438,887 עסקים | 235,102 חוות דעת
כתבות בנושא שיווק וידאו וDVD - תמונת אווירה

נסיעה מהנה: המדריך לבחירת DVD לרכב

אם גם אתם החלטתם ליישר קו עם הרצונות של הילדים שלכם, ולרכוש נגן די וי די שימוקם אחר כבוד ברכב, תצטרכו לקבל החלטה נוספת, ולבחור מבין הדגמים הרבים המוצעים בחנויות את הדגם המתאים לכם ביותר. לבד מנושא המחיר, שכמובן משפיע באופן משמעותי על הבחירה, מומלץ לבחון את המכשיר על פי שיקולים נוספים שמשפיעים על איכות הצפייה ועל הנאתכם מן המוצר

בכתבה זו:
צורת המכשיר, המסך ומה שביניהם | סוללת המכשיר | איכות הצפייה | ומה בנוגע לקול? | צפייה בפורמטים מגוונים | כך שומרים על המערכת | אז איך מתחילים?

כאשר נוסעים ברכב, אין ברירה אלא להיות מרוכזים בנסיעה בכל מאת האחוזים, כך שהימנעות מהסחות דעת היא צורך בסיסי. הבעיה, אם אפשר לקרוא לה כך, היא שמה שנכון למושב הקדמי, לא בהכרח רלוונטי בזה האחורי. נהגים רבים, בייחוד אלה שמסיעים את ילדיהם ברכב הפרטי, נדרשים לספק להם תעסוקה משך כל הנסיעה. ואותה תעסוקה, פעמים רבות, היא מערכת dvd לרכב. הגעתם למסקנה הזו בעצמכם? כל שעליכם לעשות  כעת הוא לבחור את המערכת המתאימה לכם ביותר.

צורת המכשיר, המסך ומה שביניהם

ההיבט הראשון שאליו נתייחס הוא צורת מכשיר הדי וי די, שמגיעה במגוון אפשרויות.  מערכת די וי די לרכב אינה כוללת בתוכה תמיד מסך להקרנת הסרטים הנצפים באמצעותה,  והיא עשויה להגיע בתצורת הנגן בלבד. אם בוחרים באפשרות רכישת הנגן והמסך בנפרד, יש להביא בחשבון שהבחירה הופכת להיות מורכבת יותר. בעוד הנושא של רכישת מסך  לרכב דורש כתבה בפני עצמה, חשוב להדגיש שאת ההתקנה של המערכת כולה, מסיבות  בטיחותיות, רצוי שיבצע בעל מקצוע.
מן העבר השני, כאמור, יש מערכות אשר מבוססות על תצורה אחרת, שמכניסה לתמונה גם את המסך. המבנה הנפוץ הוא מבנה ה"צדפה", או ה"מחברת", כדוגמת זה המאפיין  מחשבים ניידים: מסך הנפתח כלפי מעלה, ומחובר לנגן בצדו העליון. מרבית הנהגים בוחרים  באופצייה הזו. צורה אפשרית אחרת, מעט נפוצה פחות, היא רכישת מערכת במבנה אחיד שבו יש יחידה אחת שניתנת לתלייה על אחד ממושבי הרכב, או לחילופין להעמיד על מעמד  מיוחד הממוקם בגבו של המכשיר.

סוללת המכשיר

אחד הדברים המתסכלים ביותר בשימוש במכשיר די וי די נייד הוא התרוקנות הסוללה באמצע צפייה בסרט, וכיבוי המכשיר. במקרה של מכשירים המיועד לרכב, אפשר למנוע  תרחישים כאלה בכמה דרכים. ראשית, חלק מהדגמים כיום כוללים אפשרות חיבור למצת הרכב, מה שלא מצריך הסתמכות על הסוללה החיצונית.
אם אין בנמצא מכשיר שמאפשר זאת, יש לבחור בקיבולת הסוללה הארוכה ביותר האפשרית. רוב היצרניות לא יכללו במפרט מכשיר ה-DVD נתונים טכניים לגבי הסוללה,  מסיבות אלה או אחרות, אך בהחלט מצהירות לכמה שעות של ניגון וידאו או אודיו אמור להספיק המכשיר. היות וסרט קולנוע ממוצע נמשך כשעה וחצי עד שעתיים, חשוב שלא  לקחת סוללה עם אורך חיים קצר מכך. משך חיי סוללה של כשלוש שעות ומעלה אמור להספיק ברוב המקרים.

איכות הצפייה

צפייה בדי וי די אמורה להיות איכותית, גם כשהיא נעשית במהלך נסיעה. העובדות מראות שגם כאן יש מגוון רחב של אפשרויות הנוגעות בעיקר למסך שבאמצעותו צופים בתכנים.  מסכים לנגני dvd לרכב, או למעשה מסכים לרכב כמכלול, מגיעים בגדלים שונים הנעים בין 5 אינץ' ל-12 אינץ'. ככל שהמסך גדול יותר, כמובן, כך חוויית הצפייה מלאה יותר, אך כך גם  המכשיר כבד ויקר יותר. על כל פנים, מומלץ שלא לבחור במסך הקטן מ-7 אינץ', ולו מכיוון שהמטרה אינה לאמץ את עיניהם של אלה הצופים במסך (בייחוד אם המדובר בילדים, שעיניהם רגישות במיוחד לכך).
איכות הצפייה היא פונקצייה גם של רזולוציית המסך - מבחינה מעשית, החדות ורמת הפירוט של התמונה - כשגם כאן יש לא מעט אפשרויות, וכל אחת משפיעה על תג המחיר. ההמלצה היא לבחור ברזולוציה של 234X480  למסכים בגודל סטנדרטי, כאשר מסך גדול יותר יצריך רזולוציה גבוהה יותר.

ומה בנוגע לקול?

מערכת dvd לרכב, חשוב להדגיש בנקודה הזו, מציעה בדרך כלל רמקולים בסיסיים במיוחד, הנמצאים בצדו של המסך (ביחידות המגיעות כמקשה אחת) או לחילופין בחלקו התחתון. רמקולים אלה יאפשרו שמיעה סבירה, אך לא יותר מכך. המצב משתפר במקצת כאשר נעזרים באוזניות, אך הוא עדיין לא אופטימלי.
רבים בוחרים, בהמשך לכך, לחבר את מכשיר ה-DVD למערכת השמע של הרכב, שעשויה להיות איכותית יותר, כאשר יש כמה דרכים עיקריות לביצוע החיבור הזה. האפשרות הראשונה היא לחבר את המכשיר דרך משדר ה-FM, כלומר, כיוון מערכת השמע לתחנה שהוגדרה מראש ב-DVD עצמו. בצד החיובי, אופצייה זו נחשבת לנוחה כי ניתן לבצע אותה בכל רכב המכיל רדיו עם תדר מהסוג הזה - וחלק הארי של כלי הרכב כיום עומד בתנאי הזה - בעוד הסכנה העיקרית היא הפרעות שונות בתדר.
אפשרות אחרת, שמאפיינת רק סוגים שונים של מערכות שמע ברכב, היא לחבר את ה-DVD  באמצעות כבל ייעודי, לשקע הנמצא במערכת עצמה. בעוד שכאן אין הפרעות, ולכן איכות השמע טובה יותר, לא בכל מערכת שמע אפשר לבצע את החיבור הזה. לכן, טרם בחירת נגן הדי וי די, יש לבחון את מאפייני מערכת השמע ברכב, ולבצע את הבחירה בהתאם לכך.

