המדריך לבחירת חברות הובלה

נדמה שענף חברות ההובלה מעולם לא היה שופע כל כך. אם תחפשו באתר zap דפי זהב, תמצאו רשימה אינסופית של חברות, המציעות כל אחת עולם ומלואו.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג חברות הובלה ומובילים

הגדרת חברת הובלות הנדרשת

כשההיצע כל כך גדול, קל להתבלבל וקשה מאוד לבחור. ריכזנו כאן מספר טיפים שיקלו עליכם את הבחירה, בתקווה שהם אכן יהיו לעזרה. על מנת לבחור את אחת מחברות ההובלה שיתאימו בדיוק לצרכים שלכם, מומלץ שתגדירו מראש מהם. האם אתם זקוקים לסיוע באריזה? האם נדרשים לכם קרטונים וחומרי אריזה אחרים? האם אתם זקוקים לשירותי מנוף? כל אלה ועוד הם פרמטרים חשובים שאותם יש לברר עם החברה. סננו חברות הובלות שאינן יכולות לעמוד בדרישות, וכך הרשימה שלכם תתקצר בהרבה.

 

המלצות

בגלל פריחתן של חברות ההובלה, אתם עלולים להתקל בחברה בעלת ניסיון לא רב, ואין לדעת מה מידת המקצועיות של המובילים שהיא מעסיקה. בקשו מחברים, קרובים, מכרים וידידים המלצות על חברות הובלות שאיתם הם עבדו והיו מרוצים משירותיהן, ואנו תקווה שגם לכם יינתן שירות מקצועי ואיכותי שכזה.

 

הותק של החברה

נכון שתמיד יכולות להיות חברות חדשות שיהיו מעולות, ואם לא יהיה מי שינסה אותן הן לא יגיעו לגדולות. זה לא נעים, נכון, אבל חשבו על זה רגע: האם אתם, או במקרה זה- הציוד היקר שלכם, באמת רוצים להיות שפני ניסיונות? מומלץ לבחור, מתוך רשימת ההמלצות שקיבלתם, חברה שיש לה ותק רב שנים בתחום, על מנת שהיא באמת תוכל לתת מענה לכל צורך שלכם.

 

עלויות

אמנם חשוב וצריך לעשות השוואת מחירים בין חברות ההובלה השונות (אלא אם אתם רוטשילד או שכסף גדל על העץ שבגינתכם, כמובן), אולם אם דיברתם עם בעל חברה שהיה נראה לכם אמין יותר, ותחושת הבטן שלכם אומרת לכם ש"אם הוא היה לוקח רק קצת פחות כסף הייתי לוקח אותו" - קחו אותו. בתחום ההובלה לא מתפשרים. הדבר הכי חשוב כאן הוא, שהתכולה שלכם תגיע אל היעד החדש כשהיא שמורה ושלמה, ושאתם תהיו כמה שיותר רגועים. שלמו קצת יותר, ותוכלו להגיע הביתה בשלום.

 

ביטוח חברות הובלה

חשוב לוודא שלחברות ההובלה שאתם בוחנים יש ביטוח על התכולה שלכם, ועל כולה. ישנן חברות העושות רק ביטוח חלקי (ומטילים חלק מהאחריות עליכם), דורשות אחוזי השתתפות בביטוח, או לא עושות ביטוח כלל, ואם חס וחלילה יקרה משהו לחפצים שלכם במהלך ההובלה - לא תוכלו לתבוע פיצויים מהחברה. יש בשוק מספיק חברות הובלה מצוינות המספקות ביטוח מלא על התכולה, ועל הפרמטר הזה כדאי מאוד שלא לוותר. גם מבחינה פסיכולוגית נדמה, שעל חברות הובלה שמספקות ביטוח מלא על התכולה - אפשר יותר לסמוך.

 

טיפ-טיפה טיפ

הגיעו להסכמה מראש עם בעל החברה לגבי אופן מתן הטיפ (תשר) למובילים; האם הטיפ כלול במחיר או שמצופה מכם לתת לכל אחד מהמובילים טיפ עם סיום ההובלה. על מנת ש"תצאו בסדר", נספר לכם כאן שמקובל לתת סכום של 50 - 150 ש"ח לכל מוביל

 

אנו מאחלים לכם מעבר דירה (או עסק) מוצלח, שיתחיל ברגל ימין ויסתיים בכניסה שלכם לבית החדש ברגל ימין גם כן.
רשימה מפורטת של מומחים בתחום תוכלו למצוא במערכת סינונים מתוחכמת לאיתור חברות הובלות באזורכם

 


>>בואו לדבר על זה בפורום הובלות.
>>בואו להתעדכן במחירון הובלות.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא חברות הובלה ומובילים
האם המאמר עזר לך?