434,250 עסקים | 237,348 חוות דעת
כתבות בנושא מזון וציוד לבעלי חיים - תמונת אווירה

מזון לחתולים: איך נבחר את האוכל המתאים לחתול?

החתולים הם חיות טרף, אומנם מבויתות ומתורבתות, אך בתוכם עדין חבוי יצר הציד של זוחלים ומכרסמים, וגופם עדיין זקוק למרכיבים תזונתיים מן החי. אם אתם מגדלים חתולים, אתם ודאי יודעים שהם אוכלים הכול, עד כדי כך שזכו לכינוי "אוכלי כול". עובדה זו לא פוטרת אתכם מהאחריות להעניק להם תזונה מזינה, בריאה, מאוזנת ונחוצה. אז מה חתול אוכל? ומה הוא צריך לאכול? האם גורי חתולים וחתולי רחוב זקוקים לתזונה מיוחדת?

בכתבה זו:
המותג: | תו התקן: | הרכיבים התזונתיים: | גיל החתול | הטעם | תקציב | צרכים ייחודיים של החתול:

האכלת חתולים איננה מלאכה פשוטה. בין אם מדובר בהאכלת חתולי רחוב, ובין אם מדובר בחיות המחמד שגרות אתכם באותו חלל, יש להכיר את צורכי החתול ואת אפשרויות התזונה המיטביות עבורו. בחנויות המזון לבעלי חיים יש שפע של מותגי מזון לחתולים, ומגוון גדול של סוגי אוכל לחתול. להלן כמה שיקולים שינחו אותנו בבחירת אוכל לחתול:

המותג:

בכל הנוגע למזון לחתולים, למותג כן יש משמעות, ולא בקטע מסחרי. אין מה לעשות, אוכל לחתול קונים רק מחברה מוכרת שיש לה אבא ואמא. יש היום הרבה מאוד חברות ששמות מלא ג'אנק באוכל, וקוראות לרעל לא מזין בשם אוכל לחתול. על כן שימו לב שהחברה המציעה מזון לחתולים - לרוב מדובר על אוכל יבש לחתולים או שימורים לחתולים (מזון משומר לחתולים) - היא חברה מוכרת וותיקה. החברות המוכרות והוותיקות בשוק המציעות אוכל לחתולים הן: רויאל קנין, פרו פלאן, נוטרו צ'ויס, לה קט, friskies, פורינה ויוקונובה.

תו התקן:

חשוב לשים לב כי על אריזות המזון מוטבע תו תקן ראוי. תו תקן אמריקאי הוא המחמיר והמקפיד ביותר.

הרכיבים התזונתיים:

מזון לחתולים שנקנה באריזות הוא, מה לעשות, מזון משומר לחתולים, או מזון יבש לחתולים. ככזה הוא מכיל באריזותיו לא רק רכיבים תזונתיים חשובים ומזינים, אלא גם הרבה מזון דל מבחינה ערכית אשר אינו נחוץ לחתול, אבל הוא מוזיל את עלויות הייצור של המזון, ומגדיל את הרווח של יצרניו ומשווקיו. כל מזון יבש לחתולים בהכרח יכלול מזון פחות איכותי, ואפילו כזה שמזיק לחתול. מגדלי חתולים חייבים להיות מודעים לכך, ולהתחשב בכל זאת בבואם לבחור אוכל לחתול. הסוד הוא לקרוא את האותיות הקטנות, ולבחור את המזון עם הכי הרבה רכיבים רצויים.
מזון לחתולים מומלץ הוא כזה שכולל הרבה-הרבה חלבון. רצוי שאוכל לחתול יהיה עם מינימום 30-40% חלבון מן החי. ודאו כי אין הרבה קמח או שיירים, וכי אין הרבה דגנים וקטניות - מקורות תזונתיים שהחתול כלל אינו זקוק להם. בחרו מזון לחתול עם הרבה מאוד ויטמינים ומינרלים, וללא צבעי מאכל, חומרים מחזקי טעם וחומרים משמרים שעלולים להזיק מאוד לחתול.

גיל החתול

אוכל לגורי חתולים שונה בהרכבו ממזון לחתולים בוגרים. אם אתם מגדלים גורים, חפשו ותנו להם רק מזון לגורי חתולים. טיפול בגורי חתולים שונה לגמרי מטיפול ומגידול של חתולים בוגרים. גורי חתולים זקוקים להרבה יותר השקעה, תשומת לב, הדרכה, קשר חם וטיפוח, כאשר האכלת גורי חתולים בהתאם לנדרש ולצורכיהם ההתפתחותיים, תופסת חלק נכבד בגידול. גורי חתולים אמורים לגדול בקרבת אמם, ואם לא כך הדבר, אתם הופכים להיות המשענת שלהם והסיכוי היחידי שלהם לשרוד ולגדול. על כן טיפול בגורי חתולים והאכלת גורי חתולים חייבים להיעשות כיאות ובצורה נכונה, תוך הקפדה על הכללים הבאים:
 
1. גורי חתולים אינם אוכלים מזון יבש לחתולים או מזון משומר לחתולים, אלא, בדיוק כמו התינוקות שלנו, ניזונים מתחליפי חלב. תחליף חלב לחתולים הוא, למעשה, תמיסה שממנה מכנים משקה שנותנים לחתול, והוא מספק לו את כל צורכו. אבקת חלב לגורי חתולים מתאימה לחתולים עד גיל שבעה שבועות, ויש להכינה בהתאם להוראות. ההאכלה תתבצע באמצעות מזרק לשם הזלפה אטית ונשלטת של המזון לפיו של הגור מצד הפה, כדי למנוע חדירת נוזלים לריאות. 
2. האכלת גורי חתולים איננה כוללת רק הזנתם במזון לגורי חתולים, אלא גם המשך טיפול בהם. אחרי שהזנתם אותם עם אוכל לגורי חתולים, עליכם לבצע להם עיסוי כדי שיטילו שתן. הכוונה למסאז' באזור הטוסיק. 
3. בד בבד כחלק מהטיפול בגורי חתולים, שמרו על היגיינה טובה שלהם, וגם הקפידו שלא יהיה להם קר. 

הטעם

אחרי שתבחרו מזון לחתולים, החתול שלכם יישאר אתו למשך שנים רבות. על כן חשוב שיהיה זה מזון טעים. איך תדעו אם קלעתם לטעמו של החתול? אם הוא אוכל בתיאבון, ולא משאיר דבר בצלחת, דעו שאתם בדרך הנכונה

תקציב

אוכל לחתולים הוא יקר. כאשר האוכל הוא איכותי, הוא יקר הרבה יותר. על אף שהמחיר של מזון לחתולים משחק תפקיד בשל קשיים כלכליים, אל תתפתו לקנות מזון חתולים במחיר זול מדי. מדוע? בשל הרבה מאוד סיבות:
 
1. אוכל חתולים זול הוא אוכל לא איכותי שאינו מכיל את כמות המזון הנחוצה, הוא כולל הרבה ג'אנק ועמוס בחומרים המזיקים לבריאותו של החתול. למה לעשות כזה עוול לחתול?
2. קניית אוכל לחתולים זול, לא באמת חוסכת לכם עלויות משום שהאוכל לא מספק ולא משביע את החתול, ועל כן הוא יאכל ממנו כמויות גדולות וכך האוכל יאזל במהירות. אוכל איכותי הוא יותר משביע ומספק, ולכן כמות צריכתו קטנה, מה שאומר פחות אוכל, פחות הוצאות.
3. התחלואה שעלולה להיגרם לחתול כתוצאה מהזנתו במזון חתולים זול, גם תעלה לכם כסף. ביקורים אצל וטרינר וטיפולים בחתול חולה עולים ביוקר.

צרכים ייחודיים של החתול:

מלבד גיל החתול, לכל חתול מאפיינים משלו המשפיעים על בחירת המזון. כך למשל, יש חתולים עם צרכים רפואיים שונים שנחוץ לרכוש עבורם אוכל רפואי לחתולים. עבור חתול הסובל מעודף משקל, אפשר ומומלץ לרכוש אוכל דיאטטי לחתולים (כמו אצל בני אדם, ואולי אף יותר, השמנה יוצרת תחלואה).
עוד בהקשר של צרכים ייחודיים, בולטים צורכיהם של חתולי הרחוב. אוכל לחתולי רחוב הוא סוגיה בפני עצמה. 
אין כמעט בן אנוש שלבו לא נכמר למראה חתולי רחוב מזי רעב. בישראל, לפי הערכה, חיים בחצרותינו כשני מיליון חתולים משוטטים. למרבה המזל, הרבה אנשים טובים מתגייסים בשכונות רבות להאכיל חתולי רחוב. אם אתם בעניין של להאכיל חתולי רחוב, ובוודאי שאין לכם כסף רב, בעת שתרכשו אוכל לחתולי רחוב, שימו לב לפרטים הבאים, שיאפשרו לכם להקטין הוצאות ויבטיחו סיוע מרבי לחתולים המסכנים:
 
1. בדקו באינטרנט - יש קבוצות האכלה של חתולי רחוב שמתארגנים יחד וחולקים את עלויות הרכישה של האוכל, וגם חולקים את הנטל שבשגרת ההאכלה.
2. יש גם חנויות המוכרות בזול אוכל לחתולי רחוב.
3. קנו רק אוכל סופר איכותי, כך תוכלו לצמצם את מספר ההאכלות, ולהבטיח הישרדות של החתולים בתנאי המחיה הקשים שלהם. מזון לא איכותי אומנם זול יותר, אך איננו משביע, ואיננו מספק את המרכיבים הנחוצים לבריאות החתול.
לסיכום, מזון לחתולים צריך להיות איכותי (עשיר בחלבון), מתאים לגיל החתול ועונה על צרכיו הייחודיים, אם קיימים. 

>> לאיתור ספקי אוכל לבעלי חיים בכל הארץ.
>> בואו להתעדכן במחירי אוכל לבעלי חיים. 


scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools