438,734 עסקים | 234,302 חוות דעת
כתבות בנושא טלפונים סלולריים - תמונת אווירה

אייפון או גלקסי - השוואה ברמת הביצועים ואיכות הגלישה

מכשירי הסמארטפון מזמנים למשתמשים חוויה מסוג אחר בכל מה שקשור לרמת הביצועים, למהירות הגלישה, לאיכות הקול והשמע, לתצוגת מולטימדיה ועוד. המכשירים פותחו כך שהם משמשים כסוג של תחליף למחשב הביתי, ומפגינים יכולות גבוהות כמעט בכל פרמטר. כדי להשוות בין הדגמים סקרנו את היתרונות והחסרונות ברמת הביצוע.

בכתבה זו:
גלקסי S4 | אייפון 5S | בגזרת איכות הקול והשמע: | בגזרת המולטימדיה: | אז מהם היתרונות הבולטים של המצלמה של אייפון 5S? | ויש גם חסרונות? | ומה לגבי המצלמה ב-Samsung Galaxy S4? | יתרונות: | ומה לגבי חסרונות? | בגזרת הגלישה באינטרנט: | היתרונות הברורים של גלקסי S4 בגזרה זו כוללים: | היתרונות של אייפון 5S:

כולנו יודעים שהסלולרי שלנו הוא מזמן לא רק אמצעי שיחה אלא יומן, אמצעי בידור, מצלמה וחבר טוב וקרוב. על כל מכשיר מותקנים לא מעט יישומים המאפשרים לנו לגלוש באינטרנט, לכתוב, לקרוא, לצלם, להסריט, להשמיע מוסיקה ולצפות בסרטונים. על כן, גזרה חשובה ביותר בקרב הענקים היא ביצועיו של המכשיר, יכולותיו והמסוגלות שלו לתת ביצועים יעילים, מגניבים, איכותיים ומתאימים לצרכינו. הביצועים נמדדים דרך יכולות מיוחדות של המכשיר, זמן תגובה, אפשרויות וזמן גלישה, מעבר בין יישומים, טעינת משחקים, קצב התחלפות הפריימים ועוד. אז מי מהמכשירים יכול לעמוד בעומס, ואילו תכונות ייחודיות של אייפון 5S וגלקסי S4 גורמות לכל אחד מהם להביס את המתחרה?

גלקסי S4

הביצועים של המכשיר בהחלט איכותיים וראוי לציין כמה מהם:

 1. תגובה מהירה וזריזה לכל פקודה.
 2. מעבר חלק ומהיר בין מסכי הבית.
 3. מעבר מהיר מאד בין יישומים.
 4. זמני טעינת משחקים (גם כבדים ועמוסי גרפיקה) קצרים מהרגיל.
 5. יישומים ייחודיים מגניבים ושימושיים, ביניהם: פיצ'ר מובנה המאפשר לשלוט על נגן המוזיקה גם כאשר המסך נעול; חיישן ה-Smart stay שמונע מהמסך מלכבות כל עוד יש מי שמתבונן במסך; חיישן ה-Smart scroll שמאפשר גלילה של דפי אינטרנט ללא ידיים אלא רק באמצעות הזזה קלה של הראש למעלה ולמטה; פיצ'ר של Smart pause המפסיק ניגון של וידיאו כאשר לא מתבוננים במסך; תכונת ה-Air gestures המאפשרת להזיז טאבים ותמונות בגלריה בקלות רבה ולעתים ללא מגע יד; האפשרות של המסך לקלוט תנועת אצבע ממרחק של כמה סנטימטרים, מבלי לגעת במסך עצמו; חיוג אוטומטי כשהמכשיר מורם; השתקת צלצול על ידי הפיכה של המכשיר; נגן מוזיקה מובנה המכיל 15 מצבי אקולייזר עם אפשרות נוספת לכוון אקולייזר מותאם אישית; הפעלה קולית של המכשיר ועוד.

אייפון 5S

מכשיר זה בהחלט מככב מבחינת הביצועים. כל המשתמשים מדווחים על נחת וסיפוק ומסמנים וי בכל הקטגוריות:

 1. מהירות ותגובה זריזה.
 2. מעבר מהיר מאד בין יישומים.
 3. זמני טעינת משחקים (גם כבדים ועמוסי גרפיקה) קצרים מהרגיל.
 4. חיישני תנועה מתוחכמים שאף עוזרים לחסוך בחשמל.
 5. יישומים ייחודיים מגניבים ושימושיים, ביניהם: ספירת צעדים, מידע על שריפת קלוריות (מתאים לחובבי הספורט) ועוד.
ומה פחות הצליח?
זמן טעינת אתרים לגלישה לעתים ארוך, מה שהופך את הגלישה במכשיר לאיטית ומייגעת לפרקים.

בגזרת איכות הקול והשמע:

בעוד הסמארטפונים מתרבים כפטריות אחרי הגשם, ועוד-ועוד אנשים רוכשים להם אחד כזה נחמד, האוזניות והדיבוריות הרבה פחות פופולריות. כיום הרמקול של הסמארטפון מחליף את הדיבורית. איכות השמע בטלפון הסלולרי חשובה לא רק בעת נהיגה, אלא גם בעת שיחה של יותר ממשתתף אחד (ישיבה) וביתר ההזדמנויות בהם הידיים צריכות להיות חופשיות בשעת שיחה. יתרה מזאת, כאשר מדברים על איכות השמע במכשיר סלולרי, הכוונה היא לא רק לאיכות השמיעה של האדם שמעבר לקו כאשר השיחה על רמקול, אלא שמיעה הדדית של שני הצדדים בעת השיחה גם כשהרמקול כבוי. איכות השמע נמדדת גם באיכות השמיעה של מה שמתנגן - סרטים, סרטונים ומוסיקה המתנגנים במכשיר (סאונד). איכות גבוהה של שמע במכשיר מאפשרת שיחות קוליות צלולות, חזקות וברורות דרך האפרכסת או בעת שימוש ברמקול והאזנה לסאונד איכותי. אז איך שני המכשירים מתפקדים בגזרה הזו?

האייפון 5S בהחלט עומד במשימה בגבורה. רבים מהמשתמשים מדווחים על חוויה חיובית בהקשר של איכות הקול והשמע, הן בדיבור ישיר הן בדיבור על רמקול. גם השמיעה של מדיה במכשיר מאד איכותית.

גלקסי S4 עומד אף הוא במשימת איכות השמע בגבורה רבה, ומככב בכל האספקטים - שמיעת שיחה רגילה ועל רמקול ושמיעת מדיה. איכות הקול והשמע מעולה והסאונד נקי, ברור וחד, ללא רעשי רקע.

בגזרת המולטימדיה:

כאשר מדברים על מולטימדיה מתכוונים למצלמה של הסלולרי. היכולת לצלם, להסריט ולתעד, ללכוד רגעים מהחיים ואחר כך לצפות בהם באיכות גבוהה. כאשר בוחנים את איכות המצלמה של המכשיר הסלולרי, מתייחסים ליכולת לצלם מהר, לצלם כמה תמונות ברצף, להסריט באיכות גבוהה, לקבל איכות קול גבוהה בסרטונים המצולמים ולקבל תמונות חדות, מפורטות, ברורות ואיכותיות.

בגזרה זו נראה כי שני המכשירים הסלולריים מככבים - גם האייפון 5S וגם הגלקסי S4. באייפון 5S מדובר על שיפור משמעותי ביחס למכשירים מהדורות הקודמים שהמצלמות שלהם היו טעונות שיפור, ואכן זכו לו.

אז מהם היתרונות הבולטים של המצלמה של אייפון 5S?

 1. צילום מהיר מאד - תמונה תתועד תוך חלקיק שנייה.
 2. תיעוד לאורך זמן - במצלמה ישנה אופצייה ללחוץ לחיצה ממושכת על כפתור הצילום וכך לצלם עד כעשר תמונות לשנייה.
 3. התמונות המצולמות מתקבלות באיכות גבוהה מאד - מאד ברורות, מאד מפורטות וצבעיהן נאמנים לצבעי המקור.
 4. הפלאש במצלמה מאד יעיל, ונדלק מעצמו בעת הצורך בהתאם לתאורה סביב.
 5. הפלאש מורכב משתי נורות לד (ברוב המכשירים הסלולריים יש נורת לד אחת בלבד) שתפקידן ליצור אור בצבע המתאים לתנאי התאורה. זהו שדרוג משמעותי - האור הזה חם יותר ומיטיב עם הצילום, והוא שונה מהאור הלבן הבוהק והקר שמפיקים יתר המכשירים, מה שפוגע באיכות התמונות ועלול לשרוף אותן. 
 6. צילום וידיאו איכותי מאד.
 7. מתאפשר צילום וידיאו ברזולוציית Full HD.
 8. במצלמה ישנו פיצ'ר של "הילוך איטי".

ויש גם חסרונות?

כמובן. הלוא אין משהו מושלם. החסרונות בגזרת המצלמה של אייפון 5S הם המסך הקטן שמאד מקשה על הצפייה בסרטונים, ואיכות הקול בסרטונים המצולמים שרחוקה מלהיות חלומית.

ומה לגבי המצלמה ב-Samsung Galaxy S4?

יתרונות:

 1. מצלמה משוכללת ויכולת לצלם סטילס ולהסריט וידאו: המכשיר מצויד במצלמה ראשית ברזולוציית 13 מגה פיקסל המאפשרת גם לצלם סרטוני וידיאו ברזולוציית 1080p ובקצב פריימים של 30fps.
 2. תמונות איכותיות: בכל מכשיריה ובוודאי במכשיר החדש, חברת סמסונג התעלתה על עצמה - גלקסי S4 מצליח להפיק תמונות באיכות מדהימה ויוצאת דופן. התמונות טבעיות, ברורות, מפורטות ויוצאות באיכות של תמונות שצולמו במצלמה משובחת.
 3. עדשת המצלמה היא עדשה גדולה ביותר.
 4. הפלאש נדלק אוטומטית במידת הצורך.
 5. יש אפשרויות מתקדמות של בחירת מצב צילום בקלות וביעילות: צילום לילה, צילום ספורט וכן מצב "דרמה" - צילום אובייקטים בתנועה (צילום מהיר של הרבה תמונות בלחיצה ממושכת על כפתור הצילום).
 6. יש אפשרות מדהימה לצלם בו זמנית דרך המצלמה הראשית והמצלמה המשנית במכשיר. 
 7. גלקסי S4 מאפשר צילום וידאו איכותי ביותר - יש תמיכה במגוון פורמטים של וידיאו, ביניהם:MP4, DivX, XviD, WMV, H.264 ו-H.263. 
 8. מסך המכשיר גדול מאוד ואיכותי, מה שמזמן חוויית צפייה אדירה בסרטונים.
 9. הסאונד של הסרטונים - בין אם כאלה שצילמתם בעצמכם, ובין אם מדובר בקליפים, סדרות, חדשות, סרטונים או קטעים מיוטיוב, הוא לא פחות מנהדר.

ומה לגבי חסרונות?

למען האמת, לפעמים יש הפתעות ודברים אכן מושלמים. זה בהחלט משהו שניתן לומר על ביצועי המולטימדיה של גלקסי S4. אין בגזרה זו כל חיסרון בולט, ונראה כי כאן מוכרע הקרב בין המכשירים לטובת הגלקסי S4, אם כי מדובר בניצחון בנקודות ולא בנוק אאוט מוחלט.

בגזרת הגלישה באינטרנט:

עוד גזרה חשובה ביותר בעולם המכשירים הסלולריים החכמים היא הגלישה באינטרנט. ברוב הזמן שבו משתמשים מציצים בסלולרי, הם למעשה גולשים באינטרנט: קוראים אי מיילים, משוטטים באתרי חדשות, מחפשים מידע, צופים בסרטונים, מורידים מוסיקה, מבלים שעות בפייסבוק ועוד-ועוד (באמת יש צורך לפרט?). עובדות אלה הופכות את נוחות ומהירות הגלישה ברשת לפרמטר חשוב ביותר בבחירת סמארטפון. כדי לקבוע את איכות הגלישה באינטרנט, יש לבחון את נוחות השימוש וההפעלה, את הממשק, את מהירות ההורדה ומהירות ההעלאה של הקבצים, את המהירות והיעילות של הגלישה (היעדר תקיעות ותקלות) ועוד.

גם בגזרה זו הקרב בין הדגמים צמוד.

היתרונות הברורים של גלקסי S4 בגזרה זו כוללים:

 1. תמיכה מלאה ברשתות 3G והתאמה לכל הרשתות הסלולריות הפועלות בישראל.
 2. מהירות הורדה של 42.2Mbps, שזה ממש הרבה.
 3. מהירות העלאה של 5.76Mbps שזה ממש לא מעט.
 4. הגלישה באינטרנט חלקה, מהירה ולגמרי נעדרת תקלות. 
 5. אתרים וסרטונים (לרבות אתרים כבדים במיוחד, וסרטונים מבוססי סטרימינג) נטענים בזכות השיפורים במכשיר במהירות מספקת. 
 6. במכשיר יש אופציית סנכרון מהיר עם תיבות הדואר האלקטרוני של Gmail, ויש גם תמיכה מלאה ב-Exchange של מיקרוסופט.
 7. התוכנות התלויות בגלישה ברשת רבות ועובדות ביעילות, ביניהן: Wi-Fi Direct, AllShare Play, NFC ,S bean ו-Bluetooth 4.0.

החסרונות של גלקסי S4 בגזרת הגלישה באינטרנט נובעים מהעובדה ששני הדפדפנים המצויים במכשיר אינם תומכים בפלאש, ולכן נדרשת התקנה של תוכנות צד ג' שתאפשר לאתרי אינטרנט רוויי פלאש לעבוד.

היתרונות של אייפון 5S:

המכשיר הסלולרי החדשני מבטיח גם חוויית גלישה מדור אחר. בהחלט חוויה מושלמת! המעבד רב העצמה המשולב בו 7A, מאפשר גלישה מהירה וחלקה ללא תקלות. יש האומרים כי הוא ממש כמו מחשב שולחני מבחינת העוצמה והיכולות, וזו מחמאה אדירה. אולם, לא רק המכשיר עצמו משפיע על מהירות ואיכות הגלישה ברשת, אלא גם התשתיות של ספקי האינטרנט, וכאן לחברת אפל אין למרבה הצער כל השפעה.

אייפון 5S צולח בהצלחה רבה משימות מורכבות, מולטי טסקינג וגולש ללא קושי באתרים כבדים, במשחקים עמוסים, כשמשך טעינת הסרטונים והאתרים מהיר.

השוואת גלקסי מול אייפון - סדרת כתבות נוספות בנושא:
>> בואו להתעדכן במחירון סמארטפונים וטלפונים נייידים.


scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools