אדריכלים - מקצוע מלא באסתטיות וידע

אדריכלים עוסקים במקצוע יפה, בכך אין ספק. הלוואי שכולנו היינו מוכשרים כמותם, וכך היינו יכולים לתכנן את הבית הפרטי שלנו בדיוק על פי צרכינו והעדפותינו. אבל, אנחנו כנראה לא מוכשרים באדריכלות, ולכן, אם בכוונתנו לבנות בית בקרוב, כדאי שנדע איך לבחור את האדריכל או האדריכלים שעמם נעבוד.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג אדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלים

אדריכלים ומשרדי אדריכלים ישנם בשפע. אולם לא תמיד השפע הוא בהכרח טוב. במקרה זה - השפע הוא טוב, אבל מבלבל. אז... איך בכל זאת נדע באיזה אדריכל לבחור?

 

אדריכלות היא יופי של מקצוע

אדריכלים עוסקים במקצוע יפה, בכך אין ספק. הלוואי שכולנו היינו מוכשרים כמותם, וכך היינו יכולים לתכנן את הבית הפרטי שלנו בדיוק על פי צרכינו והעדפותינו. אבל, אנחנו כנראה לא מוכשרים באדריכלות, ולכן, אם בכוונתנו לבנות בית בקרוב, כדאי שנדע איך לבחור את האדריכל או האדריכלים שעמם נעבוד.

 

טיפים לבחירת אדריכלים:

פרויקטים אדריכליים - אדריכל טוב נבחן, בדרך כלל, על סמך פרויקטים שביצע בעבר. לכן, בקשו לראות פרויקטים שביצע, ולא רק על הנייר. גשו, ראו במו עיניכם אם התכנון האדריכלי מתאים להעדפות שלכם, שאלו את כל השאלות שיש לכם (למה מיקמת את החלון דווקא כאן ולא ממול?) וכך גם תוכלו לברר לעצמכם אם שיטת העבודה של האדריכל מתאימה לכם.

ראש פתוח, אבל שיהיה אותו ראש - נסו לגשש אחר התאמה בסיסית ביניכם לבין האדריכלים שאתם "בוחנים".

חשוב שאתם והאדריכלים שתבחרו תהיו "באותו ראש" על מנת שתהיה ביניכם זרימה שתאפשר הגעה לתוצאות הרצויות (והיפות).

שפה מובנת - חשוב שאם והאדריכל תדברו באותה שפה על מנת שתבינו אחד את השני. אם אתה יושב במשרד האדריכלים והאדריכל מנסה להסביר לך כבר שעתיים את התוכניות ששרטט, כנראה שההתאמה ביניכם לא כל כך מושלמת.

עדיף רגע אחד של אי נעימות ב"פרידה" מאשר בית שיעוצב ללא שיתוף שלכם או עם שיתוף שלא תבינו ממנו הרבה. חבל שכך ייראה הבית אחרי שאתם משקיעים כל כך הרבה זמן וכסף...

סדר, סדר תרדוף - אם נכנסת למשרד האדריכלים ומצאת ניירת רבה על הרצפה ועל השולחנות ואי סדר מהותי, לא בטוח שזה אומר משהו על האדריכלים העובדים במשרד.

יש אנשים שזו דרך העבודה שלהם ושכך הם חושבים הכי טוב ומגיעים לתוצאות המקסימליות. אבל, אם יש אי סדר גם בראש של האדריכל, הוא לא ממוקד ולא בדיוק יודע להסביר מה הוא מתעתד לתכנן עבורך - זו בהחלט נורה אדומה שיכולה להעיד על האיכות. מכיוון שהיא יכולה להעיד גם על סתם יום פחות טוב שעובר על האדריכל, כדאי יהיה (בעיקר אם הוא מומלץ) לתת עוד צ'אנס בפגישה נוספת, אבל אם גם בפגישה זאת הדבר יחזור על עצמו, כדאי יהיה לפנות למשרד אדריכלים אחר...

 

אדריכלים - לא (תמיד) מעצבי פנים

ישנו לפעמים בלבול גדול בין מקצועם של האדריכלים לבין מקצועם של מעצבי הפנים.

אדריכל הוא לא מעצב פנים, אלא אם למד לתואר אדריכלות ועיצוב פנים גם יחד. אדריכל מתכנן את המבנה עצמו ולא עוסק כלל בעיצוב הפנימי של החדרים (כאן נשים שטיח, ספות, תמונה וכד').

מעצב פנים הוא זה האחראי (אם תרצו בשירותיו, כמובן) למיקום רהיטים ושאר החפצים שנמצאים בבית פנימה. ייתכן שמה שיוצר את הבלבול הוא המונח "אדריכלות פנים", המנסה להכיל את שני המקצועות תחת קורת גגו. אין ממש דבר כזה אדריכלות פנים, אבל ישנם, כאמור, אדריכלים שהם גם מעצבי פנים.

הרבה פעמים הם פותחים משרד המספק גם שירותי אדריכלות וגם שירותי עיצוב פנים, ואז הוא נקרא משרד ל"אדריכלות פנים", ומכאן גם הנגזרות "אדריכל פנים" ו-"אדריכלי פנים". לסיכום - אם אתם מחפשים אנשים שיתכננו עבורכם את מבנה הבית, עליכם לחפש אדריכלים, ואם אתם מחפשים אנשים שיסייעו לכם למקם את הרהיטים השונים בצורה ייחודית אך פונקציונלית, עליכם לחפש מעצבי פנים. אם אתם מחפשים גם וגם - חפשו "אדריכלות פנים" ותגיעו למחוזות חפציכם.

בהצלחה!

 

>>לרשותכם מערכת סינונים לאיתור מומחה עיצוב פנים אדריכלי


 
 
 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא אדריכלות ועיצוב פנים
האם המאמר עזר לך?