צפייה בפורמטים מגוונים

דומה כי אין צורך לספר לכם על מהפכת האינטרנט המהיר, ועל האפשרויות שהיא מגלמת בכל הנוגע להורדה של תכנים: החל מקליפים, דרך סדרות טלוויזיה ועד לסרטי קולנוע שלמים. אם גם אתם נוהגים לצרוך תכנים באמצעות המחשב, סביר להניח שתרצו להעביר אותם גם לנגן ה-DVD שעתיד להיות ממוקם ברכב שלכם.
מבחינה טכנית, יש כאן היבט משמעותי אחד: רצוי מאוד שמכשיר ה-DVD המיועד יתמוך בפורמט DIVX, המאפשר ניגון של אותם תכנים שקודדו כדי שאפשר יהיה לצפות בהם על גבי המחשב. הדגמים המומלצים יתמכו בפורמט זה, אך כמובן שעליכם לוודא זאת טרם הבחירה.
על פי אותו עיקרון, צריכים לקבל עדיפות מכשירים המאפשרים ניגון של קבצי מוזיקה בפורמטי MP3, הנחשבים לנפוצים גם כן. בכך יוכלו המכשירים למלא תפקיד נוסף, והוא האזנה למוזיקה. פורמט חשוב נוסף שהמכשיר צריך לתמוך בו, עבור המעוניינים לצפות בסרטי קולנוע שהתרגום שלהם נמצא בנפרד מקובץ הווידאו עצמו, הוא STR או SUB.

כך שומרים על המערכת

מכשיר dvd נייד לרכב נועד לעמוד בתנאים לא פשוטים של נסיעות, על כל הטלטלה, העליות והירידות שלאורך מסלולים רבים. היות ומכשיר ממוצע מורכב משורה ארוכה של רכיבים אלקטרוניים רגישים, תרחיש שבו נגרם להם נזק במהלך הנסיעה אינו בדיוני כלל וכלל, וכך  גם הפרעות בצפייה עקב תזוזה של הרכיבים האופטיים. 
מלבד הקפדה על נהיגה בטוחה ככל האפשר (שמתבקשת גם עקב אינספור סיבות אחרות), רצוי לרכוש נגני די וי די הכוללים בתוכם מערכות הגנה המשמשות על תקן בולמי זעזועים.  ברוב המקרים, מערכות אלה יכונו מערכות ESP, ראשי תיבות של בקרת יציבות אלקטרונית. 

 

אז איך מתחילים?

הסוגיות שהובאו להלן הן מרכזיות בבחירת מכשיר די וי די לרכב, אך כמובן שהתמונה לא מסתכמת בהן. זאת ועוד, בתחום תחרותי דוגמת זה, אפשר למצוא דגמים שונים, כל אחד מהם עם מפרט טכני עשיר משלו. המשמעות, כפי שרמזנו מעלה, היא שבחירת המכשיר האידיאלי אינה דבר של מה בכך.
צעד חשוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לבחור מראש בחברות מקצועיות ואמינות אשר משווקות מכשירי די וי די לרכב, בין אם כאלה הפועלות בתחום החשמל והאלקטרוניקה ובין אם חברות בתחום הרכב ואביזריו השונים. אתם יכולים בהחלט להתייעץ עם אנשי החברה,  שיוכלו להתאים את המכשיר למאפייני הרכב, למערכות הקיימות בו, לציפיות ממכשיר הדי וי די וכמובן, גם לתקציב שאתם יכולים או רוצים להקדיש לכך.

scheduleReview
Arrow_Close_partArrow_LeftArrow_moreArrow_Open_partArrow_RightArrow_downX_close_iconSite_menu_knowCall_iconלוגוzap_thumbsMap_pinתמונה גנריתVideo_playIcon star empty colorIcon star empty colorIcon star full colorIcon star empty colorאייקון חנויותDone_tofes_iconicon_failSite_menu_forumsSite-menu_pricelistsSite_menu_reviewsSite_menu_search_resultsSite_menu_top_10Site_menu_add_bussinessexpress icon דפי זהבZAPתפריטSearchSearch Footer_searchFooter_tools