כתבות בנושא משרדי נסיעות - תמונת אווירה

משרדי נסיעות לחו"ל - סוגי חבילות נופש ודילים

הישראלים, ודומה שאין צורך להכביר על כך מילים, אוהבים לטוס לחו''ל. בין אם המדובר הוא בטיול מקיף או בנופש בן מספר ימים, ובלי קשר ליעד הנבחר, הדרך של רבים מהם מתחילה דרך משרדי נסיעות לחו''ל. מה שרבים לא נותנים עליו את הדעת, לפחות עד רגע ההתנהלות מול אותן חברות, הוא שאפשר לבחור בין מגוון רחב של שירותים, כל אחד עם יתרונות משמעותיים משלו. אז מה יכולים להציע עבורנו משרדי נסיעות לחו''ל, והאם רצוי להעדיף אותם על פני אלטרנטיבות אחרות לתכנון החופשה?

בכתבה זו:
איך בוחרים דילים לחו"ל? | טיסות, רכב ומה שביניהם | כל היתרונות של משרדי נסיעות

חברת נסיעות לחו''ל נכנסת לתמונה, כאמור, במרבית המקרים שבהם רוצים לעלות על מטוס, ולהגיע לאחת ממדינות העולם. החברות מציעות ללקוחותיהן מגוון סוגי שירותים  לבחירה: שירותי טיסה בלבד, שירותי טיסה עם לינה, טיולים מאורגנים, טיסה עם לינה ורכב שכור ועוד. בדרך כלל, הבחירה של הישראלי הממוצע תהיה מתוך ההיצע של חבילות נופש בחו''ל. כלומר, חבילות המבוססות על טיסה ולינה במלון הנמצא ביעד הנבחר. לרוב, חברות הנסיעות יציעו מגוון רחב של בתי מלון ביעד מסוים, בתקציב ובדרגות שונות, כך שכל לקוח יוכל לבחור בהתאם ליכולותיו ולצרכיו. 

איך בוחרים דילים לחו"ל?

מלבד נושא המחיר, חשוב לתת את הדעת גם על בסיס האירוח, שהוא פרמטר חיוני להגדרת ההנאה מהחופשה. באירופה, מרבית המלונות מציעים אירוח על בסיס ארוחת בוקר בלבד, או חצי פנסיון (ארוחת בוקר וערב). עם זאת, אפשר למצוא גם חבילות נופש בחו''ל הכל כלול, בעיקר ביעדי נופש של "בטן-גב". בדרגת אירוח זו, נהנים הנופשים לא רק מארוחות בוקר, ארוחות צהריים וארוחות ערב, אלא גם מפינוקים רבים הניתנים להם ללא תשלום, לאורך כל היום: החל מקינוחים, דרך שתייה אלכוהולית ועד לחטיפים או לממתקים. 
 
כמו-כן, מומלץ לבחור בעסקאות הכוללות בתוכן גם העברות, כלומר, הסעות משדה התעופה עד לבית המלון עצמו. הדבר מקל מאוד על ההתנהלות, חוסך כספים רבים ואף עשוי למנוע התנהלות שאינה נעימה: חשבו, למשל, על התניידות באוטובוסים עם כל המזוודות, כשאינכם יודעים היכן בדיוק ממוקם היעד.
 
אפשרות אחרת המוצעת על ידי משרדי נסיעות, ובעיקר על ידי הגדולים והמוכרים שבהם,  היא טיולים מאורגנים. המדובר הוא בטיולים הכוללים מסלול טיול קבוע מראש במדינת היעד, נסיעה באוטובוס ממוזג בליווי מדריך ישראלי וכן את עלויות הכניסה עבור חלק מהאתרים התיירותיים. בחירה בטיול מאורגן חוסכת את הזמן והמשאבים בתכנון מוקדם של הטיול,  ונחשבת לאידיאלית במיוחד לאנשים מבוגרים או למשפחות, המתקשים להתנייד במדינת היעד באמצעים אחרים, ושאין באפשרותם להשקיע את השעות הארוכות בתכנון. מנגד, יש לציין כי טיול מאורגן נחשב ליקר פי כמה מאשר פתרונות אחרים, לא פעם גם יותר מאשר עלותו של מסלול דומה המתוכנן באופן עצמאי. כדאי לדעת כי בטיולים מאורגנים עשויים להיות גם  מסלולים שאינם אטרקטיביים דיים, וכן יותר מדי ימים חופשיים או מלכודות תיירותיות.

טיסות, רכב ומה שביניהם

ראוי להדגיש כי משרדי הנסיעות מציעים גם רכישת כרטיסי טיסות לחו''ל בלבד, ליעדים מסוימים ובתאריכים ספציפיים. כאן, מחיר הכרטיס ייקבע על פי הביקוש בתקופה מסוימת,  או אפילו בהתאם למספר הכרטיסים שנרכשו כבר למטוס מסוים. חשוב להדגיש כי יש  להבחין בין סוגים שונים של טיסות, מה שמשפיע במידה משמעותית על תג המחיר. כמעט תמיד, טיסות שכר תהיינה זולות יותר מאשר טיסות סדירות. בשנים האחרונות, עם הרצון של ישראלים לחסוך ככל האפשר, גדל הביקוש לטיסות ה-Low Cost למיניהן, המציעות  שירות בסיסי - כרטיס ישיבה בלבד - בעוד שיתר השירותים, דוגמת ארוחות או מזוודות,  ניתנים בתוספת תשלום, או לא ניתנים בכלל.
 
ומה לגבי אפשרות השכרת רכב בחו''ל? שירות זה נפוץ במיוחד בקרב מטיילים שרוצים ליהנות מעצמאות מלאה במדינת היעד, ושחשוב להם לחסוך זמן ולהגיע למקומות שאינם בהכרח נגישים באמצעות מסלולי התחבורה הציבורית. השכרת רכב אפשרית גם כן דרך  חברות התיירות הפועלות עם סניפים של חברות השכרה בפריסה בינלאומית. חשוב לציין  שכמעט תמיד, הרכישה תהיה של כרטיס טיסה ורכב מושכר גם יחד, ללא מקומות לינה,  וזאת עקב העובדה שמסלולו של כל אדם המשכיר רכב שונה מזה של חברו.

כל היתרונות של משרדי נסיעות

פעם, שימוש בשירותיהם של משרדי נסיעות לחו''ל היה כמעט מובן מאליו, ואולי אפילו גם הדרך היחידה של ישראלים לצאת לחופשת החלומות שלהם. אלא שמאז, נכנס לתמונה שחקן חדש שמשנה את החיים שלנו באינספור מובנים - האינטרנט, כמובן. כיום, אם רק יודעים היכן לחפש, אפשר לבצע את כל ההחלטות שהוזכרו מעלה, בין אם טיסה, מקום לינה או השכרת רכב, באופן עצמאי, בלחיצת כפתור ומבלי לצאת מפתח הבית. זאת ועוד,  האינטרנט מציע גם שלל כלים למציאת העסקה האידיאלית, ובכלל זה מנגנון להשוואה  אוטומטית של מחירים בין נותני השירותים השונים.
 
אז האם משרדי נסיעות לחו''ל עדיין רלוונטיים בתכנון נופש בחו''ל? ובכן, המציאות מראה כי בהחלט כן. ראשית, גם בעידן שבו ה"פער הדיגיטלי" בין אלה שמשתמשים במחשב לבין אלה שלא, התבטל כמעט לחלוטין, לא כולם יכולים או מעוניינים להשקיע את המאמצים הנדרשים לתכנון חופשה בדרך המקוונת. בנוסף על כך, ברור מדוע הרצון לנצל את הידע המקצועי של אנשי משרדי הנסיעות, שבוודאי בקיאים הרבה יותר מהאזרח הממוצע בכל האפשרויות לגבי היעדים השונים, קיים גם קיים. הזמנת חופשה באמצעות חברות התיירות נחשבת לבטוחה הרבה יותר, בעיני לא מעט אנשים, ולכזו שמקטינה עד למינימום את הסיכוי שדבר מה ישתבש לאורך הדרך. יתרון משמעותי אחר של משרדי הנסיעות נוגע כבר להתנהלות ביעד הנבחר עצמו. הנחת היסוד היא שכאשר מתנהלים מול חברת נסיעות, יש כתובת שאפשר לפנות אליה, גם במהלך הטיול עצמו. כך, למשל, במצבים שבהם בית המלון  מציע תנאים שונים ממה שסוכם במעמד ההזמנה.
 
מבחינה כלכלית, קשה לתת תשובה חד משמעית לגבי הכדאיות של חברת הנסיעות, ודומה כי המאפיינים של נסיעה ספציפית לחו''ל מקבלים תפקיד משמעותי בקביעת הסוגיה הזו. מצד אחד של המשוואה, עומדת לה התפיסה שלפיה החברות, ובעיקר אלה הגדולות  המעמידות מגוון רחב של סוכנים ואנשי מכירות, גובות עמלות על השירות שלהן, מה שמייקר את מחיר העסקה הכולל. מן העבר השני, אין צל של ספק כי חברות תיירות מציעות, פעמים רבות, דילים בחול, אשר בכוחם להוזיל את הרכישה בעשרות מונים. זאת בדמות הסדרים שהן מקיימות עם בתי מלון, חברות תעופה או חברות השכרת רכב.
 
התשובה לכדאיות השימוש בשירותי משרדי נסיעות לחו''ל, כפי שבוודאי הבנתם, אינה חד משמעית. אין ספק שהם מציעים מגוון רחב של יתרונות, אך גם חסרונות שצריך לתת עליהם  את הדעת. בסופו של יום, דומה שהצרכים הספציפיים של הנוסעים, או אפילו של נסיעה ספציפית, הם שצריכים להכריע את הכף לאחד מהכיוונים. דבר אחד בטוח: ללא צל של ספק, משרדי הנסיעות ימשיכו להיות רלוונטיים גם בשנים הקרובות, וישרתו נאמנה אינספור ישראלים שרוצים להגשים חלום, לעלות על מטוס ולצאת לכמה ימים, שבועות או אפילו חודשים לאחת ממדינות העולם.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools