ריהוט למסעדות

ריהוט למסעדות הוא סוגיה חשובה מאד כאשר מחליטים על פתיחת מסעדה. הריהוט הרי יכול לקבוע את כל הקונספט של המסעדה. מומלץ קודם להחליט איזה סוג מסעדה פותחים ורק אחר כך לבחור את הריהוט למסעדה. הרי חלק ניכר מחוויית המסעדה עבור המתארחים בה הוא בכלל לא האוכל אלא האופן שבו המסעדה מעוצבת.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג ציוד ואספקה למסעדות

ריהוט למסעדות

ריהוט למסעדות הוא סוגיה חשובה מאד כאשר מחליטים על פתיחת מסעדה. הריהוט הרי יכול לקבוע את כל הקונספט של המסעדה. מומלץ קודם להחליט איזה סוג מסעדה פותחים ורק אחר כך לבחור את הריהוט למסעדה. הרי חלק ניכר מחוויית המסעדה עבור המתארחים בה הוא בכלל לא האוכל אלא האופן שבו המסעדה מעוצבת. מסעדה שמהנה לאכול בה היא לא רק מסעדה שהמזון שמוגש בה הוא טעים אלא גם מסעדה שנעים לשבת בה. לכן קודם כל חשוב מאד להשקיע בריהוט איכותי למסעדה. ריהוט כזה הוא ריהוט שימשוך לקוחות.

 

כיצד לבחור נכון ריהוט למסעדות?

לא סתם קיים המשפט "אלוהים נמצא בפרטים הקטנים" - העיצוב של המסעדה שלכם צריך להיות מתוכנן עד לפרטים הקטנים ביותר. באופן הזה הכיסאות שתחליטו להציב במסעדה ייקבעו לא מעט מהאופי של המסעדה עצמה.

  •  מקומות בילוי שקטים שבהם יש חשיבות לישיבה הנוחה של הלקוח ישקיעו בכיסאות שנוח לשבת ולהתרווח בהם.
  •  לעומת זאת בבארים הרעשנים שמיועדים לאוכלוסייה צעירה ושהפעילות העיקרית שמתבצעת בהם אינה אכילה ורוב המבלים נמצאים יותר זמן בעמידה מאשר בישיבה ניתן למצוא בעיקר כסאות גבוהים וצרים שמיועדים לישיבה קצרה על הבר - למנוחה שנייה מהריקודים וחזרה לרחבה.
  •  כמו כן יש לבחון האם המסעדה מיועדת בעיקר בשביל לקחת ממנה אוכל (טייק אווי) או שהיא מיועדת בעיקר לישיבה. במסעדה שהסועדים יושבים בה וסועדים חשוב מאד להשקיע בכיסאות נוחים לישיבה.
  •  נקודה אחרת היא כמובן קהל היעד של המסעדה - האם המסעדה מיועדת בעיקר לצעירים שיותר חשוב להם העיצוב העדכני של המקום אפילו יותר מהנוחות של הריהוט, או שהמסעדה פונה לאוכלוסיה מבוססת יותר או למשפחות, שהרי אז אופי הריהוט למסעדות צריך להיות טיפה אחר.
  •  אולם לא רק בסועדים צריך להתחשב כאשר בוחרים ריהוט למסעדות. על מנת שהמסעדה תוכל לפעול בצורה חלקה וללא תקלות חשוב לבחור בריהוט שיהיה קל לנקות אותו. ריהוט במסעדות הוא ריהוט שמעצם טבעו נוטה לצבור לא מעט לכלוך ושאריות מזון. לכן חשוב שהחומרים מהם עשוי הריהוט יהיו כאלה שקל ומהיר לנקות אותם.
  •  במסעדה אין לנו זמן מיותר כדי לנקות את השולחן והכיסאות במיוחד בשעות העומס ומאידך הניקיון של הריהוט למסעדות חשוב מאד כדי שלקוחות ירצו להיכנס ולשבת במסעדה.
  •  הרבה פעמים גם יש נטייה להתאים לא רק בין קהל היעד והריהוט לאופי המסעדה אלא גם בין האופי של המסעדה והתפריט המוגש בה. הריהוט במסעדות שמגישות מזון מהיר מותאם בדרך כלל לאופי הפשוט של האוכל המוגש בו.
  •  באותו אופן גם הריהוט של מסעדת בריאות איכותית יהיה הרבה פעמים ריהוט קל ואיכותי שמקנה אווירה קלילה. בהרבה מהמקומות שמגישים גם מזון בריאות או מזון טבעוני או אורגני תמצאו גם שימוש בחומרים מהטבע בריהוט שנמצא בתוך המסעדה כדי להתאים לאופי שלה. 
 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא ציוד ואספקה למסעדות
האם המאמר עזר לך?