כתבות בנושא חברות הובלה ומובילים - תמונת אווירה

הצ'ק ליסט האולטימטיבי למעבר דירה

מתכננים מעבר דירה בקרוב וחוששים ששוב מרוב סידורים דברים חשובים יפרחו לכם מהראש? הכתבה הזו מוקדשת לכם

בכתבה זו:
חודשיים לפני מעבר דירה | שבוע עד שבועיים לפני המעבר | יום לפני המעבר | יום המעבר דירה !!

בין אם מדובר בהעברה של דירה קטנה ובין אם מדובר בהעברה של דירת 5 חדרים, כל מעבר דירה הוא פרויקט מורכב שדורש מאתנו היערכות מוקדמת מתאימה. אמנם כל העברה כרוכה בסידורים אחרים, אך גם אלו שעוברים דירה בתדירות של אחת לשנה, נוטים להיזכר באיחור לפחות בדבר אחד או שניים שעדיף היה לו היו נזכרים בהם במועד מוקדם יותר. כדי שהפעם לא תשאירו דבר ליד הגורל, הכנו עבורכם רשימה מפורטת שכוללת את כל המטלות והסידורים שצריך לדאוג להם לקראת, בזמן ולאחר המעבר. אז בואו נצא לדרך ושתהיה לכם העברה קלילה ככול האפשר.

צ'ק ליסט למעבר דירה: תמונה שאטרסטוק

חודשיים לפני מעבר דירה

חודשיים לפני המעבר מומלץ להתחיל לבקש המלצות מחברים על חברות הובלה ולקבל הצעות מחיר מחברות ההובלה השונות (מומלץ לפתוח תיקייה במחשב ולרכז בה את הצעות המחיר שתאספו). חשוב ביותר שלא לקבל הצעות מחיר על סמך פירוט הציוד שברשותכם בשיחת טלפון. תחת זאת עליכם לדרוש שחברת ההובלות תשלח נציג מטעמה על מנת שיוכל להתרשם מהיקף העבודה ולספק לכם הצעת מחיר מפורטת.

חודש וחצי לפני המעבר

זהו השלב שבו עליכם ליצור קשר עם אנשי מקצוע שונים הקשורים לפרויקט המעבר ולתאם מולם מועד מתאים להגעה. הכוונה היא למשל לחברת ניקיון שתבריק לכם את הדירה לפני המעבר, חברת הדברה שתעשה ריסוס בחדרים, קבלן צבע שידאג לכך שהדירה תיראה כמו חדשה לפני המעבר ועוד. בשלב הזה גם מומלץ לבחור חברת הובלות ולהזמין ארגזים איכותיים בהתאם לצורך. במקביל יש להצטייד במספיק ניילון בועות (פצפצים), גלילים של סרט דביק, טושים עבים וכל מה שדרוש לאריזה איכותית.

מדובר גם על הזדמנות מצוינת להעביר הלאה חפצים, רהיטים ו/או מכשירים חשמליים כאלו ואחרים, שכבר לא משמשים אתכם.

מחפשים חנויות של מוצרי חשמל? כדאי שתכירו את אלה שיגיעו עד אליכם>>>

חודש לפני המעבר

חודש לפני המעבר מומלץ להתחיל לארוז כל מה שלא נמצא בשימוש יומיומי כמו בגדי חורף לדוגמה, כלים שמשתמשים בהם רק כשמגיעים אורחים, אלבומי תמונות וכיו"ב. מומלץ מאוד למספר את הארגזים ולערוך רשימה מסודרת הכוללת את מספרי הארגזים, כשלצד כל מספר יש לציין מה מכיל הארגז. בנוסף מומלץ לכתוב באותיות קידוש לבנה על כל אחד מהארגזים לאיזה חדר הוא שייך.

מומלץ מאוד גם ליצור בשלב הזה קשר עם ספקים שונים ולעדכן אותם על כך שאתם עומדים לעבור דירה בעוד כחודש. הכוונה היא בעיקר לספקי המים, הגז, האינטרנט, הטלפון והכבלים אך גם למערכת המנויים של העיתון שאתם מנויים לו למשל. חשוב לציין בהקשר זה שדואר ישראל מספקים שירות מיוחד שנקרא "דואר עוקב", המעביר אוטומטית את כל דברי הדואר לכתובת החדשה. במשך ארבעת החודשים הראשונים, השירות ניתן חינם ללקוחות פרטיים. בנוסף חשוב מאוד כחודש לפני המעבר לעדכן את המעסיק ולבקש יום חופש אחד לפחות.

שלושה שבועות לפני המעבר

עוד פחות מחודש תיפרדו מהדירה הנוכחית ותתחילו את ההתאקלמות בדירה החדשה. זהו לפיכך הזמן להודיע לכל הגופים, אנשי המקצוע ונותני השירות הרלוונטיים על המעבר הממשמש ובא ובכלל זה משרד הפנים, העירייה, רואה החשבון, חברת הביטוח, הבנק ועורך הדין. בשלב הזה מומלץ "להעלות הילוך" בכל הקשור לפרויקט האריזות ולוודא שהדירה שאליה אתם עוברים, תהיה מוכנה לקראתכם, על כל המשתמע מכך (שיפוץ, סיוד, ריסוס, ניקיון וכו').

שבוע עד שבועיים לפני המעבר

שבוע עד שבועיים לפני המעבר יש לסרוק את כל החדרים ולרכז את כל האלמנטים שתזדקקו להם ביום המעבר בהישג יד על מנת שלא תארזו אותם בטעות. מדובר גם בתזמון המתאים לערוך חשבון נפש נוסף ולנסות להבין האם עדיין ישנם בגדים, תיקים, צעצועים, רהיטים, מוצרי חשמל או כל דבר אחר שהגיע הזמן להיפרד ממנו. אם יש לכם חפצים עדינים או יקרי ערך שאתם מעוניינים להעביר בעצמכם כמו תכשיטים, ציורי שמן עדינים, פסלים שבירים וכיו"ב, רכזו אותם במקום אחד מוסתר (ארון חדר השינה למשל).

בשלב הזה מומלץ גם להתחיל להשתמש במוצרי מזון קפואים ויבשים כדי שלא תצטרכו להעביר אותם או להיפטר מהם. שבוע לפני המעבר מומלץ לשכפל מספיק מפתחות של הדירה החדשה לכל בני הבית (ושל תיבת הדואר, הכניסה לחנייה והכניסה לבניין בהתאם לצורך). שבוע עד מספר ימים לפני המעבר מומלץ לארוז מזוודה קטנה עם ציוד אישי ובגדים, בדיוק כפי שהייתם עושים לקראת נופש של מספר ימים. לאחר מכן תוכלו לארוז את ארון הבגדים שלכם ללא חשש.  

יום לפני המעבר

יום לפני המעבר מומלץ למקם את הרכב הפרטי במיקום הנוח ביותר עבור המובילים, על מנת להקל עליהם את העבודה במידת האפשר ביום המעבר עצמו. בנוסף מומלץ להשאיר במקרר אך ורק מצרכים שישמשו אתכם להכנת קפה וארוחת בוקר. יום לפני המעבר מומלץ גם למשוך כסף מזומן כדי שתוכלו לתת טיפ למובילים בסיום המעבר ולא תצטרכו לרוץ לכספומט ברגע האחרון. מומלץ גם להתקשר אל חברת הובלות שקבעתם איתה יום לפני המעבר ולברר מהי שעת ההגעה של המובילים.  

יום המעבר דירה !!

היום המרגש הגיע. בשלב הזה יש לצלם את מונה הגז, מונה החשמל ומונה המים ולעשות גמר חשבון בכל החשבונות הרלוונטיים. מומלץ גם לצלם סרטון וידאו קצר של הדירה שאתם משאירים מאחור ליתר ביטחון. חשוב במיוחד להנחות את המובילים שלא לצאת לדרך לפני שתתנו להם אישור מפורש. במקרים רבים רק לאחר שהמובילים יוצאים לדרכם, מתברר כי שכחו לא מעט פריטים מאחור. לכן אל לכם לאשר להם לצאת לדרכם, לפני שתערכו סריקה יסודית ומקיפה.  

לפני היציאה מהדירה השאירו פתק עם מספר הטלפון שלכם, לכל צרה שלא תבוא ואם מתחשק לכם להגדיל ראש, אתם תמיד יכולים לפנק את הדיירים החדשים עם איזה בקבוק יין או טבלת שוקולד. היו סמוכים ובטוחים שהמחווה הפשוטה הזו, תשמח אותם מאוד ובעקבות זאת הם תמיד ישמחו לעדכן אתכם על דברי דואר שהגיעו למען הקודם במקרה.

מעבר פשוט וקל עם צ'ק ליסט: תמונה שאטרסטוק

בדירה החדשה

בתום ההעברה, ודאו באמצעות הרשימה שהכנתם מבעוד מועד, שהמובילים העבירו את כל הארגזים לדירה החדשה לפני שתשחררו אותם לדרכם. כשתישארו לבד בדירה, הרשו לעצמכם לנשום עמוק. בשלב הזה הקשה ביותר מאחוריכם ולכן הרשו לעצמכם לקחת הפסקה קצרה מהעבודה הקשה. סדרו את הפריטים שארזתם במזוודה הקטנה על מנת שתוכלו להסתדר ביום-יומיים הראשונים ולאחר מכן הזמינו משהו טעים לאכול. אם יש לכם מספיק אנרגיה, צאו החוצה ושבו במסעדה נחמדה. מגיע לכם. הרווחתם את זה ביושר!

 

מחפשים הובלות בבאר שבע? כנסו לטופ 10 הובלות בבאר שבע ומצאו את ההובלה המתאימה לכם.

אנשים שחיפשו חברות הובלה ומובילים חיפשו גם

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools