438,911 עסקים | 234,286 חוות דעת
כתבות בנושא קבלני איטום - תמונת אווירה

לא מחכים לגשם הראשון: מהו הזמן הטוב ביותר לאיטום הגג ואיך עושים זאת?

למה הזמן המתאים ביותר לאטום את הגג הוא עכשיו וטיפים חשובים נוספים בנושא. שלא תגידו שלא אמרנו לכם...

ככול שנוקפות השעות זה הולך ונהיה ברור יותר ויותר, שמדינת ישראל מתקרבת בצעדי ענק לסגר שידוע מתי הוא יתחיל אך למרבה הצער, לא באמת ברור מתי יסתיים. קצרה היריעה מלהרחיב אודות הנזקים הגלומים בסגר כללי אך בתור אופטימיים נצחיים, נבחר גם הפעם להסתכל על חצי הכוס המלאה. כך לדוגמה, הואיל וככל הנראה רובנו הולכים להישאר בבתים בשבועות הקרובים, עומדת לנו האפשרות לנצל את הזמן לכל אותם דברים שכולנו נוטים לדחות פעם אחר פעם.

הכוונה היא למשל לתיקון של דברים שונים במרחב הביתי, הדורשים הזמנה של איש מקצוע. הרי אף אחד מאתנו לא רוצה לבלות את היום בהמתנה לאינסטלטור או חשמלאי ולהישאר בבית בזמן העבודה, אגב הפסד של יום עבודה. לכן מדובר בעיתוי המושלם, משום שכולנו גם ככה לא הולכים להתרחק יותר מדי מהבית. ואם עסקינן בתיקונים הדורשים איש מקצוע, זה המקום לשפוך טיפה אור על התזמון המושלם לאטום את הגג.

הכירו את העסקים המומלצים לעבודות איטום 

  • איטום עדן, שידלובסקי 15, יבנה 077-7786468

  • איטום אריאלי בע"מ,  הרכבי אברהם 21, תל אביב יפו 072-3223719

  • קבוצת אופק איטום, הרצל 42, ראשון לציון 072-2595143

  • איטום אזרד ובניו בהנהלת קובי, הרב הרצוג 9 ירושלים 072-3289597

לעוד עסקים מומלצים בתחום האיטום >>>

לא ממתינים לגשם הראשון

אחת הטעויות הגדולות ביותר שנוטים לעשות דיירים בישראל, היא להמתין לגשם הראשון כדי לראות האם מערכת האיטום של הגג תקינה או לא. וכבר אמרו חכמינו: "הממתין לגשם הראשון, כאילו התעורר ברגע האחרון". נוסיף ונאמר, ברגע הלפני אחרון, כיוון שהזמן הנכון ביותר לדאוג לבדיקת מערכת האיטום של הגג היא בקיץ ויש אף שיאמרו, באביב. זאת כיוון שעלות השירות נמוכה יותר בחודשי האביב והקיץ ולוח הזמנים של קבלני האיטום, דליל יותר בהשוואה לעונה הקרה.

הסיבה בגינה ממליצים המומחים לתת עדיפות להזמנת קבלני איטום, נובעת מכך שבאביב הטמפרטורות נוחות יותר לעבודה. כיוון שאת האביב כבר פספסנו, אין ברירה אלא ליצור קשר עם קבלן איטום בימים הקרובים ואם זה לא קשה, אז אפילו עוד היום.

  • שימו לב - המתנה לגשם הראשון צפויה לעלות לכם ביוקר. זאת כיוון שבנוסף לכך שלא ניתן לאטום גג רטוב, יתכן שנזקי הרטיבות יובילו לכך שתצטרכו לשאת בהוצאות נוספות.

לא ממתינים לגשם הראשון: תמונה שאטרסטוק

רוצים אחריות? יבשו את הגג!

האיום הגדול ביותר למערכת האיטום של הגג, נשקף מהצטברות של מים עומדים. בעוד ש"מים שקטים חודרים עמוק", מים עומדים מסוגלים לפגוע במערכת האיטום ולחלחל דרך התקרה לדירות הממוקמות בקומה העליונה בבניין. לכן לפני שמזמינים איש מקצוע, חשוב לעלות לגג, לוודא שאין נזילות מאף דוד שמש ושהגג אכן יבש לחלוטין. כמו כן חשוב להיות ערים לכך שתיתכן יציאה של מים מדוד שמש אחד או יותר אך ישנו הבדל משמעותי בין מים הנפרקים משסתום הלחץ, לבין דליפה קבועה של מים. 

  • שימו לב – עבודת האיטום תתבצע אך ורק אם הגג יבש לחלוטין ולכן אל תתפלאו אם הקבלן שתזמינו, יסרב לאטום את הגג אם יגלה הצטברות של מים עומדים. מצד שני, יתכן שהקבלן יסכים לבצע את עבודת האיטום אך יסרב להעניק לכם אחריות בשל העובדה שהגג לא היה יבש לחלוטין בתחילת העבודות.

לפני שמזמינים, מבצעים בדיקת תקינות למרזבים

בדקתם שהגג יבש לחלוטין ושאף דוד שמש לא דולף? מצוין. כעת עליכם לבצע בדיקה נוספת וחשובה לא פחות: רבים לא יודעים זאת, אבל גם עבודת האיטום המושלמת והאיכותית ביותר, לא תוכל לעמוד בפני גשמי החורף אם המרזבים שאמורים לנקז את המים מהגג, יהיו סתומים. רוב קבלני האיטום מתחייבים לנקות את הגג ולפנות לכלוך ועלים מפתחי המרזבים בעצמם. רובם הגדול גם עומדים במילה שלהם כמובן. הבעיה היא שבמקרים רבים, הסתימה לא ממוקמת בפתח צינור הניקוז אלא בנקודה מסוימת לאורכו.

  • שימו לב – מרזב סתום שלא מנקז את המים המצטברים על הגג באופן מושלם, עשוי להוביל להצפה. כפי שציינו קודם לכן, הצטברות של מים עומדים והצפה של הגג, יובילו במהלך הזמן להרס של שכבת האיטום. לכן ישנה חשיבות עליונה לוודא שהמרזבים נקיים לחלוטין לפני תחילת עבודות האיטום.

האויבת המכונפת של מערכת האיטום שלכם

זה לא שחסרות סיבות להרחיק יונים מהמרחב הביתי: מעבר לרעש, ללכלוך ולמגוון הטפילים והמחלות שהיונים עשויות להעביר לבני אדם, יש להדגיש כי לשלשת היונים מעמידה את מערכת האיטום שלכם בסכנה. מעבר לכך, רמת החומציות הגבוהה של לשלשת היונים, גורמת לכך שמדי שנה אנחנו נתקלים במקרים רבים של נזקי צנרת מיזוג, שמקורם בלשלשת יונים. גם במקרה הזה ניתן לראות כי קבלני איטום רבים יסכימו לאטום גג הסובל מהצטברות של לשלשת יונים אך בהחלט יתכן שיסרבו לספק לכם תעודת אחריות.

  • שימו לב - כדאי מאוד לנצל את המצב העגום שכולנו נקלענו אליו, כדי לנקות את הגג מלשלשת יונים. על הדרך מומלץ גם להזמין חברת הדברות על מנת שתבצע הרחקת יונים מקצועית, שתגן על הגג שלכם לאורך זמן רב מהמפגע.

מה חשוב לוודא מראש מול קבלן האיטום?

לפני תחילת העבודות ולמעשה עוד בשלב הצעת המחיר, עליכם לברר באיזו שיטת איטום הקבלן הולך לאטום לכם את הגג. בנוסף חשוב לוודא שבסיום העבודות, תקבלו תעודת אחריות שמשכה תואם את משך תקופת האחריות המקובל בהתאם לסוג שיטת האיטום. כך למשל נהוג לתת אחריות של שבע שנים עד עשור שלם על איטום באמצעות יריעות ביטומניות ושלוש עד חמש שנים אחריות על זיפות הגג.

כמו כן כדי למנוע הפתעות לא נעימות הבאות לידי ביטוי במחיר סופי גבוה מזה שסוכם עליו מראש, עליכם לוודא מראש עבור מה אתם משלמים. ישנם מקרים שבהם מתברר למשל בסיום העבודות, כי המחיר הראשוני כלל זיפות של הגג בלבד, בעוד שהמחיר הסופי הגבוה להחשיד, כולל זיפות וסיוד.  

  • שימו לב – אין שום סיבה שלא תדרשו מקבלן האיטום להתחייב בפניכם בכתב שבתום העבודות יעניק לכם תעודת אחריות. כך תוכלו למנוע "אי הבנה" בהמשך הדרך.

למה חשוב לשים לב בזמן העבודות?

הדבר החשוב ביותר שיש לוודא בזמן העבודות עצמן הוא שנעשה שימוש בחומרים הנושאים תו תקן של מכון התקנים הישראלי. בנקודה זה אין להתפשר או להקל ראש בשום אופן. בנוסף עליכם לוודא שקבלן האיטום שלכם לא חוסם חלילה את פתחי המרזבים בחומרי האיטום וכן יש לוודא שהזפת יבשה לחלוטין לפני יישום שכבת הסיד. למעשה מומלץ להמתין כמה שעות טובות בין שלב הזיפות לשלב הסיוד כדי שתוכלו להיות בטוחים שהזפת התייבשה לחלוטין.    

את בדיקת האיטום, שנועדה לוודא שהעבודה הושלמה על הצד הטוב ביותר, מקובל לבצע כ-48 שעות לאחר שהעבודות הסתיימו. במסגרת הבדיקה מציפים את הגג ובודקים האם המערכת תקינה או סובלת מליקויים בנקודות מסוימות.

  • שימו לב – מומלץ מאוד שלא לוותר על בדיקת מערכת האיטום ולכן יש לוודא מראש שהסכום שאתם עתידים לשלם, כולל גם את בדיקת ההצפה. בסיום העבודות יש לדרוש חשבונית הכוללת פירוט מלא של כל העבודות שבוצעו ובנוסף פירוט מלא של כל סוגי החומרים שנעשה בהם שימוש.

טיפ אחרון לסיום

ההמלצה הטובה ביותר בכל הקשור לאיטום גגות, היא להקפיד לסייד את הגג בתדירות של אחת לשנה. הסיד יספק הגנה לשכבת האיטום ויאריך את אורך החיים שלה אך מעבר לכך, ימנע התחממות יתר של הגג במהלך הקיץ.

כעת כל מה שנותר לכם לעשות זה להמשיך לגלוש באתר זאפ דפי זהב, להתרשם מאנשי המקצוע המומלצים שפועלים בתחום איטום הגגות בסביבת המגורים שלכם, להתרשם מחוות הדעת והביקורות ולבחור את האדם המתאים ביותר למשימה. הצלחה רבה ושיהיה לכם חורף יבש ונעים!   

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools