מכונת כביסה, מייבש כביסה, מקרר 4 דלתות, שידת עץ מלא, מכתבה עתיקה ומיטות ברזל, לבין דירה עם ריהוט בסיסי ומקרר קטן בלבד. 
 
כפי שניתן להבין, כשבאים לחשב את עלות ההובלה, יש להתייחס לכל מקרה לגופו ולקחת בחשבון מגוון רחב של פרמטרים כמו מיקום הדירות בבניין, רמת הנגישות לדירות, אופי התכולה, המרחק בין הדירות ועוד. עם זאת באופן גס ניתן לכתוב כי מחיר הובלה של דירת 4 חדרים ללא שירותי אריזה או מנוף, נע על הטווח שבין 5,000-1,500 שקלים.
 

מדוע כדאי להזמין חברת הובלות גם כשמדובר בהובלות קטנות?

על פניו אין שום סיבה להיעזר בחברת הובלות מקצועית במקרים שבהם מדובר בהובלות קטנות, שבאופן תיאורטי ניתן לבצע באופן עצמאי. יחד עם זאת, אין ספק שלעבודה עם חברת הובלות מקצועית, יש יתרונות רבים וחשובים. 
 
כך לדוגמה מדי שנה ישראלים רבים סובלים מבעיות רפואיות כמו בקע מפשעתי, כתוצאה מהרמה של משאות כבדים. בעיות אלו היו יכולות להימנע בזכות טלפון קטן לחברת הובלה מקצועית: אנשי המקצוע בתחום ההובלות מצוידים הן בידע והן בציוד המתאים, המאפשרים להם להרים עצמים כבדים מבלי לסכן את עמוד השדרה ומפרקי הברכיים. 
 
כמו כן הסיכוי שייגרם לציוד שלכם נזק במהלך ההובלה, נמוך יותר כשמדובר בהובלה המבוצעת על ידי חברת הובלות מקצועית. בהקשר זה יש לציין כי כל החברות המקצועיות מעניקות אחריות מלאה ודואגות לבטח את התכולה לפני המעבר. לפיכך במקרה של נזק, תמיד יהיה לכם למי לפנות. זאת כמובן בניגוד למקרה שבו למשל חברכם הטוב ביותר יפיל בטעות את הוויטרינה החדשה שרכשתם על המדרכה. 
 
מעבר לכל זה, יתכן מאוד שיהיה חסכוני יותר לשכור את שירותיה המקצועיים של חברת הובלות מאשר לשכור רכב מסחרי, לקחת יום חופש ולהזמין את כל החברים שיתנו לכם יד ביום ההובלה לסעודת מלכים.  

מתי צריך להזמין חברת הובלות?

מדי שנה בין 350-250 אלף משקי בית עוברים דירה וביום ממוצע מסתובבים בכבישי הארץ רכבי הובלות הנושאים את תכולתן של כ-1,000 דירות. בחודשי הסתיו והקיץ, בשיאה של עונת ההובלות, מדובר לא אחת בכמות יומית כפולה ואף משולשת. לפיכך בכל הנוגע לתזמון של שריון חברת ההובלות, יש לפעול לפי הביטוי העתיק, "יפה שעה אחת קודם" (ויש כאלה שיאמרו, שעתיים ואפילו שלוש).
 
חשוב להבין שככול שתדחו את יצירת הקשר עם חברת ההובלות וככול שתהיו קרובים יותר ליום המעבר, כך הסיכוי שתצליחו להשיג חברה איכותית, יהיה נמוך יותר בהתאם. כמו כן כיוון שסקר שוק הוא שלב חשוב בתהליך, ההמלצה הטובה ביותר היא ליצור קשר עם חברות ההובלה השונות כמה שיותר מוקדם, תוך מתן עדיפות ליום שבו אתם יודעים באיזה תאריך אתם צריכים לעבור דירה.  
 

מה צריך לבדוק עם חברת הובלות דירה?

להלן הדברים החשובים ביותר שיש לבדוק כמשוחחים עם נציג השירות של חברת ההובלות:
 
זמינות – ראשית עליכם לברר האם החברה יכולה לספק לכם שירות ביום המעבר. 
עלות – כדי למנוע הפתעות, מומלץ להזמין נציג של החברה כדי שיוכל לראות את תכולת הדירה ולהעריך במדויק את עלות ההובלה מבעוד מועד. כמו כן חשוב מאוד לקבל הצעת מחיר מפורטת וחוזה עבודה מסודר.
שירותים נוספים – חברות ההובלה המקצועיות מעניקות מגוון רחב ביותר של שירותים משלימים שיתכן שתזדקקו להם. לכן, בהתאם לצורך, זכרו לברר האם החברה מעניקה שירותים נוספים כמו פירוק והרכבת רהיטים, הרמה במנוף, אריזה מקצועית של ציוד שביר ורגיש, אספקת ארגזים איכותיים ועוד. 
מקום ברכב – אם אין לכם איך להגיע באופן עצמאי לדירה החדשה, זכרו לוודא מראש שיש לכם מקום במשאית. 

 

איך לארוז לקראת מעבר דירה?

להלן מספר טיפים חשובים שיסייעו לכם לארוז את הדירה ביעילות מופתית:
 
ממיינים ונפרדים – בשלב הראשון, שמומלץ לבצע כחודש לפני המעבר, עליכם למיין את תכולת הדירה לפי קטגוריות כמו ספרים, מסמכים, בגדים וכיו"ב. תוך כדי תהליך המיון, נסו לשים לב לפריטים כאלו ואחרים שניתן בכיף להיפרד מהם לשלום. 
באתי לעזרה – כיוון שבמהלך האריזה תיתקלו באלמנטים שונים שיעוררו בכם נוסטלגיה ויגזלו מכם זמן רב כמו אלבומי תמונות או מכתבים ישנים, כדאי תמיד להזמין חבר קרוב שידאג להשאיר אתכם בפוקוס. 
ארגזים איכותיים בלבד – רוב חברות ההובלה ישמחו לספק לכם ארגזים איכותיים לקראת המעבר. אם כבר יש לכם ארגזים אבל הם לא איכותיים במיוחד, טוב תעשו אם תחזקו כל ארגז עם מספר רצועות של סרט הדבקה איכותי.
לא לוקחים סיכונים – פריטים שבירים יש לעטוף בניילון בועות (פצפץ). את החלל שבין הפריטים בארגז  ניתן למלא בנייר גרוס, מגבות ובגדים וכך למנוע תזוזה מיותרת. בנוסף מומלץ לכתוב על הארגזים הרגישים באותיות קידוש לבנה את המילה, "שביר".
סימון ורישום – חשוב ביותר לרשום על כל ארגז מה הוא מכיל, למספר את הארגזים ולערוך רשימה מסודרת של מספרי הארגזים ותכולתם. הרישום צריך להיות תמציתי: במקום "כפפות, חולצות שרוול ארוך, צעיפים וכובעי צמר", רשמו פשוט "בגדי חורף". כמו כן מומלץ לרשום באיזה חדר יש לפרוק כל ארגז.  
מזוודה ליומיים הראשונים – מטבע הדברים עד שתצליחו לפרוק את כל הארגזים ולסדר את הדירה כמו שצריך, צפויים לחלוף כמה ימים טובים. לכן כדאי שתארזו במזוודה או שתיים מספר פריטים שתזדקקו להם בימים הראשונים כמו תרופות, כלי רחצה, מצעים, כלי מטבח בסיסיים וכיו"ב.  

 
טיפים לאריזה
מאת: Shutterstock

האם מגיעים ימי חופשה על מעבר דירה למורה?

נכון להיום אין חוק במדינת ישראל המתייחס למעבר דירה. 
 
את מועדי החופשה שלכם קובע המעסיק ולכן חשוב להעלות את הנושא כמה שיותר מוקדם. אם החופשה תאושר, ינוכה לכם יום חופש מהמכסה השנתית. 

למה להחליף צילינדר אחרי מעבר דירה?

אף אדם לא רוצה לדמיין תרחיש בלהות שבו אדם זר יפלוש לביתו בשעת לילה מאוחרת, כשהוא מצויד במפתח לדלת הכניסה. משום כך רובנו פשוט סומכים על מזלנו הטוב ולא טורחים להחליף צילינדר לאחר המעבר לדירה החדשה. הבעיה היא שאין לכם שום אפשרות לדעת איזה אדם מחזיק בידיו מפתח לדירה החדשה שלכם. 
 
גם אם אתם מכירים אישית את האדם שהתגורר בדירה לפניכם וסומכים עליו בעיניים עצומות, אתם עדיין לא יכולים לדעת מי גר בדירה לפניו ולאילו ידיים התגלגל המפתח בעבר. כדי לנטרל את האפשרות שאדם זר יפלוש לבית שלכם ללא קושי בשלב כזה או אחר, כל עליכם לעשות זה לדאוג להחלפת הצילינדר סמוך ככול האפשר למועד המעבר. 
 

אנשים שחיפשו חברות הובלה ומובילים חיפשו גם

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools