436,190 עסקים | 236,907 חוות דעת
כתבות בנושא שירות למדיחי כלים - תמונת אווירה

המדיח לא עושה חיים קלים? כללים להזמנת טכנאי מדיח כלים

מדיחי כלים הם פריט חובה במטבחים ישראליים רבים, ונועדו לשיפור איכות החיים של המשפחה. הבעיה מתחילה ברגע שבו המכשיר הזה מפסיק לפעול. מדיח כלים הוא מכשיר חשמלי יקר, אך כזה שעלולות להיות בו לא מעט תקלות. כאשר המדיח שובק חיים או לא מתפקד כשורה, כדאי להכיר את התקלות הנפוצות במדיחי כלים כיום, ולדעת מתי נדרש לקרוא לטכנאי, ומתי אפשר להסתדר גם בלעדיו.

בכתבה זו:
הכול מתחיל בסתימה | הפסקת פעילות המדיח עקב הצפה | תקלה בגוף החימום | החלפת משאבה במדיח | בעיה בדלת המדיח | מה עושים כשהמדיח לא נדלק? | תקלה במנוע המדיח | בעיה בכרטיס האלקטרוני | פעמים רבות, המפתח הוא במניעה

כשהוא עובד כשורה, נדמה שמדיח הכלים הוא בבחינת קוסם המקבל מערכות שלמות של כלים מלוכלכים, ומחזיר אותן כשהכלים נקיים, מצוחצחים ומבריקים. אחרי שמתרגלים לקסם הזה, קצת קשה להבין איך אפשר להסתדר בלעדיו. ובכל זאת, מה עושים כשהמדיח מתחיל לקרטע, ולא עושה את מלאכתו נאמנה?

הכול מתחיל בסתימה

כשמדברים על סתימה, מתכוונים לרוב לצנרות הבית השונות, אלא שבמדיחי כלים סתימה עלולה להיווצר גם בממטרות המדיח, שתפקידן להשפריץ את המים החמים שינקו את כלי המטבח. זוהי תקלה שנחשבת לפשוטה במיוחד, ולכזו שאפשר לפתור גם מבלי להזמין טכנאי מדיח כלים. הצעד הראשון הוא זיהוי התקלה, כשלרוב הסימן העיקרי של כך הוא הפחתת יכולת הניקוי של הכלים הנמצאים במדיח. הפתרון מבוסס על ניקוי ממטרת המדיח או המסנן, ויכול להיעשות תוך פרק זמן קצר במיוחד.

הפסקת פעילות המדיח עקב הצפה

התקלה הבאה נובעת מתפקודו של מצוף הביטחון, שנועד למנוע הצפות במדיחי כלים. ברמה המעשית, המצוף יביא להפסקת פעילות מדיח הכלים במקרה של חדירת מים אל החלק התחתון של המדיח, שבו נמצאות המשאבות, או לחילופין לנזילת מים אל מחוץ למדיח. כמובן ששני תרחישים אלה אינם רצויים, בלשון המעטה.
 
לא פעם, הסיבה שהמים מצטברים בחלק זה היא סתימה בכיור, שמביאה לכך שהמים חוזרים למדיח. את שחרור הסתימה וריקון המים באזור ה"בעייתי" במדיח יכולים לעשות גם אנשים שאין להם חוש טכני מפותח, וכך לחסוך כמה מאות שקלים בהזמנת טכנאי.

תקלה בגוף החימום

מעט גבוה יותר בסולם התקלות, נמצאות אלה שכבר מצריכות בעל מקצוע. הראשונה היא החלפת גוף חימום, אותו רכיב חיוני שנועד להעלות את טמפרטורת המים, כך שתתאים לתוכנית הניקוי שבחרנו. הביטוי העיקרי של בעיה זו הוא בחימום יתר של הכלים הנמצאים בתוך המדיח, כאשר במצב המנוגד היעדר גוף החימום עלול לפגוע בתוצאת הניקוי של המים. מבחינת המערכת החשמלית, גוף חימום תקול עלול להביא למצב של קצר.
 
תקלה שכזו לא משאירה לכם ברירה אלא להזמין טכנאי, שיחליף את גוף החימום, וייאלץ  אתכם להיפרד מסכום הנע בין 300 ל-500 ש''ח (בהתאם לדגם המדיח ולחומרת הבעיה). מדיח כלים מילה, למשל, נחשב לאחד היקרים ביותר מהבחינה הזו.

>> בואו להתעדכן במחירון שירות טכנאי מדיח כלים.

החלפת משאבה במדיח

את הסקירה של חלקי חילוף למדיח כלים ממשיכים עם המשאבה, או ליתר דיוק, עם שתי המשאבות שמאפשרות את פעילותו. לכל אחת מהן תפקיד מוגדר. המשאבה הראשונה נועדה לאפשר למים לעבור סירקולציה. לרוב, היא תחזיק מעמד זמן רב יותר, אך החלפתה מתבצעת אך ורק באמצעות טכנאי מדיחים, מה שכמובן יהיה יקר באופן יחסי.
 
המשאבה השנייה מרוקנת את המים המלוכלכים מתוך המדיח, ובעיה במשאבה זו עלולה להביא לנזילה או לפגיעה ביכולת ריקון המים החיונית. מחיר החלפת משאבה זו, המכונה בעגה המקצועית "משאבת הורקה", נע לרוב סביב 300-500 ש''ח.

בעיה בדלת המדיח

במבט ראשון נראה כי דלת המדיח היא רכיב שפעילותו התקינה מובנית מאליה. עם זאת, לא מעט אנשים יוכלו לציין שההפך הוא הנכון, ושדווקא הדלת גרמה להם לצרות צרורות. התקלה העיקרית היא כאשר הדלת אינה נאטמת לחלוטין, מה שיביא לכך שתוכנית ההפעלה של המדיח לא תתחיל כלל וכלל. אם טריקה חזקה של הדלת (כמה וכמה פעמים, בהתאם לנחישות של הישראלי הממוצע) לא עוזרת, סביר כי חלק מסוים בה התעקם, או אפילו נפל לחלוטין. במצב הזה, נדרש להזמין טכנאי מדיח כלים, כשהעלות עבור תיקון דלת או פעולות משלימות הנוגעות אליה - למשל, החלפת אטם או שרוול דלת - נעה בין 200 ל-500 ש''ח.

מה עושים כשהמדיח לא נדלק?

סביר להניח שהתרחיש הבא מוכר ללא מעט אנשים: הרגע שבו מנסים להפעיל את מדיח הכלים, אך מגלים שדבר לא קורה, ושנורת החיווי נותרת כבויה לחלוטין. כמעט בכל המקרים, המדובר הוא בבעיה במערכת החשמלית של המדיח, לרבות בנתיך שלו בלוח החשמל, בתקע או בשקע החשמלי. גם כאשר דלת מדיח הכלים אינה סגורה לחלוטין, או אפילו כשהכרטיס האלקטרוני של המדיח אינו פועל כראוי, עלולה המערכת לשבוק חיים.
במצבים שכאלה, ברור שנדרש טיפול יסודי הנעשה אך ורק על ידי טכנאי מוסמך. עם חשמל לא משחקים, ועל אחת כמה וכמה מערכת המשלבת בין חשמל למים, כיאה למדיח כלים. מחיר התיקון משתנה, כמובן, בהתאם לסוג הבעיה ולחומרתה, אם כי טווח המחירים נוטה להיות ממוצע ביחס לבעיות אחרות במדיח הכלים.

תקלה במנוע המדיח

מדיח כלים, כמו כל מכשיר חשמלי, מבוסס על מנוע. וכל מנוע, מעצם היותו כזה, עלול להפסיק את פעילותו במצבים מסוימים, או אפילו לאחר מספר שנים של פעילות מאומצת. שימו לב שהחלפת מנוע היא אחד מסוגי התיקונים הנפוצים, אך גם היקרים, ביותר. לכן, טכנאי שאינו מקצועי עלול לתלות את האחריות על המנוע גם כאשר המקור לה שונה לחלוטין. על כל פנים, יש לשלול גורמים לבעיות אחרות, ולקחת בחשבון שהחלפה או תיקון של מנוע חשמלי עשויים להגיע לסכומים של כ-800 ש''ח.

בעיה בכרטיס האלקטרוני

כעת, הגיע הרגע להתייחס לאחת התקלות המורכבות והיקרות ביותר של כל מדיח כלים,  ואשר המחיר עליה עלול להגיע לארבע ספרות. התרחיש המקובל ביותר הוא החלפת הכרטיס האלקטרוני של מדיח הכלים, הלוא הוא "מערכת ההפעלה" של המדיח. במצב לא תקין, עלול מדיח הכלים לפעול באופן שונה מזה המצופה, להמשיך את פעילותו גם לאחר סיום תוכנית הפעולה הספציפית שהוגדרה לו ועוד.
עבור תיקון הכרטיס ייגבה על ידי הטכנאי סכום הנע בין 400 ל-800 ש''ח, בעוד שבמקרה של החלפה הסכום עלול להיות גבוה עוד יותר.

פעמים רבות, המפתח הוא במניעה

האמרה הידועה גורסת כי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם תקלות, היא למנוע אותן מלכתחילה. מהבחינה הזו, ברור מדוע צריך להשקיע אי אילו מאמצים בתחזוקה הולמת של המדיח, שתמנע כמובן חלק מאותן בעיות שהוזכרו מעלה מלתת את אותותיהן. ניקוי הפילטר אחת לחודש, שטיפת המדיח בחומר להסרת אבנית פעם בשנה לפחות וסידור יעיל של הכלים, מבלי שהם יחסמו את ממטרות המים, הם חלק מהדגשים העיקריים שצריך לתת עליהם את הדעת. כמו-כן, ברור שאסור, בתכלית האיסור, להעמיס על המדיח יותר כלים מאשר הקיבולת שלו מאפשרת, על פי המפורט בהוראות היצרן.

>> לאיתור שירות למדיחי כלים בארץ.


scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools