כתבות בנושא אינטרקום - תמונת אווירה

אינטרקום עם טלוויזיה - לראות את האורחים, ולהרגיש בטוחים

הימים שבהם מישהו צלצל בפעמון או הקיש על הדלת, ודרי הבית הציצו דרך חור המנעול או דרך העינית, חלפו מהעולם. הסיכונים גברו, הצורך באבטחה ובפרטיות גבר והאלטרנטיבות התרבו. כיום, כמעט לכל אחד יש אינטרקום שמאפשר לאורחים לצלצל ולאותת שהגיעו, עוד בעודם בכניסה לבניין או מחוץ לשער. לבעלי הבית מאפשר האינטרקום לסנן אורחים בלתי קרואים, ולהגן על עצמם מפני סכנות. מה זה אינטרקום עם טלוויזיה? אילו סוגי אינטרקום טלוויזיה מוצעים בשוק, ולמה בכלל צריך אינטרקום מצלמה?

בכתבה זו:
מה זה אינטרקום עם טלוויזיה? | למה צריך אינטרקום עם טלוויזיה? למה זה טוב? | איך בוחרים אינטרקום עם טלוויזיה?

בראשית המאה הקודמת, המחשבה על כך שנוכל רק להרים את הראש ולהביט במסך כדי לראות מי בא לבקר, הרגישה כפנטזיה. עם השנים, התקנת מצלמות אבטחה הפכה לדבר שבשגרה בבתי עסק, בבנקים, במפעלים, במשרדי ממשלה  ובחנויות. לא חלף זמן רב, והאפשרות לתעד את מי שמתקרב אל ביתנו, ולהציץ בו בטרם ייכנס, הפכה לנחלת הכלל. כיום, בכל בית שני יש אינטרקום עם טלוויזיה, שמכונה גם אינטרקום מצלמה או אינטרקום וידאו. 

מה זה אינטרקום עם טלוויזיה?

מערכת אינטרקום עם טלוויזיה כוללת כמה חלקים:
חלק ראשון הוא פאנל האינטרקום. לרוב כולל פאנל זה לוח מקשים עם מקשים לחיצים שעליהם מוטבעות ספרות. בלוח זה  אפשר להתקין קודן המאפשר את פתיחת המנעול על ידי לחיצה על קוד. הקוד שיוביל לפתיחת השער או הדלת ידוע רק לדיירי הבית, וכל היתר יצטרכו להיכנס על ידי צלצול בפעמון או על ידי לחיצה על כפתור קריאה. על הלוח יש גם מקש של פעמון,  שהמבקר לוחץ עליו ומאותת לבאי הבית לפתוח לו את השער או את הדלת. עם הלחיצה על אותו פעמון או על כפתור הקריאה,  נדלק המסך בבית או במשרד, ומתחיל שיח בין האורח למארח. בסופו מחליט המארח אם לאפשר את כניסתו של האורח לביתו  או למשרדו.
החלק השני של האינטרקום כולל מצלמה שמורכבת לרוב על פאנל האינטרקום לצד הלחצנים וליד הקודן. המצלמה מתעדת את  מה שמתרחש מחוץ לבית או מחוץ לדלת. יש מערכות אינטרקום המגיעות עם יותר ממצלמה אחת.
החלק השלישי של האינטרקום כולל מסך. זוהי הטלוויזיה. על המסך מופיעה הדמות שנמצאת מחוץ לשער או לדלת, וכל מה שמשתקף מהמצלמה ונקלט בעדשתה, מוקרן על מסך זה. יש מערכות אינטרקום המגיעות עם יותר ממסך אחד. 
החלק הרביעי של מערכת האינטרקום מורכב מהאפרכסת ומהלחצנים לצדה המאפשרים את פתיחת השער. זו יכולה להיות  אפרכסת מיוחדת השייכת רק למערכת האינטרקום שכוללת שפופרת ולחצנים מתאימים, או כזו שהיא למעשה הטלפונים הנייחים אצלכם בבית. מערכת אינטרקום הכוללת מתאם בין מערכת האינטרקום ובין מערכת הטלפוניה בבית, היא מאוד נפוצה ומבוקשת. שימוש במערכת זו רותם את כל נקודות הטלפון בבית, והופך אותן לחלק ממערכת האינטרקום - ליחידת אינטרקום  מתוחכמת המאפשרת שיח עם האורחים, וכן תפעול הדלת או השער מרחוק. חלק ממערכות האינטרקום יכולות להתחבר גם  לטלפון סלולרי. הלחצנים על אפרכסת המערכת או על הטלפונים הנייחים בביתכם מאפשרים פתיחת הדלת ו/או שער הכניסה  לבית מרחוק. הם מונעים מדיירי הבית את הצורך לקום אל הדלת או לצאת אל השער כדי לקדם בברכה את פני האורחים.

למה צריך אינטרקום עם טלוויזיה? למה זה טוב?

1. אינטרקום מצלמה מקנה ביטחון, שלווה, שקט, פרטיות ותחושה של שליטה. דמיינו מצב שבו הילדים לבד בבית, ואז דמיינו שמולם יש אינטרקום מצלמה, והסיקו לבד את החשיבות של העניין. 
2. אינטרקום מצלמה מסייע לסנן אורחים בלתי קרואים.
3. אינטרקום מצלמה מראה בזמן אמת מה קורה בחוץ, והוא העיניים שלכם על השביל, על המדרכה, בלובי או בשביל  הגישה.
4. כאשר יש פונקצייה מתאימה למערכת האינטרקום, המצלמה המצויה בה יכולה לא רק לתעד, להידלק ולשקף את הקורה בחוץ בזמן אמת אלא היא יכולה גם לתעד ולהקליט את הנעשה. כשבכל רגע מתועד מה קורה, אז קל מאוד,  במקרה הצורך, לשחזר ולהבין מה בדיוק קרה והיה.

איך בוחרים אינטרקום עם טלוויזיה?

יש הרבה סוגי אינטרקום מצלמה השונים זה מזה בכל מיני מאפיינים. יש לא מעט שיקולים שיסייעו לכם לבחור את האינטרקום המיטבי עבורכם, ולא מעט דברים שיש לקחת בחשבון בעת שבוחרים את המצלמה שתקבל את פני האורחים שלכם, בבית, בעסק, בחנות או במשרד.  
בין השיקולים המסייעים להכריע בהתאמת האינטרקום עבורכם, בולטים השיקולים הבאים:
 
1. סוג האינטרקום: יש כמה סוגים פופולאריים של מערכות אינטרקום, שהבולטים ביניהם כוללים: אינטרקום לאפרכסת,  המחובר לאפרכסת ייעודית ששייכת למערכת האינטרקום ומאפשרת שיח בין האורחים ובין המארחים, ואף לשלוט במנעול של השער ו/או דלת הכניסה; מערכת אינטרקום לקו טלפון, המחוברת למערכת הטלפוניה של הבית,  ומאפשרת שימוש בכל טלפון כביחידת אינטרקום שבאמצעותה אפשר לנהל שיח בין האורחים למארחים, ואף לשלוט במנעול של השער ו/או דלת הכניסה; אינטרקום וידאו שגם מתעד ומקליט את מה שמתרחש בחוץ, ולא רק משקף  בזמן אמת את הנעשה; אינטרקום עם או בלי קודן; אינטרקום קווי, שחלקיו השונים מחוברים זה לזה בחוטים או  אינטרנט אלחוטי. לצד כל אלה יש גם אינטרקום פנימי שנועד לצורכי תקשורת פנים, ומאפשר לאנשים ליצור קשר כשהם בחדרים שונים, מבלי להזדקק לטלפון או לסלולרי. מערכת אינטרקום פנימי מתאימה למשרדים, לחברות וגם למשפחה שמתגוררת בבית גדול ומרובה חדרים, או, למשל, כשיש צורך לשים אינטרקום בחדר ילדים או בחדרם של הורים מבוגרים הזקוקים להשגחה. 
 
2. הצרכים הקיימים ומטרות התקנת האינטרקום: זהו השיקול המרכזי ביותר בעת בחירת מערכת אינטרקום. לפני הבחירה, שאלו את עצמכם מה אתם מחפשים וצריכים? ככל שהצרכים "רציניים" יותר, כך גם המערכת תצטרך להיות איכותית, מתוחכמת ובעלת יכולות גבוהות יותר. התשובה לשאלה זו תכריע לא רק איזו מערכת אינטרקום לקנות אלא גם: אילו אביזרים נלווים להתאים לה, כמה מסכים היא תכלול, כמה מצלמות, אם היא תהיה אלחוטית או לא והרשימה עוד ארוכה. 
 
3. סוג המצלמה ויכולותיה: כל מערכת אינטרקום עם טלוויזיה כוללת מצלמה. המצלמות במערכות השונות נבדלות באיכותן, ויש לקוחות שחשוב להם כי המצלמה במערכת האינטרקום שלהם תהא איכותית ביותר. יש כל מיני סוגים של מצלמות המותקנות במערכת האינטרקום - פשוטות או מתוחכמות יותר, מצלמות שחור לבן או צבעוני, סמויות או גלויות וכאלה עם יכולת הקלטה או ללא יכולת הקלטה, אלא רק ראייה בזמן אמת. 
 
4. סוג המסך וגודלו: מערכת האינטרקום כוללת, כאמור, גם מסך, והוא בפני עצמו משמש שיקול חשוב בבחירת מערכת אינטרקום. המסכים במערכות האינטרקום השונות נבדלים זה מזה בגודל, באיכות, בסגנון ועוד. יש מסכים קטנים וגדולים, שטוחים או רגילים, בטכנולוגיית LED או HD. בכל מערכת אינטרקום אפשר לקבל יותר ממסך אחד, תמורת תוספת תשלום. 
 
5. עזרים נלווים: שיקול נוסף המשפיע על בחירת האינטרקום, הוא העזרים הנלווים, המערכות התומכות והפונקציות של מערכת האינטרקום. כל אלה משפיעים על איכותה ועל כדאיותה של מערכת האינטרקום, ובמיוחד על התאמתה לצרכים שלכם. בין הפונקציות המיוחדות והעזרים הנלווים שאינם שגרתיים, בולטות הפונקציות הבאות: לדים לראיית לילה, המשפרים את היכולת להבחין בחשיכה במי שבא לבקר; קורא אצבע; מערכת זיהוי ביומטרית (טביעת אצבע, זיהוי פנים, זיהוי רשתית העין, קורא כף יד); כיתוב שם מואר; וידאו דו צדדי; קורא קרבה ועוד. 
 
6. היצרן של האינטרקום: מומלץ מאוד לקנות אינטרקום של חברה מוכרת, ולא להתפתות לאינטרקום במחיר מוזל בלי "אבא ואמא" מוכרים. בין החברות שמייצרות אינטרקום עם טלוויזיה, המובילות בתחום הן: קוקום, ויסוניק, תדאור, אינטק, ידרום, קומקס ולוגיפון.
 
7. איכות המערכת מבחינת הרכב חומרים: מערכת האינטרקום צריכה להיות איכותית, לא רק מבחינה "פנימית" אלא גם חיצונית. כך, למשל, מומלץ שפאנל האינטרקום המוצב בחוץ יהיה מאלומיניום או מנירוסטה כך שיוכל לשרוד את פגעי מזג האוויר. 
 
8. מסגרת התקציב: איך לא? גם בעת בחירת אינטרקום התקציב הוא מגבלה רצינית ומשמש כשיקול מכריע.
 
9. אחריות: יש לרכוש מערכת אינטרקום עם אחריות לתקופה ארוכה ככל האפשר. 


 

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools