סוגי אריזות

כל מוצר העומד לצאת אל מדפי החנויות מגיע באריזה, בעיקר כדי להגן עליו ולשמור על טריותו. מספר החומרים במשמשים לאריזה הוא רב, כמספר המוצרים הזקוקים לאריזה.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג חומרי אריזה, מוצרי אריזה

סוגי אריזות

כל מוצר העומד לצאת אל מדפי החנויות מגיע באריזה, בעיקר כדי להגן עליו ולשמור על טריותו. מספר החומרים במשמשים לאריזה הוא רב, כמספר המוצרים הזקוקים לאריזה.

 

אריזות קרטון

הסוג הנפוץ ביותר של חומרי אריזה הוא קרטון. יש קופסאות אריזה מקרטון בכל מיני גדלים ויכולות קיבול. חומרים ומוצרים רבים, נארזים בתוך קופסאות קרטון, המגן על המוצרים הארוזים בו. בדרך כלל אריזה בקופסאות קרטון, מיועדת למוצרים גדולים כמו מוצרי חשמל או אפילו רהיטים. אנשים העוברים דירה, מעדיפים לארוז את חפציהם בתוך קופסאות קרטונים בגלל העמידות של קופסאות אלה.

 

אריזות מתנה

האריזה אינה רק פונקציונאלית אלא חלק מרכזי מהמתנה עצמה. ישנה חשיבות גדולה להתאמה של אריזה למוצר מסוים. האריזות הפופולאריות ביותר, הן אריזות המתנה דהיינו, אריזות מנייר, אריזות משי, אריזות צלופן, ובעצם כל סוג של נייר אריזה, שיוסיף נופך מיוחד למתנה שאתם קונים.

 

אריזות מזון

חומרים ומוצרים רבים, נדרשים להיות אטומים טרם אריזתם, בעיקר לאריזה של מוצרי מזון. לרוב, מוצרי מזון כדאי לארוז באריזות פלסטיק, אריזות זכוכית או אפילו אריזות נייר, אם מדובר על חומרים ומוצרים יבשים, שלא זקוקים לטיפול מיוחד. כשמדובר על מוצרי מזון המתקלקלים במהירות, יש צורך לארוז אותם באריזות מיוחדות שישמרו על טריות המזון כמה שיותר זמן.

 

אריזות תרופות

אריזה של תרופות צריכה להיעשות בזהירות מרבית, בכדי להגן על התרופות, ולהעניק להן חיי מדף ארוכים. תרופות נארזות בפס ייצור ולוקח להן זמן עד שהן מגיעות לחנויות השונות או לבתי המרקחת, ומשם לצרכן. על מנת שהתרופות ישרדו את כל הזמן הזה, אריזה של תרופה תהיה אטומה לאוויר ולרטיבות, כדי שהחומרים הפעילים בתרופה יישמרו ויהיו מוגנים.

 

אריזות ירוקות ומודעות לסביבה

בשנים האחרונות יש מודעות הולכת וגוברת לחומרים ומוצרים הפוגעים באיכות הסביבה. צרכנים נוטשים חומרים המזיקים לסביבה, ועוברים לצרוך מוצרים ירוקים. כך גם בנושא האריזות. עד לפני כמה עשורים אריזות פלסטיק היו נפוצות ביותר, עד שהתגלה כי שקיות הניילון כלל לא מתכלות וגורמות לזיהום סביבתי חמור . בשנים האחרונות, עברו יצרני האריזות לעבוד עם חומרים ומוצרים ידידותיים יותר לסביבה, כמו אריזות מנייר ממוחזר או אריזות מבד, הנמכרות בכל רשתות החנויות הגדולות.

 

אריזות בהתאמה

בכל מקרה, יש צורך להתאים את האריזות אל המוצרים שהן מכילות. יש אינסוף חומרים היכולים לשמש כחומרי גלם לאריזות, אבל, יש להקפיד על שמירת המוצרים, איטום המוצרים וכמו כן הקפדה על שלמות המוצרים הארוזים כשמדובר בחפץ שביר.
רשימה מפורטת של מומחים בתחום תוכלו למצוא במערכת סינונים מתוחכמת לאיתור מומחים לחומרי אריזה.

 

>>בואו להתעדכן במחירון חומרי אריזה ומוצרי אריזה.

 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא חומרי אריזה, מוצרי אריזה
האם המאמר עזר לך?