חברת הסעות - מה כדאי לבדוק לפני ששוכרים חברת הסעה

בארצנו הקטנטונת פועלות חברות הסעות רבות, המספקות מגוון שירותי הסעה למגוון קהלי יעד ולמגוון צרכים. במאמר זה נסקור את שירותי ההסעה הנפוצים ואת הדברים שכדאי לבדוק היטב לפני שאתם בוחרים באחת מחברות ההסעות הרבות.
כניסה לרשימת ספקים ובעלי מקצוע בסיווג חברות הסעות

בארצנו הקטנטונת פועלות חברות הסעות רבות, המספקות מגוון שירותי הסעה למגוון קהלי יעד ולמגוון צרכים. במאמר זה נסקור את שירותי ההסעה הנפוצים ואת הדברים שכדאי לבדוק היטב לפני שאתם בוחרים חברת הסעות.

 

שירותי חברת הסעות

חברת הסעות מספקת, בדרך כלל, את שירותי ההסעות הבאים:

הסעות לטיולים -  ישנן חברות הסעות המספקות שירותי הסעה בלבד (אוטובוס + נהג שיביאו אתכם אל היעד), וישנן חברות הסעות שישמחו לספק שירות מקיף הכולל גם סיוע בתכנון מסלול הטיול בהתאמה אישית לקבוצת המטיילים, אספקת מאבטחים, חובשים וכמובן - מדריכים מנוסים המכירים את שבילי הארץ על רזיהם.
השירות מתאים למוסדות חינוך ולמקומות עבודה, המעוניינים להעניק לתלמידים ולעובדים יום טיול (או יותר מאחד) מאורגן, מתוכנן וכיפי. ימים כאלה תורמים לגיבוש ולמצב רוח טוב בקרב העובדים והתלמידים, ולכן כל אימת שיש אפשרות - זה כדאי.
 
הסעות עובדים -
כיום, כאשר מקומות עבודה רבים נפתחים שלא במרכזי הערים אלא באזורי תעשייה חיצוניים להן, קשה יותר לעובדים להגיע עצמאית למקום העבודה, ועוד בזמן. לכן, במקומות עבודה רבים המעוניינים לשמור על המורל ועל התפוקה של העובדים (מקום רחוק = היתקעות בפקקים והגעה באיחור לעבודה) ישנם שירותי הסעה מאורגנים. שירותי הסעה אלה מתבצעים על פי תיאום עם חברת הסעות, כאשר ברוב המקרים נקבע מקום איסוף מרכזי אליו מגיעים כל העובדים, ומשם נוסעים יחד אל מקום העבודה. במקרים בהם מדובר בעיר גדולה יש בדרך כלל יותר מנקודת איסוף אחת, וגם כאשר מדובר בעובדים שיש לאסוף מיישובים קרובים אבל שונים - ההסעה בדרך כלל תגיע לכל יישוב ותאסוף משם את העובדים.

הסעות ילדים ותלמידים - על מנת לשמור על בטיחותם של התלמידים, מספקים מוסדות חינוך רבים שירותי הסעה לתלמידים. הדבר נפוץ יותר, כמובן, ביישובים שבהם אין מוסדות חינוך מתאימים, ועל ההורים לשלוח את הילדים לבתי ספר במקומות מרכזיים ורחוקים יותר, וגם במגזר הדתי, המספק שירותי הסעה לתלמידים בהיקף נרחב.

הסעות לאירועים - חברות הסעות רבות מספקות שירותי הסעה עבור בעלי האירוע המעוניינים שאורחים המתגוררים באותה עיר, למשל, יגיעו במרוכז. הדבר מקל על האורחים ומאפשר להם להגיע ישירות למקום האירוע, בלי להסתבך בדרך. החיסרון הגדול עבור מארגני האירוע הוא, שהרבה אורחים עוזבים את המקום בבת אחת.

הסעות נכים - חברות הסעות רבות מספקות שירותי הסעה לנכים, באמצעות רכבים המותאמים במיוחד לכך. הרכבים כוללים מעלונים להעלאת כסאות גלגלים והינם מרווחים דיים, על מנת שהנסיעה תהיה כמה שיותר נעימה, וכמובן - בטוחה.

 

איך לבחור חברת הסעות?

בטרם תבחרו את חברת הסעות מתוך המבחר הקיים, כדאי כמובן לשאול מכרים וחברים אם הם במקרה מכירים חברה טובה. אין כמו המלצות כדי להבטיח, עד כמה שאפשר, שירות טוב ואמין. גם אם אין בידיכם המלצות, הפרטים החשובים ביותר שעליכם לבדוק הם: התאמת הרכב לסוג הנסיעה, בחירת רכב מרווח דיו על מנת שלכל הנוסעים יהיה נעים וכמובן - ביצוע בדיקת בטיחות: בירור, עד כמה שאפשר, אם הנהגים שומרים על כל כללי הבטיחות ואם אין בעברם עבירות תנועה, וגם אם הרכבים עוברים בדיקות תקינות תקופתיות. אחרי הכול - אתם אחראיים כאן לא רק על חייכם, אלא על חיי אנשים נוספים, וחשוב ביותר לוודא שהנסיעה תהיה בטוחה.
אם מדובר בנסיעה ארוכה, אפשר לבקש מחברת ההסעות שברכב יהיו טלוויזיה ומערכת שמע, על מנת להנעים כמה שיותר את זמנם של הנוסעים.

>>בואו להתעדכן במחירון אוטובוסים ורכבים לטיולים והסעות.

נסיעה טובה! 
חזרה לרשימת המאמרים בנושא חברות הסעות
האם המאמר עזר לך?