כתבות בנושא רשתות - תמונת אווירה

רשתות צל באירועים - פחות חם, הרבה יותר נעים

כשעורכים אירוע בחוץ מרוויחים אוירה, נוחות, טבע ונוף, אבל עלולים גם להפסיד, בעיקר בגלל השמש. שמש יוקדת היא אורחת לא ממש רצויה באירוע. אנשים לא רוצים לסבול, להזיע, להתבשל ולהיכוות. על כן, כל אירוע בחוץ שאיננו בשעות החשיכה, חייב להתהדר ברשת צל יעילה. מה הן אופציות ההצללה באירועים? אילו רשתות צל אפשר למצוא? איך משתמשים בסוגים השונים של רשתות הצל ומי צריך את זה בכלל? כל התשובות במדריך מפורט על הרשת שתציל (ותצל) את האירוע שלכם, ותצנן את האורחים.

בכתבה זו:
פתרונות הצללה | סוגי רשתות צל | מהם היתרונות של רשתות צל? | איך מתאימים את רשת הצל לצרכים של בעל האירוע?

אתם חושבים שעות על האירוח ועל הפרטים הקטנים, משקיעים במיטב התבשילים (או הקייטרינג), מתהדרים במחלצות שיבטיחו הופעה בלתי נשכחת, בוחרים את פסקול האירוע ועושים הכול כדי שמי שיגיע ייהנה. אולם, גם אם הכול יהיה מושלם  אבל יהיה חם תיכשלו במשימה והאירוע שלכם ייחשב ללא מוצלח. חום הוא הורס אירועים ידוע, ובגללו כל מאמציכם לאירוע טוב יעלו בתוהו. 
אם האירוע שלכם - ולא משנה באיזה גודל הוא ומה טיבו (אירוע עסקי, יום הולדת, ברית מילה, בר מצווה, מפגש משפחתי, חינה, חתונה, מתחם מכירות) - מתקיים בשעות הצהריים (11:00-18:00) אתם חייבים פתרון הצללה. בוודאי אם מדובר בחודשי האביב, הסתיו וכמובן הקיץ. אגב, גם בחורף יש ימים של שמש, ואם תנצלו יום יפה לאירוע לא בטוח שלא תזדקקו למערכת הצללה כדי להנעים את שהיית האורחים. 
אז אחרי שהבנו שחייבים צל כדי שיהיה נעים, נבחן מהם פתרונות ההצללה הקיימים:

פתרונות הצללה

כל מי שעורך אירוע בחוץ - על מדשאה, בחצר האחורית, על שפת הבריכה או אפילו בחוף הים - מחפש אחר פתרונות הצללה. בין הפתרונות הקיימים יש שמשיות, אוהלים אמריקאיים (מתאימים יותר לחורף) ורשתות צל. רשתות צל הן הפתרון האולטימטיבי והמתאים ביותר לכל אירוע, ומערכת הצללה הכוללת רשת צל היא היעילה ביותר, במיוחד אם האירוע כולל יותר ממספר מצומצם מאוד של אנשים, ובוודאי אם הוא מתקיים בשעות שבהן השמש קופחת (לפני 18:00 בערב).

סוגי רשתות צל

יש מגוון עצום של רשתות צל לאירועים. אפשר לחלק את הרשתות הללו לקבוצות לפי מאפיינים מסוימים:
 
1. רשת צל קבועה, או רשת צל להשכרה: רשת צל יכולה להיות שלכם. הכוונה שאתם יכולים לקנות אותה כך שלאחר האירוע שיתקיים בחצר ביתכם, תוכלו להמשיך ליהנות מגינה מוצלת. אם אין ברצונכם לקנות רשת צל, או שהאירוע אינו מתקיים בחצר שלכם, תצטרכו לשכור רשת צל. מדובר ברשת צל זמנית שמתקינים אותה לקראת האירוע ומפרקים אותה בסיומו. אנחנו נתמקד ברשתות צל להשכרה ולא בפתרונות הצללה קבועים כמו: סוככים, שמשיות, מבני מתיחה, גגות לפרגולות וכדומה. התקנת רשתות צל לאירועים היא אד הוק - למטרה מסוימת ולתקופה מוגבלת בזמן. אגב, זמן זה יכול להימשך אפילו חודש ימים. יש אירועים שמתקיימים יותר מכמה שעות, כגון ימי פעילויות לעובדים, אירועי חברה, אירועי מכירות, ירידים שונים, שווקים וכדומה. 
2. סוג הבד: רשתות צל להשכרה מיוצרות ממגוון של בדים, ותוכלו לבחור את רשת הצל המתאימה עבורכם. 
3. צורת רשת הצל: יש רשתות צל להשכרה במגוון צורות - מלבנים, כיפות, מתומנים, משולשים וכדומה. 
4. גודל רשת הצל: רשתות צל להשכרה מוצעות במגוון גדלים, לפי דרישת הלקוח.
5. צבעים שונים: יש רשתות צל להשכרה במגוון צבעים. 

מהם היתרונות של רשתות צל?

1. אפשרות של מענה לצורכי הלקוח: כל חברה המציעה רשתות צל להשכרה מתאימה אישית את רשת הצל לצורכי הלקוח ולתנאי השטח. 
2. מהירות הקמה ופירוק: אם תשכרו רשת צל לאירוע שלכם, תוכלו לבקש מהחברה המספקת את הציוד לאירועים להקים עבורכם את הרשת. חלקכם יעדיפו לחסוך עלויות, ולהרכיב את הרשת בעצמכם. אנחנו לא ממליצים על כך. החיסכון אינו גדול, ומלאכת הרכבת הרשת - בטח אם מדובר ברשת צל גדולה - איננה פשוטה. רשתות קטנות יותר קלות מן הסתם להקמה, אבל אז הכול תלוי בזמן הפנוי שיש לכם, וביכולות שלכם בתחום הקמה וקיבוע. לא לכולם זה פשוט, והסיכון לא מינורי. רשת צל שמתעופפת באמצע אירוע, או קורסת על ראשם של אנשים, עלולה לגרום לא רק למפח נפש אלא לפגיעה של ממש. 
3. מחיר סביר.
4. בטיחות: רשתות צל הן בטוחות לשימוש. הקפידו לבחור רשת צל המורכבת מבדים שעברו טיפול והחדרת חומרים  מעכבי בעירה וכזו שנהנית מתן תקן מחמיר. רצוי תו תקן ישראלי.
5. יעילות: רשתות צל איכותיות מצליחות להצל וליצור מתחם נעים וקריר.

איך מתאימים את רשת הצל לצרכים של בעל האירוע?

בבחירת רשת צל להשכרה חשוב לשים לב לדברים הבאים:
 
1. סוג הבד: חשוב מאוד לבחור בבד שלא רק מצל, אלא גם מסנן את קרני השמש; בד נשים שהאוויר יעבור דרכו. בד אטום שמונע יציאה וכניסה של אוויר אמנם מצל, אבל גורם ללכידת האוויר בפנים, ולחימום כל המתחם המקורה. במקום חלל מאוורר, מוצל ונעים תקבלו כבשן שמרתיח את האוויר החם ממילא. על כן בררו כי מדובר בבד נושם ומתאים. מומלצים בדים כגון, לייקרה, פוליאסטר או דריל (כותנה).
2. גודל: יש לחשוב כמה אנשים ינכחו באירוע, על איזה שטח רוצים להתפרס וחשוב להביא בחשבון את כל השיקולים החשובים: איפה יישבו, איפה יאכלו, איפה ירקדו, איפה יעמדו, איפה יתמנגלו ואיפה תהיינה פעילויות. חשוב שכמה שיותר שטחים יהיו קרירים ומוצלים.
3. היבט עיצובי: חשוב מאוד שהרשת שתבחרו תהיה לא רק איכותית אלא גם נאה, ושמתיחתה לא תפגע בעיצוב הכולל של האירוע. רשת צל מעוצבת עם שיק וסגנון ייחודיים שמשתלבת בהיבטים העיצוביים של האירוע, אינה קשה להשגה. אם תבחרו רשת צל לבנה למשל באירוע חתונה, או רשתות צל מתומנות וצבעוניות במתחם מכירות, תוכלו לרתום את פתרון ההצללה כך שיוסיף חן, אוירה ויופי וישלים את העיצוב של האירוע. 
4. בטיחות: כבר המלצנו לכם להקפיד לבחור רשת צל המורכבת מבדים עם מעכבי בעירה, וכזו שנהנית מתן תקן (רצוי ישראלי) מחמיר. כמובן שאל תתפשרו על בד מסנן קרינה.
5. נוחות הקמה ופירוק: אם תבחרו להקים את הרשת בעצמכם, ודאו כי היא מגיעה עם מערכת הקמה נוחה, כגון, טבעות עיגון לקשירה נוחה, עמודים תומכים, יתדות וכדומה.
6. עמידות: ודאו כי הרשת עשויה מחומר עמיד, כי תפירתה נכונה וכי היא עמידה ברוחות חזקות. לרוב, רשתות צל עם תו תקן ישראלי אותנטי עומדות במשימה זו בכבוד.
7. התחשבות בתנאי השטח: כשבוחרים רשת צל, יש להתאימה לתנאי השטח במתחם המדובר. יש להתחשב בין היתר במשטח שעליו יעמדו יתדות הרשת (חול, אדמה אספלט), באפשרויות קשירתה באוויר, ברוחות באזור ועוד. 
לסיכום, רשתות צל הפכו לאביזר חובה בכל אירוע חוץ. יש מגוון רחב של רשתות צל במגוון צבעים, במבחר גדלים ומבדים שונים. בחרו רשת צל איכותית, יעילה, עמידה ובעלת תו תקן מחמיר, והתאימו אותה לצורכיכם. כך תיצרו מרחב נעים, קריר ומוצל שיאפשר לאורחים שלכם ליהנות מהאירוע. 

>> לאיתור חברות להתקנת רשתות בכל הארץ.


scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools