שפץ את הבית בעצמך

הרבה פעמים אנשים מחליטים לשפץ את הבית שלהם לבד, אך גם כאשר מחליטים לשפץ לבד חשוב מאד לעשות את השיפוץ נכון. בשלב הראשון לפני שמתחילים לשפץ כדאי לתכנן בדקדוק מה מתכוונים לשפץ במסגרת השיפוץ. רצוי, באופן עקרוני, גם אם החלטתם לשפץ לבד, כן להיעזר בשירותים של אנשי מקצוע שונים.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג עשה זאת בעצמך - DIY

שפץ את הבית בעצמך

הרבה פעמים אנשים מחליטים לשפץ את הבית שלהם לבד, אך גם כאשר מחליטים לשפץ לבד חשוב מאד לעשות את השיפוץ נכון. בשלב הראשון לפני שמתחילים לשפץ כדאי לתכנן בדקדוק מה מתכוונים לשפץ במסגרת השיפוץ. חשוב גם באמת להבין את היקף המסוגלות שלכם ולהחליט האם תוכל לשפץ את הבית בעצמך כמו שצריך או שעדיין עדיף לך להיעזר גם בשירותים של איש מקצוע שהוא מומחה בתחום השיפוצים ולזכור שהרבה פעמים כאשר מחליטים לשפץ את הבית לבד זה יכול לקחת מעט יותר זמן מאשר הזמן שלוקח לבעל מקצוע. רצוי, באופן עקרוני, גם אם החלטתם לשפץ לבד, כן להיעזר בשירותים של אנשי מקצוע שונים. החומרים בהם משתמשים בעבודת השיפוץ הם חשובים מאד. השימוש בחומרים איכותיים יכול למנוע בעיות עתידיות. לכן יש להכין רשימה של החומרים והציוד שישמשו במהלך השיפוצים. גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון שמשפצים לבד הם התאמת החיים בבית בזמן השיפוץ והתקציב שמיועד לשיפוץ. שיפוץ בחדר האמבטיה למשל מקשה על השימוש באמבטיה ויכול לשבש לא מעט את החיים בסביבת המגורים.

 

שפץ את הבית בעצמך בצורה בטוחה

גם אם החלטת לשפץ את הבית בעצמך חשוב לעשות זאת בצורה בטוחה שלא תגרום נזק לא לעצמך ולא לתשתית של הבית. חשוב מאד בסוף יום שיפוצים לשים במקום בטוח וסגור את החומרים וכלי העבודה במיוחד אם סביבת העבודה היא בית שיש בו ילדים קטנים. ילדים מאד אוהבים כלי עבודה וחומרים שהם לא מכירים והשילוב בין ילד לכלי עבודה או חומרים מסוימים יכול להיות מסוכן מאד. אך דעו שישנם שיפוצים שלא כדאי לבצע אותם לבד - החלפה של הצנרת בבית מומלץ שתעשה על ידי איש מקצוע מומחה בתחום האינסטלציה. באותו אופן גם החלפה של מערכת החשמל בבית צריכה להיעשות על ידי חשמלאי בעל ניסיון.

 

שפץ את הבית בעצמך בצורה הטובה ביותר

כאמור חשוב מאד לדעת מה ניתן לשפץ לבד ואילו עבודות מומלץ להשאיר לבעלי מקצוע מנוסים. שיפוץ שלם של המטבח הוא שיפוץ לא זול אבל ישנם דברים שניתן לשנות במטבח גם לבד. ניתן למשל להחליף לבד את גופי התאורה במטבח או לתלות וילון על חלון המטבח. גם שיפוץ קל בחדר האמבטיה שלא כולל החלפה של הכלים הסניטריים או של הריצוף ניתן לבצע לבד. אם רוצים לרענן את אריחי הקרמיקה של האמבטיה מבלי להחליף את הריצוף ניתן למצוא בחנויות אריחי קרמיקה שמדביקים על האריחים שיש כבר בחדר האמבטיה בעזרת חומר אקרילי שמיועד להדבקת אריחים. שיפוץ קל בחדר הילדים ניתן גם כן לבצע לבד - תמיד ניתן גם להחליף או להוסיף וילון לחדר כדי לשנות את האווירה. אפשר גם להדביק מדבקות שמיועדות לעיטור של חדר הילדים. בחנויות השונות ניתן למצוא סטים שונים של מדבקות לפי נושאים שונים.

מחירון עשה זאת בעצמך.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא עשה זאת בעצמך - DIY
האם המאמר עזר לך?