437,392 עסקים | 238,603 חוות דעת
כתבות בנושא חנויות אופניים - תמונת אווירה

אביזרי האופניים הנמכרים ביותר - רשימת חובה

כבר משנת 1819(!), אז גילתה האנושות את הפלא שברכב הדו-גלגלי הנוח הזה, משמשים האופניים ככלי ניידות, ככלי משחק ושעשוע למטרות בילוי והנאה, ככלי עבודה וכמכשיר ספורט אולטימטיבי. בגלגוליהם השונים שינו האופניים את פניהם, השתכללו וכיום המכשיר עצמו, כמו גם הרכיבה עליו, הפכו לעולם שלם ומרתק. בין אם מדובר ב: אופניים עירוניים המקלים על התניידות בפקקים; אופני הרים למקצוענים שאוהבים לכבוש את השטח; אופני BMX לאקסטרימיסטים ופעלולנים; אופני מירוץ לחבר'ה הרציניים; אופני ילדים לחמודים שלנו או אופני כביש המאפשרים לרוכביהם להתאמן ולבלות - אופניים לא מגיעים לבד. יש מערך שלם של אביזרים משלימים שמגיעים עם הכלי הזה, ובלעדיהם אי אפשר להשלים את חוויית הרכיבה. אז אילו אביזרי אופניים חייבים להשתלב עם החבר הצמוד שלכם?

בכתבה זו:
אביזרי אופניים לבטיחות: | אביזרי אופניים לתחזוקה, לתפעול ולנוחות | אביזרי אופניים לרוכבי שטח | אביזרי אופניים לרכיבת כביש ו/או רכיבת עיר: | אביזרים לאופני מירוץ: | אביזרי אופניים - אופני BMX | אביזרי אופניים לקישוט: | ציוד לרוכב: | ומה לגבי הילדודס?

כאשר מדברים על אביזרים משלימים לאופניים, מתכוונים לציוד רכיבה - ציוד אופניים משלים שהופך את חוויית הרכיבה לבטוחה יותר, למהירה יותר, לאיכותית יותר, לאתגרית יותר ובעיקר לרכיבה מספקת, כזו שעונה על צרכיו של הרוכב. כאשר תרים אחר אביזרי אופניים, יש לשאול את עצמנו מה בדיוק אנחנו מחפשים? מה אנחנו צריכים? אילו פונקציות צריכים להיות מיושמות? מה המטרות שלנו, והאם וכיצד נוכל להגשימן? כדי להשיב על כל השאלות הללו בקלות, יש להבחין בין סוגי אביזרי האופניים השונים ולחלקם לפי קבוצות באופן הבא: אביזרי אופניים לבטיחות; אביזרי אופניים לרוכבי שטח; אביזרי אופניים לרוכבים באופני עיר ו/או באופני כביש; אביזרים לאופני מירוץ; אביזרים לפעלולנים – אופני BMX; אביזרי אופניים לקישוט וכמובן ציוד לרוכב. 

אביזרי אופניים לבטיחות:

חדשות לבקרים אנו שומעים על תאונות אופניים שגבו מחירים כבדים. לא רק הרוכבים הנוסעים על כבישים מהירים ובינעירוניים מסכנים את עצמם, אלא גם מי שרוכב בעיר, בכביש, בשטח ואפילו במרחב נקי מכלי תחבורה אחרים, מסתכן בנפילה ופציעה. רבות מפציעות תאונות האופניים חמורות, ויש לעשות הכול כדי להגן על הרוכב מפניהן. לא משנה מהי מטרת הרכיבה; מהם הגיל והמיומנות של הרוכב; לא משנה כמה הוא רוכב ואיפה וגם לא משנה אם הקסדה מציקה לו - כל רוכב אופניים חייב לעטות על עצמו כמה שיותר אביזרי בטיחות שיבטיחו את שלומו ויגבירו את הסיכוי שלו להימנע מתאונה ומפציעה בעת רכיבת על אופניים. לשם כך יש לא מעט אביזרי אופניים שנועדו לבטיחות. כמובן שככל שהרוכב מקצועי יותר ומסתכן יותר, עליו להצטייד ביותר אמצעי בטיחות. בין אביזרי האופניים המשלימים המתמקדים בבטיחות, בולטים אביזרי האופניים הבאים: קסדה ידיות אחיזה או סרטי ליפוף לכידון כדי למנוע החלקה כתוצאה מהזעה בידיים מראות פנסים נצנצים צפצפות פעמונים מערכות בלימה וברקסים ערכת עזרה ראשונה מגני גוף 

אביזרי אופניים לתחזוקה, לתפעול ולנוחות

להחזיק באופניים זה לא רק לרכוב וליהנות, להתאמן ולטייל. זה גם לתחזק, לטפל, לשמן, לאחסן, לנפח, לנקות ולשאת. אופניים צריך לנעול כדי שלא ייגנבו; לאחסן בתיק אם עולים אתם לרכבת; למקם אותם על מתקן נשיאה כדי שלא יחסמו את המעברים בבית; לשמן את המערכות השונות; לחזק את מה שצריך ולמלא אוויר בגלגלים. מה שנחוץ כדי שהאופניים יהיו שמישים, נוחים, שמורים וישמשו למטרות מגוונות, הוא הציוד הבא:  
בקבוקים ומחזיקי בקבוקים
תיקים
מנעול 
משאבה
מושבי ילד
מגן שרשרת וקראנק
רגליות
שמני שרשרת לאופניים
סוללות ומטענים
עגלות
נגררים
מעמד קיר לאופניים
מתקני תלייה לאופניים
תיקים לנשיאת אופניים

אביזרי אופניים לרוכבי שטח

החבר'ה הרציניים הללו קונים אופני שטח מיוחדים עם בלמים, פדלים, מערכות הילוכים, מערכות בולמים, מגנים, שלדה, כידון והרבה מאוד ציוד ייחודי וממוקד מטרה. לצד כל הדברים הבסיסיים שבהם מצטייד כל רוכב שטח, בולטים גם האביזרים הנלווים הבאים:
כנפי מיגון
בולמי זעזועים
מגני שלדה
מצלמות אקסטרים

אביזרי אופניים לרכיבת כביש ו/או רכיבת עיר:

מי שנוסע בעיקר על כביש או מתנייד בעיר באופניים, צריך לשקול לרכוש, בנוסף לאביזרי הבטיחות הבסיסיים ולאביזרי התפעול המתבקשים, גם את האביזרים הבאים:
סבלים
סלים
כנפי מיגון נגד בוץ ומים

אביזרים לאופני מירוץ:

בישראל יש סצנה פעילה של מירוצי אופניים. מדי שבוע משתתפים המשתייכים לאיגוד האופניים בישראל, במירוצי אופניים ברחבי הארץ, ולעתים גם בחו"ל. רוכבי אופניים שמשתלבים בסצנה הזו, הופכים את התחביב הזה למרכז חייהם, ומשקיעים באופני מירוץ שווים, בביגוד נחוץ תואם ובלא מעט אביזרים נלווים לאופני מירוץ. מי שמשתתף במירוצי אופניים או מי שמשתמש באופניים לשם ספורט ואימון גופני, בדרך כלל יצטייד באביזרי האופניים הבאים:
מחשבים או ספידומטרים
הילוכים
מערכות הילוכים משודרגות
כבל הילוכים
פריילוף
ידיות הילוכים
מעביר אחורי
מעביר קדמי
אוזניים למעבירי הילוכים אחוריים
מערכות הנעה
נעלי רכיבה

אביזרי אופניים - אופני BMX

למי שרוכב באופני BMX - אותם Bicycle Moto-cross המשמשים לספורט אתגרי, ואשר רוכביהם מלהטטים בדיונות, ברמפות, בינות למכשולים ובנקודות הקפיצה - יש צורך בהצטיידות מיוחדת. אופני BMX מאובזרים שונה לגמרי מאופני שטח ומאופני כביש, וחובבי רכיבת ה-free style חייבים להצטייד באופן מיוחד ומותאם.

אביזרי אופניים לקישוט:

רבים מרוכבי האופניים גאים בחבר החדש שלהם, ורוצים שיהיה חתיך כמה שיותר. אופניים קוליים, מגניבים ובעלי מראה מיוחד הפכו כבר מזמן לטרנד ולאמירה אופנתית. בין היתר נהוג ואפשר לקשט את האופניים שלכם באביזרים הללו: סרטים סלים, תיקים ונרתיקים פעמונים מעוצבים צפצפות מעוצבות צמידי שרשרת

ציוד לרוכב:

ומה לגבי מי שרוכב? ברור. זה חלק מהעניין. לא רק האופניים מתהדרים, מתקשטים ועוברים שדרוג. גם הרוכבים עצמם - בכל הגילים, בכל הסגנונות ובכל רמות המסירות לתחביב. אז מה לובשים, עונדים וחובשים רוכבי אופניים? רבים מהאביזרים הבאים: קסדות קסדות רכיבת הרים קסדות BMX/DIRT JUMP/STREET קסדות רכיבת כביש קסדות לילדים נעלי רכיבת הרים נעלי רכיבת כביש חלקי חילוף לנעלים כפפות מדרסים מגני גוף (מגן ברך, מגן שוק, מגן מרפקים, מגני ידיים) ביגוד: בנדנות לרוכבים, כובעים לרכיבה, גרבי רכיבה, גופיות רכיבה לנשים, גופיות רכיבה לגברים, חולצות רכיבה, חולצות רכיבה לחורף, וסט לרכיבה, כפפות רכיבה, כפפות רכיבה ארוכות, כפפות רכיבה קצרות, מכנסי רכיבה - גברים, מכנסי רכיבה - נשים, מכנסי באגי, מכנסי ביב, משקפי שמש לרכיבה ועוד.

ומה לגבי הילדודס?

משפחות שיוצאות לטייל כשכל אחד מבני המשפחה רכוב על אופניים משלו, הפכו לחזון די נפוץ בארצנו השמשית. אופני ילדים מגיעים בעיצובים שונים ועם פונקציות שונות. הם כמובן מצריכים הצטיידות שונה, הן לאופניים עצמם הן לרוכב הקטן והמוכשר. בין הפריטים והציוד לאופני ילדים, בולטים האביזרים הבאים: אופני דחיפה ללא פדלים, חולצת רכיבה לילדים, מגנים לילדים (מגן ברך, מגן שוק, מגן מרפקים, מגני ידיים), מכנסי רכיבה לילדים, חולצות רכיבה לילדים, צפצפות ופעמונים לאופני ילדים, צמיגים ופנימיות אופני ילדים, נעלי רכיבה לילדים (בעיקר נעלי קט-רגל לילדים ונוער), קסדות אופניים לילדים ועוד.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools