כתבות בנושא מזון וציוד לבעלי חיים - תמונת אווירה

משחקים לבעלי חיים - על סוגי צעצועים לחיות מחמד

המושג "חיי כלב" בא לתאר חיים קשים, אפורים ומשעממים, אלא שחייהם של כלבים בעולם המערבי בימינו הם דווקא חיי נוחות ופינוק שאינם נופלים ברמתם מחיי בעליהם. כלבים וכל יתר חיות המחמד הם החברים הכי טובים שלנו, ורובם זוכים לטיפול מסור, ולהרבה חום ואהבה. עם זאת, ביות בעלי החיים וגידולם כפרטים בודדים, הביא לניוון שריריהם ולמחסור בפעילויות ובאינטראקציה עם בני מינם. כדי להפעילם ולהוסיף עניין לפעילות היומיומית של בעלי החיים, אפשר להיעזר במשחקים לבעלי חיים, ויש בנמצא מגוון רחב של צעצועים למגוון גדול של חיות מחמד.

בכתבה זו:
משחקים לבעלי חיים - למה צריך את זה? | צעצועים לכלבים | צעצועים לחתולים | צעצועים לאוגרים | צעצועים לעכברים | צעצועים לתוכים

צעצועים לבעלי חיים מותאמים לבעל החיים, לאופיו, לצרכיו ולהתנהלותו. כך למשל חיות מחמד אשר חיות בכלוב ואוהבות להתרוצץ, ייהנו ממתקני משחק מסוימים, ואילו כלבים וחתולים למשל, ייהנו מצעצועים מיוחדים אחרים המתאימים לאופיים ולצורכיהם. לפני שנפרט אילו צעצועים מתאימים לאילו חיות מחמד, נבדוק מדוע זה חשוב, והאם ולמה צריך את זה בכלל.

משחקים לבעלי חיים - למה צריך את זה?

1. כי משעמם להם: אומנם חיות מחמד אינן בני אדם, אבל גם לבעלי חיים יכול להיות משעמם, ורצוי שגם הם יוכלו למצוא עניין במשהו, במיוחד כאשר לנו אין הרבה זמן להקדיש להם.
2. כי זה מחזק את הקשר ביניכם וביניהם: חלק מהצעצועים משתפים גם את בעלי חיות המחמד, מה שמאפשר זמן איכות, תשומת לב מרבית וחיזוק הקשר בין בעל החיים לבעליו. 
3. כי יש צעצועים שמועילים להם: משחקים לבעלי חיים ומיני צעצועים אינם רק בידור המעביר את הזמן, ולחלקם יש ערך מוסף. למשל, תזונה - יש צעצועים שהם למעשה גם אוכל. יש צעצועים שמסייעים להיגיינה, כגון צעצועי לעיסה  המטפלים בהיגיינה ובבריאות הפה של בעל החיים, או צעצועי נשיכה שתורמים לחיזוק החניכיים ועוד. 
כאמור, לכל בעל חיים מותאמים צעצועים משלו. אז מה תוכלו למצוא לחיית המחמד האהובה שלכם?

צעצועים לכלבים

יש כל מיני משחקים לכלבים. המגוון הרחב לעתים מקשה על הבחירה, על כן, ריכזנו עבורכם מספר שיקולים שיסייעו לכם בבחירת צעצוע לכלב:
 
1. גיל הכלב: יש צעצועים לגורי כלבים, וצעצועים לכלבים בוגרים ואפילו קשישים.
2. אופי הכלב: בעת בחירת הצעצוע חשבו על הכלב שלכם - מה אופיו, מה מזגו, מה התנהלותו ומה יסקרן וישעשע אותו יותר מכול.
3. סוג הצעצוע: יש צעצועי לעיסה כגון: נשכנים לסוגיהם, משחקי צפצפה, בובות, עצמות (מומלץ במיוחד עצם צפה במים) וכדומה; צעצועים משותפים המאפשרים משחק בין הבעלים לבין הכלב, כגון, צלחות מעופפות, כדורים, צ'ומפרים, משחקי זריקה, כדורים עם מקלות זריקה, אביזרים למשחקי "לך תביא” ועוד; צעצועי ממתק - צעצועים שאחרי המשחק אתם נחשף ממתק "נסתר", וכן צעצועים לבידור עצמי הכוללים: בובות פרווה לא ממולאות, מתקנים להוצאה והכנסה של אביזרים, אביזרים מצפצפים, משחקי מחשבה, משחקי התפתחות, משחקים אינטראקטיביים, משחקי צמיד ועוד. 
4. ערך מוסף של הצעצוע: תמיד כדאי לבחור צעצוע עם ערך מוסף. בהקשר זה בולטים במיוחד צעצועי לעיסה אשר מנקים את השיניים ומחזקים את החניכיים. 
5. צרכים של הכלב: חשבו על צעצוע שיתרום לכלב שלכם. למשל, כלב הסובל מעודף משקל (לא סתם המציאו אוכל דיאטטי לכלבים), יוכל להפיק תועלת רבה מצעצוע שיזיז אותו ויגרום לו לרוץ, להשתולל, להתרוצץ ולהוציא אנרגייה. כלב בודד שבעליו שוהים הרבה זמן מחוץ לבית, ייהנה מצעצוע לכלב שמשתף את הבעלים, ומאפשר להם בזמן הקצר שבו הם מבלים יחד ליהנות מפעילות משותפת ומאינטראקציה משמעותית. 
6. דרגת קושי: כל משחק כרוך במאמץ מסוים מהכלב - מאמץ מחשבתי, רגשי או פיסי. התאימו את המשחק לכלב שלכם ולכישוריו. 
7. עמידות ובטיחות: משחקים לכלבים חייבים להיות עמידים בפני לעיסות, משיכות, נשיכות ומריטות, וכל משחק חייב שיהיה כזה שמותר ללעוס אותו ואיננו פולט חומרים רעילים. 

צעצועים לחתולים

חתולים, בשונה מכלבים, פחות אוהבים להתרוצץ ופחות זקוקים לתשומת לב. עם זאת, את אותם השיקולים יש להפעיל בבואכם לבחור צעצוע לחתול מבין מגוון רחב מאד של מוצרים. משחקי מחשבה, משחקי תנועה ומשחקים אינטראקטיביים המתאימים לגילו, לאופיו, לצרכיו ולהעדפותיו של החתול שלכם יגרמו לו לגרגר מהנאה ולהיות חתול פעיל, בריא ומאושר. 
בין הצעצועים לחתולים בולטים חבלים וקרשי גירוד. החתול שורט את המשטחים הללו, וכך מחדד את ציפורניו. בנוסף לכך יש  משחקי פרווה, משחקי מחשבה, משחקי תפיסה, כדורים (חתולים, בשונה מכלבים, מעדיפים כדורים קשים), בובות מצפצפות, משחקי לעיסה (פחות פופולארי בקרב חתולים), משחקי נשיכה, מנהרות לזחילה בפנים (מאד אהוב על חתולים), מתקני גירוד, מתקני ישיבה, מזרקות מים, משחקי לייזר ועוד. 

צעצועים לאוגרים

אוגרים הם אומנם חיות מחמד פחות נפוצות מכלבים וחתולים, אבל הם בהחלט חמודים לא פחות, וזקוקים לעניין ולשעשוע. האוגרים אוהבים מאד להיות פעילים ולהתרוצץ, ועל כן יהיו אסירי תודה אם תכניסו לכלוב שלהם - בחרו מראש כלוב לאוגרים גדול, הם ממש זקוקים למרחב מחייה משמעותי - כמה שיותר מתקני משחק שבהם יוכלו לשחק מדי פעם. רוב המשחקים של האוגרים מתאימים לשהייה בכלוב, ולרוב הם אינם מערבים את בעלי האוגרים אלא מאפשרים לאוגר פעילות משחק עצמאית. 
יש כמה אביזרים לכלוב אוגרים שחייבים להיכלל בתוכו, וחלקם נחשבים משחקים:
1. אוגרים בונים קנים. ספקו להם חומרים רכים ונעימים שמהם יוכלו לבנות את הקן שלהם.
2. אוגרים ישנים במהלך היום, ומתרוצצים ועירניים דווקא בלילה. עם זאת, הם רוצים שקט וחושך כדי לישון. על כן כל כלוב לאוגרים רצוי שיכלול מקום מחבוא מסוים, איזה חלל חשוך ושקט שבתוכו יוכלו לישון. 
3. החומרים לקן ולמקום המחבוא פחות נחשבים לצעצועים. צעצועים "רשמיים" הם יותר צעצועים של ממש המשולבים בתוך הכלוב. גלגלים שעליהם רצים האוגרים, צעצועי נשיכה, צעצועי לעיסה, צעצועי טיפוס, סולמות לאוגרים, הליכונים לאוגרים, חבלים לאוגרים, גשרים לאוגרים, כלי חול לאוגרים (האוגרים מאד אוהבים להתפלש בחול) ועוד.
בעת בחירת צעצועים לאוגרים הקפידו על בטיחות, וודאו שהצעצועים אינם רעילים, פוצעים, מתפרקים או עלולים לסכן בדרך כלשהי את האוגר. חשוב גם להקפיד על התאמה במידות של שלל הצעצועים לאוגר הספציפי (למשל, גלגל ריצה לאוגר קטן מדי עלול לפגוע באוגר).

צעצועים לעכברים

עוד חיית מחמד פחות נפוצה אבל גם כן חמודה, וגם היא חיה בכלוב, היא העכבר. גם לעכבר יש צעצועים רבים, וניתן בכל חנות חיות לרכוש צעצועים לעכברים. אז אילו צעצועים אוהבים המכרסמים הקטנים?
ראשית, כלוב עכברים. כן, אנחנו מודעים לכך שכלוב לעכבר איננו צעצוע, אולם בעיני העכבר הוא בהחלט כן. סורגי הכלוב הן סולם ומעקה מצוינים לטפס ולהיתפס עליו, לדלג ממנו ולקפוץ. בתוך הכלוב עצמו ישעשעו את העכברים כל אותם צעצועים למכרסמים, לרבות צעצועי לעיסה, צעצועי נשיכה, גלגלי ריצה לעכברים, מנהרות לעכברים, מחילות לעכברים, גשרונים ומסלולים, חללים למסתור ומצעים רכים.

צעצועים לתוכים

תוכי היא חיית מחמד חכמה במיוחד. רוב הצעצועים לתוכים מותקנים בכלוב שהוא ביתו של התוכי, והם מתרכזים בעניין של אילוף, למידה, שינון ומיצוי יכולותיה המפעימות של החיה הסופר נבונה. יש צעצועים לתוכים שהם סבילים, קרי, אינם אינטראקטיביים, אלא רק מנעימים את זמנו של התוכי, כגון: נדנדות, מתקני טיפוס, מתקני צלילים וכדומה. יש גם צעצועים לתוכים מתוחכמים יותר שהם צעצועי חשיבה, צעצועים מעוררי מחשבה ואפילו צעצועים שמעודדים את המוטוריקה העדינה של התוכים. צעצועים אלה כוללים: משחקי חשיבה, צעצועי ליקוט, צעצועים לעיסים, כדורי משחק, צעצועי תלישה, תיבות לאוצרות, ואפילו באולינג לתוכי. 

>> לאיתור חנויות וספקי ציוד ואוכל לחיות.
>> בואו להתעדכן במחירון עלויות אוכל וציוד לחיות.


scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools