כתבות בנושא רשתות - תמונת אווירה

רשתות נגד יתושים - חיוניות ומומלצות, למניעת עקיצות

הקיץ הגיע ועם השמש, הים, הגלידה והבריכה הגיעו גם החברים הפחות נעימים שלנו - היתושים. הם מזמזמים ומפריעים את מנוחתנו, מוצצים את דמנו ופוצעים את ילדינו (אין מי שמצליח לשכנע ילד לא לגרד עקיצת יתוש). קו ההגנה הראשון מפני יתושים, שהוא גם יעיל, גם חיוני וגם פשוט להתקנה, הוא רשת נגד יתושים. מומלץ בכל בית בישראל - בכל חלון ובכל דלת - ובייחוד כשמדובר בבית פרטי. אילו סוגי רשתות נגד יתושים יש בשוק? איך נדע להתאים לחלונות ולדלת רשת מתאימה, ומה צריך לבדוק כשבוחרים רשתות לחלונות?

בכתבה זו:
מה משפיע על בחירת רשת נגד יתושים? | כמה זה עולה לנו?

בשוק יש מגוון רחב של רשתות לחלונות ודלתות רשת. אפשר לנסות ולחלק את מבחר סוגי הרשתות נגד יתושים לכמה קבוצות, ולמיינן לפי סוגים, כך:

1. רשתות במגוון צבעים: לכולנו מוצעות להתקנה רשתות נגד יתושים בגוונים שונים. יש רשתות אלומיניום "מסורתיות" בצבעים אפורים. הצבע האפור של הרשת מגיע בגוון משתנה לפי בחירתכם - אפור בהיר או אפור כהה. יש גם רשתות לבנות, וכן רשתות מאוד מיוחדות ויוצאות דופן - רשתות שקופות. מדובר על רשתות המיוצרות מסיבי זכוכית ופוליאסטר. 
2. רשתות נגד יתושים מחומרים שונים: ביניהם, פוליאסטר, P.V.C, אלומיניום וכדומה.
3. רשת פליסטה: רשת מתקפלת כאקורדיון בעת הפתיחה שלה, והיא נבדלת ושונה מהרשתות המסורתיות.
חלון עם רשת ירוקה
מגוון רחב של רשתות נגד יתושים.

מה משפיע על בחירת רשת נגד יתושים?

על השאלה האם חייבים רשת נגד יתושים בבית אין צורך להתעכב. כולם מסכימים לגבי נחיצותן של רשתות נגד יתושים בכל חלונות הבית. השאלה היותר מורכבת היא אילו רשתות לחלונות כדאי להרכיב.
הפתרון מתחיל בפניה למי שמספק שרותי התקנת רשתות לחלונות, והזמנת נציג מטעמו לייעוץ. אחרי שהנציג יקבל מכם כמה שיותר נתונים, הוא יוכל לסייע לכם להסיק אילו רשתות יעילות ביותר עבורכם. 
בין השיקולים המשפיעים על בחירת רשתות לחלונות בולטים השיקולים הבאים:
 
1. יעילות ומענה על צורך: כל רשת לחלון אמורה בראש ובראשונה למנוע כניסת חרקים, זבובים, יתושים ומזיקים. במשימה זו עומדות רוב הרשתות בכבוד. אם מתעורר צורך נוסף, כמו לדוגמה מניעת חדירת אבק ולכלוך דרך הרשת, זה בהחלט אפשרי (אבל גם יעלה לכם יותר). רשת לחלון עם חורים צפופים במיוחד תתאים למשל לאנשים הסובלים מאלרגיות, ותסייע במניעת חדירת אבקנים לביתם. 
2. מיקום הרשת: אם מדובר בבית פרטי ולא בדירה, חייבים לתת את הדעת קודם כול על התקנת דלת רשת. רבים מאתנו יושבים בדלת פתוחה כדי שתתאפשר זרימת אוויר מכל הכיוונים אל הבית. גם כשמגיעים אורחים וכולם יחד יושבים בחצר הקדמית, לרוב דלת הכניסה נשארת פתוחה. בבית פרטי גם חלונות ההזזה ביציאה לחצר מחייבים רשתות הניתנות להזזה ומשתלבות בחלון היציאה לגינה ו/או לחצר האחורית. 
בשני המקרים הללו מדובר בדלתות רשת. לדלתות רשת מאפיינים שונים מרשתות לחלונות, וזאת משום שמטרתה של דלת רשת היא לא רק מניעת כניסת יתושים וזבובים אלא מניעת כניסה גם מחיות אחרות. חשוב שיהיה מדובר ברשת סופר חזקה ועמידה, שלא נכנעת בקלות לנשיכות ולשריטות של חיות. יש דבר כזה. רשת שכזו מכונה “רשת חיות”, והיא גם מתאימה לבית שבו יש חיות מחמד, ושהרשתות בו צריכות לעמוד בנטל ההשתעשעות של החיות חדות השיניים וארוכות הציפורניים (כלב וחתול).
בנוסף לכך, שלא כמו רשתות לחלונות, דלת רשת תיפתח ותיסגר הרבה יותר, ולכן יש לוודא שדלת הרשת תהיה נוחה לשימוש, להזזה, לפתיחה ולסגירה. כמו כן, עליה להיות עמידה בפני רוחות ומשום ששטח פניה גדול. 
יתרה מכך, משום שדלתות רשת, בוודאי אלה שפונות לחצר, הן גדולות במיוחד, הן חייבות להיות כמה שיותר שקופות, כך שאפשר יהיה לראות את הנוף; כמה שיותר אווריריות כדי לאפשר ליהנות מהבריזה גם בעת ישיבה בסלון; כמה שיותר צפופות כדי למנוע חדירה של חול ואבק.
3. איכות הרשת: כשאתם בוחרים רשת נגד יתושים, ודאו שמדובר ברשת איכותית. 
איכות נמדדת לפי כמה מאפיינים עיקריים: צפיפות, עמידות, נוחות שימוש, יעילות ושקיפות. 
א. גודל החורים וצפיפות הרשת: יותר צפוף יותר יעיל.
ב. עמידות: רשת איכותית היא רשת עמידה, כזו שלא נקרעת בקלות ושלא נפערים בה חורים. העמידות היא בפני רוח, ילדים קטנים (מכות, תקיעת אצבעות וכדומה) ומגע של חיות (שריטות ונשיכות). מי שיודע שהרשתות בביתו חשופות לפורענות, סביר שיבחר בדלת רשת המורכבת מרשת חיות - רשת חזקה פי שבע. 
ג. חדירת לכלוך: רשת איכותית מונעת לא רק חדירה של יתושים, זבובים ושאר מרעין בישין, אלא מונעת גם חדירה של אבק ולכלוך.
ד. שקיפות ונוף: רצוי לבחור רשתות כמה שיותר שקופות המאפשרות הכי הרבה חדירה של אור ואוויר, מבלי שזה יבוא על חשבון חסימת חדירתם של חרקים, מזיקים, אבק וכדומה. 
4. התאמה לחלונות הקיימים ולמאפייניהם: מי שרק מחפש להתקין רשתות, ולא מחליף את כל מערכות החלונות בביתו, יהיה מוגבל ברשת שיבחר משום שהיא חייבת להתאים לחלון הקיים. 
5. מראה ועיצוב: בחירת הרשתות מושפעת לא רק מצורכי בני הבית ומאיכות הרשתות אלא גם ממראן. רשתות נגד יתושים יכולות להשתלב במראה הבית או לכל הפחות לא לפגוע בקו העיצובי השולט. בעת בחירת רשת יש להתחשב בצבע, בסגנון ובגודל הרשת, וכך להשפיע על מראהו הכולל של החלון. מראה יפה במיוחד יכול להתקבל בזכות רשת הפליסטה שנפתחת כאקורדיון, ואשר אין לה משקופים ושאר אביזרים התופסים חלל משמעותי. גם רשת שקופה משתלבת יפה בכל חלון.
6. תקציב: כמובן שמה שמשפיע זה כמה כסף אתם יכולים להשקיע. איכות, יופי וייחוד עולים יותר.
7. נוחות: רצוי שבהיותה פתוחה, תשאיר הרשת חלל גדול לא מנוצל ושהמשקופים שלה יהיו צרים ובהירים, כך שנוכחותה לא תשתלט על החלל. היא צריכה גם להיות מותקנת כך שהיא תהיה קלה לפתיחה ולסגירה וגם קלה לניקוי.
8. אחריות: מתקיני רשתות מעניקים ללקוח אחריות על הרשת לפי סוג הרשת שנבחרה. רשתות איכותיות יותר (כגון רשתות אלומיניום או "רשת חיות") לרוב מגיעות עם תקופת אחריות ארוכה יותר. 
9. סינון של קרני השמש המזיקות: רצוי מאוד, במיוחד בחלונות החשופים לקרינה ישירה של השמש, כמו אלה הסמוכים למקום מושבם של בני הבית (חדר הילדים, אם יש תינוק שישן שם בחלון פתוח את מנוחת הצהריים, הסלון, המטבח, חדר האוכל), לבחור ברשתות מחומר מסנן קרינה עם הגנה מפני UV. 
חלונות עם רשת נגד יתושיםהרשתות משנות את צבען כשמצטבר עליהן אבק. נקו אותם.

כמה זה עולה לנו?

ככל שהרשת לחלון מיוחדת יותר, ייחודית יותר ואיכותית יותר, כך היא תעלה יותר. רשתות נגד יתושים זולות במיוחד, הן לרוב רשתות כהות העשויות מ-P.V.C שאינן מסננות UV. הן מגיעות לרוב ללא תקופת אחריות. הן מאוד יעילות מבחינת מניעת חדירה של יתושים, זבובים וחרקים, אך לא מונעות חדירת אבק ולכלוך; הן אינן יפות מראה, ולכן לא משתלבות בעיצוב הבית; הן גסות למגע, די עמידות לרוח ומכות, אך לא עמידות בפני נשיכות ושריטות של בעלי חיים.
רשתות לא מאוד יקרות אשר הן גם יעילות, גם מגיעות עם אחריות (בדרך כלל לשנה), גם יחסית עונות על הצורך בנוף, בחדירת אוויר ובמראה סביר, הן רשתות אלומיניום המיוצרות בארצות הברית. אותן רוב האנשים בוחרים.
מי שמוכן לשלם יותר, לרוב יבחר ברשתות נגד יתושים שהן מאוד ייחודיות ויוצאות דופן כגון: רשת שקופה, רשת פליסטה (יקרה ב-30% מרשת נגד יתושים רגילה), רשת סופר צפופה למניעת חדירת אבק ולכלוך, רשת בעלי חיים וכדומה. 
לסיכום, בקיץ הישראלי כל אחד מאיתנו חייב להצטייד בנשק האולטימטיבי נגד יתושים - רשתות לחלונות. את הרשתות, המגיעות בצבעים, חומרים, סגנון ומאפיינים שונים, יש לבחור בהתאם לצרכים ולתקציב. 
איש עם רשת על הראש
לכל מקרה שלא יהיה.

>> לאיתור מתקיני רשתות בכל הארץ.


scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress iconwhatsapp icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools